bezradna mama

Príspevok v téme: bezradna mama
stela12345

Prosim Vas o radu.Moja 18 rocna dcera mi vcera oznamila ze je tehotna s chlapcom chodi skoro rok viete si predstavit co sa vo mne odohralo.On ma tiez 18 rokov obydvaja este studuju dcera ma pred sebou este dva roky potom chcela ist este na vysku ak by ju zobrali a teraz toto.Na internete si pozera videa o interupcii a vidim ze sama nevie co robit a ja co som v zivote bola proti potratom som jej vravela nech ide lebo si dokazi zivot ja im pomoct neviem tiez mam dve operacie pred sebou.Bojim sa ze nebude raz moct mat babetko a mne to bude vycitat.Ale je velmi mlada zivot ma pred sebou viem ze to dieta za nic nemoze ale vidim ze sa rozhodla pre potrat lebo cakala ze chlapec bude inac reagovat a on s potratom hned suhlasil tak si myslim ze sa v nom sklamala lebo mi vravela ze keby on zabojoval neda si prec starsne mi je nanic milujem deti a teraz takto jej radim citim sa blbo

stela12345

Dakujem za pochopenie keby to s tym rozhodnutim ci ist na potrat bolo take lahke pre nas nepisala by som sem som rada ze som tu nasla ludi ktory vedia pochopit zufalu matku

jajkafr

stela
obe to máte veľmi ťažké... ale dcéra má 18 takže už je dospelá... no a študovať sa dá aj s bábätkom na kolenách je to ťažké, ale dá sa to... poznám aj mladšie dievčatá, ktoré otehotneli odložili štúdium a po roku doštudovali, alebo porodili a pokračujú v štúdiu ďalej majú vybavený individuálny štúdijný plán keď musia byť v škole o bábätko sa im starajú rodičia... a tiež súhlasím s tým čo napísal Denzl: "Kde sa najedia dvaja tam sa naje aj tretí" a možno časom dcérin priateľ zmení svoj postoj ku všetkému a bude chcieť pomôcť... Myslím si, že ak pôjde dcéra na potrat bude veľmi trpieť ako si písala má rada deti a potratom jedno zabije poznačí ju to na celý život... Je to však na vás budem držať palčeky nech sa rozhodnete ako chcete

stela12345

Myslim ze jeho mama ich plasi s tym ze v rodine z otcovej strany chlapca sa rodia chybne deti tak dcera sa vyplasila milujem svoje deti cely zivot som im obetovala ako som pisala ako 30 rocna som ovdovela mala som to velmi tazke ale zvladla som to a budem pri dcere stat aj keby sa hocijako rozhodla slubujem velmi ju lubim ona aj syn su pre mna vsetkym velmi Vam dakujem za rady a najme za to ze ma nikto neodcudzuje myslim ze tu pisu naozaj inteligentny ludia ktory uz vedia o zivote dost a niodcudzuju cloveka ale poradia dakujem

muc

mech sa mlada rozhodne a nech znasa nasledky svojho konania. poznam dievca, ktore rodilo v 17. teraz ma 19, s otcom dietata sa rozisla, dieta vychovava jej mama (je na materskej s vlastnym dietatom) a ona sa bezstarostne flaka po diskotekach a vlaci sa s chlapcami. nevylucujem, ze cochvila jej zacne opat rast brucho...

