dcérka a akné

Príspevok v téme: dcérka a akné
Ingrid12

Prosím pomôžte mi,moju dcérku dlhé roky už od mala trápil ekzem ten však pominul a ked mala dcérka 13 rokov začali sme bojovať s akné,navštívili sme kožnú tá nám predpísala rôzne mastičky(skinoren,duac gel..) vodičky(zineryt,aknemycín...) krémy ... momentálne má moja dcerka 15 rokov pleť má v hroznom stave :( kožná nasadila antibiotiká Doxybene tie brala 2 týždne no nevidím nijaký rozdiel :( dcérka mi povedala že nechce už s takou pleťou žiť ... som zúfala a viem že ona tiež ... neviem už ako daléj...

už neviem na koho sa obrátiť :(

sonicka_

skus u nej upravu stravy/bez cukru, bielej muky, sladkych malinoviek.../. Ak by to bolo uz naozaj vanze, tak sa da zbrusovanim koze uplne vyladit plet, je tyzden ako keby spalena a potom sa obnovi. Len neviem, ci sa to moze aj pocas obdobia s akne, alebo uz po dolieceni, ked ostanu jazvicky. Skus si o tom pozistovat, tvar sa mi zda ze stoji okolo 200eur.

Barchen

Ahoj Ingrid, akné ma trápilo od 13 r. a mamina som mnou tiež obehala čo sa dalo. Po takmer 12 rokoch som sa ho zbavila úpravou stravy, problém bol vo vnútri. Mrkni do témy Ha, ja už nemám akné, tam som napísala svoje skúsenosti. Vedieť to vtedy, tak by som mala o dosť starostí menej.

Barchen

Ahoj Ingrid, akné ma trápilo od 13 r. a mamina som mnou tiež obehala čo sa dalo. Po takmer 12 rokoch som sa ho zbavila úpravou stravy, problém bol vo vnútri. Mrkni do témy Ha, ja už nemám akné, tam som napísala svoje skúsenosti. Vedieť to vtedy, tak by som mala o dosť starostí menej.

sasia

velky vyznam ma aj strava,ja mam osobne skusenosti, najlepsie sa mi osvedcili: banany,biely jogurt a prhlavovy čaj,naozaj to pomaha ale ak je zdravo tak potom neviem :D

bleee

vela mladych ma problemy s akne a vela z nich trpi popri akne aj psychickymi problemami, hlavne pocitmi menjcennosti. Treba liecit akne, to je pravda, ale treba liecit aj dusu, aby sa dcera neuzavrela do seba a nestravila mladost sebalutostou. Okrem dermatologa by som preto isla aj za detskym psychologom...

Karina

Odporucam Roaccutane, mnohym kamaratkam to pomohlo, mne viac menej tiez - len sa u mna prejavili intenzivne neziaduce ucinky, tak som prestala. Ale za skusku nic neda, pokial je to naozaj na nevydrzanie :X

keby bolo..

no ja skusam stéviu sladku,a v cajovni mi namiesali z byliniek taky caj na akne zlozeny z viacerych byliniek urcenych na to.ja moc koznej neverim podla mna ti len stale predpisuje nejake masticky a lieky ktore ked prestanes brat plet na to hned zareaguje zhorsenim,kym to beries je fajn ale predsa sa to neda brat stale...takze asi treba to poriesit zvnutra .neviem ako to dopadne,ale uskodit mi to nemoze fakt to precisti dufam ....uvidime ja mam len take drobne vyrazocky na čele ale mam ich tam dost tak som s tym zacala uz daco robit mam 19 asi prisla na mna puberta:D lebo predtym som nic taketo ani neriesila a ani som nemala ziadne akne...ale je to fakt na riť mat blbu plet.mna trapia len taketo vyrazky ale casto vidim na ulici ludi ktorí to maju fakt hrozne...musia sa citit blbo,ale tak je to aj na osobnosti..niekto sa pekne usmeje a je ovela krajsí ako ostatní co maju nadhernu plet:)ale treba verit ze sa to znormalizuje a ze sa vylieci

ihla

lenka, vedlasie ucinky ta nezaujimaju ak ta velmi trapi plet.

Meeg
Aj na lahku formu ti da, ja mam daco podobne ako ty a dala mi bez slova.