Buduci svokrovci

Príspevok v téme: Buduci svokrovci
nathuska

Ja si nepomôžem, ale nemám ich rada....Najprv to bolo v pohode,ale ked som ich začala spoznávať....
Môj priateľ má 21 rokov,a správajú sa k nemu stále ako k malému, vôbec nie je samostatný,o všetkom za neho rozhodujú rodičia,on si to asi neuvedomuje,lebo je na to naučený a ja neviem ako mu to mám povedať. Ked mu v ničom poradím ja,on ide za rodičmi povie im o tom...a oni povedia,že lepšie by bolo niečo iné...tak on to spraví podľa nich...aj ked o tom vedia veľké H....
Ide mi to už na nervy,to ako sa do neho stále starajú...ani si nechcem predstaviť,že to budú moji svokrovci, lebo viem,že sa nám stále budú srať do života.Moji rodičia sú praví opak, chcú aby sme sa osamostatnili,začali bývať spolu...a jeho zasa povedia,že je zbytočné aby sme platili prenájom...atd...chcú ho mať asi doma pre seba,ale ja som z toho už na nervy,tak nerada k nim chodím...Ja viem, že sú to jeho rodičia,ale on už nemá 10 rokov...Nemusíte mi písať žiadne rady, len mi napíšte aké máte vy vzťahy so svokrovcami....:-)) či má niekto aj super svokrovcov,alebo sú všetci takí...

ooooo

Zasa nehovorím, že je zlá, zatiaľ s mojím priateľom iba spolu chodíme vyše dvoch rokov,ale za ten čas som si všimla,že ho vôbec nevedie k samostatnosti,všetko vybavuje za neho, inak povedané "všade ho vodí za ručičky", bez nej nič nevybaví...vo všetkom sa spolieha na rodičov,a to mi strašne prekáža...ku mne sa zatiaľ nechová zle,nemôžem sa sťažovať zasa, aj ked sa do nas stará o dosť viacej ako naši rodičia...ale s tým už nič nespravím,viem býva ešte u nich,a tak som zvedavá aké to bude ked sa mi dvaja ostamostatníme, niekto má na svokry šťastie,niekto zasa nie...ale tak vo všeobecnosti, vždy sú horšie svokry našich polovičiek, muži sa málokedy sťažujú na svokry...čím to asi len bude? Asi tým,že mamičky nechcú prísť o svojich miláčikov synov,najradšej by sa o nich stále starali,a nechcú si pripustiť,že aj iná,žena sa môže o neho dobre postarať, navariť mu, oprať mu...atd...chcela by byť asi stále u syna na 1.mieste :-).....

jupik23

OK! ..skusime to takto.... ten kto ma perfektnu svokru, ide vam obom v ustrety a nestara sa do svojho maznacika...tak SEM!!!!!! Piste..kolko vas tu bude...

