Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?

Príspevok v téme: Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?
gabrielle

Dobry den,
chcem sa opytat na skusenosti ohladom prveho gyn. vysetrenia. Bojim sa toho velmi, i ked vacsina mojich kamosiek to ma za sebou a povedali,ze je to ok,ale aj tak sa bojim.Trosku sa obavam aj reakcie lekarky, ze kde som bola doteraz. Mam 24 a mam pravidelny menzes, a bojim sa. Zistuje gynekolog aj choroby konecnika? mam totiz trhlinu, viacmenej chronicku, ktora mi nesposobuje bolest, stolicu amm pravidelnu a ja sa bojim ze ma posle na operaciu, lebo si to urcite vsimne, Mam strach.Poradte

rew

btw.. k tomu ze ides 'az' v 24.: Ked som raz bola na gyn s jednym problemom/otazkou - asi 3 roky po prvej preventivnej (medzitym som tam nebola vobec), sestricka pri pohlade do karty vyhlasila ze som nebola dlho, po com dodala nieco v zmysle 'ale vy ste este mlada, to netreba tak casto' - nestotoznujem sa sice s jej nazorom, osobne som bola dost nervozna z toho ze som tam tak dlho nebola, ale to len k tomu aky na to moze mat pohlad druha strana na to ze 'kde si bola doteraz' ;)

rew

gabrielle> ja som bola prvykrat na vysetrenie asi v 20, robila mi okrem palpacneho vysetreniaa zrkadiel automaticky aj cytologiu a objednala ma na usg kedze v ambulancii nemala svoj. Na druhej preventivke (ina lekarka ktora prebrala pacentov tej prvej) zas cytologia, po otazke ci mavam vytok zobrala stery, usg, poslala ma na sono prsnikov

gabrielle

Keksa - hej hej ja vieeem :) ale ci hned na prvom vysetreni to vsetko absolvujem som chcela vediet...ci prve vysetrenie nie je len to palpacne, zrkadla a potom ma objedna na odbery a stery, to by som chcela vediet. Mam depku z nemocni tak tam nechcem chodit kazdy den :(

keksa

gabrielle - v ramci preventivnej prehliadky ta vysteri palacne, urobi cytologiu a bezny vyter, popripade aj usg ked ho bude mat v ambulancii, ved na to tam ides, aby ti urobili komplexne vysternie, nie? :)

gabrielle

Fuuuuha, jak sa rozvinuloa debata...chcem sa spytat teda, robi sa cytologia uz aj pocas prvej gynekologickej prehliadky? Nie je to odobranie vzorky z krcka? a Myslite, ze mi hned vezme aj ster?

aluska1

neviem ci to nahodou v anglicku takto nefunguje len u cudzincov..lebo moje kamosky, , co tam stusovali, mi to takto podobne vysvetlovali

ale neverim tomu ze je to tam aj u domacich...ved kde sa hrabe slovenske zdravotnictvo na anglicke

lienocka2808

tomu neverim, a kde je prevencia proti rakovine krčka ked sa dostane na gyndu az ked je tehotna?? A ked mam problemy, ved aj v UK robia pap testy nie?? neviem ale nejako sa mi to nezda

swistica

niekde pisali ze ku gynekologovi treba ist rok az dva roky od zaciatku sexualneho zivota. Dovtedy ak zena nema problemy tak netreba.

Dalej som citala jednu zaujimavu vec ze v UK bezny gynekologovia neexistuju. Zena opise obvodnemu priznaky a ten jej predpise lieky. S gynekologom sa streta az ked je tehotna.