kolonoskopia-endoskopia

ulricha

Delphia ona myslela tu hodinu asi na kolonoskopiu,nie na gastro.Pri kolonoskopii je to mozne,dokonca mne samej dr.vravela ked som tam bola ze mali na stole pacienta hodinu na kolono,lebo to bolo komplikovane a nevedeli sa dostat cez crevnu klucku,museli polohovat atd.Ja som bola objednana na urcitu hodinu a dlho som cakala,tak preto sa mi ospravedlnovala ze ma nebrali. Na gastre som bola pol hodinu zo vsetkym aj s pripravou,rozpravali najskor o co ide,co budu robit,podpisala som suhlas...a samotne vysetrenie trvala 15-20 minut maximalne.A to brali 4 vzorky este za ten cas.Ale ubehlo to velmi rychlo. Len skoda ze mi nedali ten spray do hrdla,ten by som bola uvitala.Bolelo ma cele hrdlo aj hrtan este tyzden z toho.Neviem ci som si to mala pytat sama,ja ze to davaju automaticky.

Barbieee

dakujem joni, aj ja dufam, ze bude dobry vysledok... a hlavne na kolono, toho vysledku sa moc bojim, bo mame v rodine rakovinu hrubeho creva z maminej strany... a ja mozno zbytocne panikarim, ale priznaky su priznaky...
papiq

joni_

no tak cele crevo mi nepozerali, len cast, injekciu som nemala len sprej na umrtvenie hrdla, aby to clovek tak necitil tu hadicku v krku, tak sa drz a hlavne nech je dobry vysledok

Barbieee

mne sa straca niekde krv, a tiez mam dost traviace problemi, tak ma idu "prelustrovat" z vrchu aj zo spodu... a lekar povedal, ze pozrenie celeho creva trva aj hodku, tak snad to take dlhe teda nebude. Inak dali ste si pichnut aj injekciu pred tym? kvoli nervom myslim

joni_

Barbiee neviem co ti idu presne robit, mne brali z tenkeho creva vzorku kvoli celiakii a netrvalo to dlho, nepozerala som na hodiny ale tak mozno 10 minut

Barbieee

ulriha, ale nie nevystrasila... celkom som sa zabavila, ale nie skodoradostne... ja sa trosku bojim, lebo idu az do tenkeho creva, a ze vraj to trva aj hodku napinania ach jaj... ale ked to neboli tak fajn
dakujem za podporu

ulricha

Este som zabudla dodat ze tie moje ocne bulvy na stole plavali v mojich vlastnych slinach ;-)
ospravedlnujem sa ak som niekoho vystrasila,je to moja skusenos a moje pocity z vysetrenia.hm.

ulricha

cojaviem barbie,ta endoskopia nieje az taka hrozna,ja som tiez grcala slinky ako prasiatko od macka PU,ale dalo sa to vydrzat,nieje to bolestive,akurat citis pohyb hadice v zaludku ale ziadna bolest.Len to vsunutie hadice na zaciatku vysetrenia je neprijemne,ale nie hrozne.Oni vyuzivaju moment prekvapenia,ty cakas pomaly...pomalicky...jemne sa ti prihovaraju,upokojuju ta na naraz drrrrb! a je to tam a ty mas ocne bulvy az na stole. :-DDDDD Ale inak pohodicka a ked to mas za sebou,si hrdinka dna,chuck norris je slaby odvar.