uzkost

Príspevok v téme: uzkost
gulka207

dobry den,chcela by som Vas poprosit o radu. Pred tyzdnom som mala vaznejsiu autonehodu a stale niesom schopna dat sa doporiadku. Mam strach z premavky, z jazdy autom, zo soferovania, z odbocovania, predbiehania, proste celkovo odkedy sa auto pohne, citim uzkost. Mozno to, co poviem teraz vyznie trochu vtipne, ale vcera ma skoro privrelo do vytahovych dvier, ked som nastupovala a ja som sa potom vo vytahu takmer rozplakala. Myslite si, ze je rozumnejsie vyhladat pomoc psychologa alebo sa to mam snazit prekonat sama? dakujem za rady :)

mnamka257

tyzdeb po autonehode je naozaj velmi kratka doba.skus na to zabudnut a pokial sa ti nepodari ani po mesiaci tak vyhladaj psychologa.a co sa tyka to vytahu tak si z tej autonehody pravdepodobne tak vystresovana, ze ta rozplace kazda neprijemnejsia zalezitost.takze skus na to zabudnut, aj ked je to velmi tazke.verim ze to dokazes, pretoze vies kde je problem a uvedomujes si to.drzim palce.

gulka207

ahoj aha
dnes som tam bola.moja mamina je sestricka v internej ambulancii a tak my to tam hned dnes poobede vybavila.
som velmi rada,ze som bola.trpim posttraumatickou stresovou poruchou.poplakala som si sice, bolo trochu tazke o tom vsetkom v tej chvili hovorit a este aj s niekym cudzim,ale teraz uz viem,ze som v dobrych rukach.
buduci tyzden v piatok mam prve sedenie. dostala som lieky proti uzkosti a teraz uz len dufam,ze to bude coraz lepsie.dakujem :)

aha55

ahoj Gulka207.

Tak ked ti mam poradit, tak urcite vyhladaj psychologa co najskor. Vobec to neodkladaj. Najlepsie je to podchytit v zaciatkoch, lebo sa ti to zacne stupnovat a potom bude tahsie sa z toho dostat. Navsteva psychologa vobec nie je hanba. Ja tam uz chodim 2 roky a dost dlho som to odkladala a teraz to lutujem. Mohla som ist skor.
Mas moj obdiv, ze hned rozmyslas nad navstevou psychologa, lebo vacsina ludi by si takuto skutocnost ani nepripustila. Uz len to je dobre znamenie je, ze chces ist k tomu psychologovi. Budem ti drzat palce.