Tolerancia

Mile dievcatka co tu nadavate na svokry, majte na pamäti za aj vy raz nimi mozno budete. Alebo so myslite ze sa zaradite medzi tie perfektne svokry ktore sa do nicoho nebudu miesat a dieta ktore najmenej 20 rokov vychovavate, tesite sa s nim vam bude lahostajne a prenechate ho velkoryso jeho nastavajucej? Povahy ludi su rozne, zivot prinasa rozne problemy a preto vzdy ide aj o davku tolerancie jedneho k druhemu. Ked kritizujete mamu svojho partnera nevadi vam, ze on vlastne s nou prezil svoje detsvo, ze ju lubil a lubi stale? Vase narazky mu iste tazko padnu a on sa ocitne privrety medzi dvoma mlynskymi kamenmi, pretoze vlastne lubi vas ale aj svoju matku. A vy mile nastavujece nevesty,vase vlastne matky su perfektne? Pokial mate surodencov tak aj vase matky budu svokrami,ale na ne budete hladiet inak, vsak? Na zaciatku som napisala ze aj vy raz budete svokrami. Teraz si iste myslite ze vy take nebudete, ze sa nebudete do nicoho miesat, tesite sa zo svojho dietata a nemyslite na to ze raz vam ho nejaka nevesta akoze ukradne a bude na vas nadavat aka ste, ake mate chyby. Ludske vztahy a povahy su zlozite a niekedy aj keby ste zniesli niekomu modre z neba aj tak sa mu nezavdacite a zostanete v nemilosti. Preto si myslim ze vsetko je to iba o tom ake vztahy si hned na zaciatku vytvorite so svojimi svokrovcami a ci sa dokazete aj povzniest nad niecim co sa vam na nich nepaci. Iste su aj vynimky kedy je spoluzitie velmi tazke, v takom pripade treba sa pokusit osamostatnit a stanovit si urcite pravidla. A kde je ista prizemnost v spravani sa svokrovcov, tam je tiez snaha marna. Niekedy treba len prikyvnut, mysliet a robit si po svojom. Na zaver, jedno je iste, rodicov jednych aj druhych budete mat az do konca zivota a zneprijemnovat si zivot vecnym vzajomnym bojom nema zmysel, je to zbytocna strata energie. Ved vase deti budu ich vnucatka a tie svoje babky a dedov miluju rovnako ako oni ich.

simonasimona

ked to tu tak citam,normalne sa musim nad tym zastavit a pouvazovat.. ja velmi silno verim,ze ja takato nebudem, radsej chcem mat dievca ako chalana akoby mal niekto o mne v buducnosti takto hovorit. Fakt, ti chlapi si to neuvedomuju a my sa potom trapime. A najhorsie je,ze sa s tym neda nic kolkokrat robit! Tuto diskusiu by si mali precitat asi nase svokry. Inak pridavam este k tomu, ze ked mu vola jeho mama, sto krat sa ho opyta na nieco a on aj ked jej na to povie ze nevie,tak sa ho to musi opytat znova. alebo ked nieje doma a ona mu vola,co je doma,ked povie ze nevie,nieje doma, aj tak sa ho to znova opyta. Myslim,ze toto uz nieje len tak,ale to suvisi s nejakou chorobou. Viete,ked niekomu poviem,ze neviem tak sa ho to neopytam predsa dalsi krat (a nielen raz)Ja fakt zavidim tym babam, ktore maju dobre svokri, zavolaju im,ked sa dlhsie neozvu, chodia spolu na obedy, nakupovat, zavolaju ich na obed, na veceru, podrzia vas, ked vam partner nieco vycita.. ja mozem o tomto len snivat..a vacsina tiez :(

smutna001

tik.tak...keby si to zažila,možno by si pochopila o čom to je...vieš to už neni normálne jak sa do neho starajú,a mali by ho učiť trocha samostatnosti a nie takto...správať sa k nemu jak k malému...

pre keksa - to ti verím,že to bolo strašné, bývať so svokrovcami, je asi tá najväčšia hlúposť,mne to nehrozí,lebo majú malinký byt,kde sa ledva oni zmestia...ale viem,že sa do nás budú starať stále,ja som z nich už tak na nervy aj teraz,že normálne uvažujem po 3 rokoch o rozchode...

keksa

nathuska zial nemam dobre skusenosti mam priam strasne skusenosti, chcem ti len povedat, ze neurob urcite tu chybu co som urobila ja a nechod k nim byvat, prides nielen o osobnu slobodu, ale aj o nervy, ja ani nejdem popisovat co vsetko som prezivala, dostala som sa do strasnej depresie a nechcelo sa mi ani žit, az ked sme sa odstahovali som si vydychla, ver tomu, ze keby ste tam byvali starala by sa ti svokra do vsetkeho najma ak vidis, ze to robi aj teraz ked tam este nebyvate, vies kto ma dobre vztahy so svokrovcami? tí ktorí s nimi nebyvaju a idu na obcasnu navstevu ;)