Mam Mole

Príspevok v téme: Mam Mole
kamol

aspon myslim ze su to Mole. kazdy den zabijem zo dve. neviem najst zdroj, poprezerala som potraviny, vsetko podozrive som vyhadzala, nasla som ich aj detskych izbach uz, kde nieje strava, ale najviac su v kuchyni. doma mame cisto a poriadok-pravdupovediac az moc sterilne.
su male, hnede, vyzeraju asi ako olupane slnecnicove semiacko s kridelkami a ked to zabijem na stene nechavaju poprasok.
neviem, no predtym som nasla v orechoch male ovocne cerviky-veela,teda tak vyzerali-biele s malou hlavickou sa rozliezali po celej vitrine s jedlom-som ich zlikvidovala,skrinu vycistila, orechy vyhodila nasla som aj zakuklene-mozu z nich teraz byt tie mole?
ale ako sa ich zbavim,? poradte mi co zabera.mam male deti-bojim sa aby nezjedli nakladene vajicka z nich ci ich cervov, neviem, je to nebezpecne? poradte. dik

mirka 23

no jednoznačne je to z tych červikov. Asi sa ti dostali aj inde nielen na orechy. Treba poprezerať aj ine potraviny, ryžu, muku, cestoviny... či v tých sačkoch nie su... alebo neviem ako to maš uskladnene...

lilianna

nebezpecne to nie je, su to len bielkoviny:) ale teraz vazne, poprezeraj mak, piskoty, atd. Ja som mala uplne uzavretu dozu s makom a absolutne neviem, kedy sa tam mohli dostat. Ked som sla piect, uz ta doza vyzerala ako molia farma. Su rozne pasky, ktore mole prilakaju a zabiju,a le to vacsinou uz lietaujucich jedincov. Musis pohladat zdroj a ten vyhodit.