bella12

Stela,
obe prezivate tazky boj: boj rozumu so srdcom. Neistota, neviete, co robit. Buducnost s otaznikom. To, co vsak teraz vidite ako moznu hrozbu, je mozno prilezitost zazit krasne chvile s malym dietatom, ktore bude oplacat vlozenu lasku dvojnasobne. Ovdovela si velmi mlada, sama na dve deti, urcite to nebolo lahke. Pisala si, ze dcera by si dieta nechala, keby ju priatel podporil - to hovori jej srdce. Priatel sa stiahol, tak nastupil rozum. Nezradi ju vsak ten rozum niekedy neskor, ked bude starsia a bude s odstupom casu hodnotit tuto vasu terajsiu situaciu a nebude sa to uz dat vratit spat? S potratom, rovnako ako s dietatom, bude musiet zit cely zivot a urcite by v druhom pripade prezivala svoj zivot stastnejsie. Sme zeny, mame to v sebe, tu tuzbu rozdavat lasku a zivot. Niekde som citala, drviva vacsina zien by sa sama nerozhodla pre potrat, ale boli prinutene okolnostami, nepochopenim a slabou podporou okolia. Neboj sa zaujat miesto priatela ako podpory pri svojej dcere Ty. Ze je vsetko proti vam? Nic nie je take strasne, ako si to clovek v strachu dopredu predstavuje. A ako pisala kafik, je to moznost materialnej podpory na stranke zachranmezivoty.

Dcera sa nakoniec asi rozhodne sama. Ale ak Ty ako matka citis, ze si moze svojim rozhodnutim ublizit (myslim hlavne na psychicku nasledky potratu) a ze sa moze v buducnosti pre svoje rozhodnutie urobene v mladosti trapit, nemala by si tu vsetku tarchu rozhodovania nechat na nej, je este velmi mladucka. Stoj pri nej a neboj sa, neskazite si zivot, ak sa rozhodnete pre male. Vsetko sa da posunut, stredna skola i vyska. Skor aby ste si neskazili zivot potratom, lebo tak ako dieta spaja rodinu a vztahy, potrat ich rozdeluje. To, ako nad tym teraz uvazujete prezradza, ze ste obe velmi citlive a ze v buducnosti budete pravdepodobne na to dieta, co sa mohlo narodit ale nenarodilo, casto mysliet so smutkom v dusi. Dajte mu aj sebe sancu, este je cas. Nebojte sa, ak budete drzat spolu, vsetko zvladnete. A som presvedcena, ze potom, ked sa male narodi, nebude pre Teba na svete nic krajsie, ako usmev Tvojho vnucata.

Karina

Stela nechaj ju rozhodnut samu. Ma 18 rokov, vedela, ake rizika su pri pohlavnom styku (aspon dufam), takze si za to musi niest aj dosledky. Ty je daj hlavne najavo, ze si tu stale pre nu a nech sa rozhodne akokolvek, tak jej budes oporou...

Na margo interupcii, vykonavaju sa denne a je mala sanca, ze uz znova neotehotnie. Ja osobne by som v podobnej situacii isla urcite na potrat, pretoze mam uz do buducna plany so skolou a so svojim zivotom - samozrejme, ze by som sa v prvom rade snazila zabranit samotnemu pocatiu.

Sadnite si a porozpravajte sa, nic viac si myslim pre nu nemozes v tejto chvili urobit.

kafe

A čo tak dieťa porodiť a dať ho na adopciu? Namiesto dvoch riešení má dcéra aj tretiu možnosť. Ja viem, že v tejto spoločnosti je to považované za zverský čin, ale podľa mňa je to lepšie ako potrat.
Skúste si pozrieť túto stránku, tuším tam poskytovali aj ubytovanie pre kočky, čo chceli porodiť v utajení a dať deculo adoptovať, aby okolie nevedelo, že čaká dieťa... ale už som si ju dlho nečítala, neviem ako fungujú teraz.
www.forumzivota.sk

zuzic

stela v prvom rade ako uz spominali nechaj rozhodnutie hlavne na dceru. no je velmi vela dievcat ktore si dietatko nechali a nemenili by za nic na svete. je dospela a nesie za seba zodpovednost. prerusenie skoly neni taky problem velmi vela studentov prerusilo studium ci uz z takehoto alebo ineho dovodu. podla mna by ste to zvladli a to male vam vsetko vynahradi. ale je to na vas a hlavne nechaj sa rozhodnut dceru