Detské mydlo na tvár s akné?

Sanaaa

ak pomože tak prečo nie. SKusila si aj nejaku masku na pory a akne? Velmi dobre su v tomto čierne peelingove masky, plet pekne vyčistia

Jozefec

Vysúšaním mydlom len trápite pleť a provokujete ju k zvýšeniu vlastného mazania kožným mazom čo spôsobuje ďalšie upchávanie pórov a vznik akné.To je uplne logické a každá lepšia kozmetička vám povie to isté..Podľa mňa sú oveľa lepšie prírodné jemné prípravky od kvalitných výrobcov..nedráždivé bez parabénov a pod.Celé rady pre citlivú pleť...mne sa osvedčili dado sens a annne marie borlind.Príčina akné je v upchati poru dosledkom zvyseneho mazotoku a zleho odburavania odumretej koze ...ked sa premiesa maz a odumrete kozne bunky v hrdle poru upcha sa.To že maz vie zatvrdnut a upchat zalezi aj od jeho kvality ktoru narusa zivotosprava ..najmä nekvalitne raslinne tuky(skryte aj v pecivach zakuskoch lacnych tavenych syroch) a oleje(hydrogenovany palmovy repkovy a pod.)..spravte si test..napchavajte sa sladkostami s palmovym tukom jedzte vyprazane na olejoch syry a rezne v cesticku hranolky a potom porvnajte pleť.(a dermatolog povie že to nie je od stravy :D)...toť kvalita mazu.Znížiť jeho tvorbu mozte vitamínom B5 a vitamínom A vo vysokých dávkach..Vitamín B5 mám odskúšany.Vtedy sa pleť dostane do takeho stavu že je jedno čo si na nu date a čo zjete a vyrazky nemate pretože koza nevytvara toklko mazu..čož je ako som hovoril príčina akné..niet mazu niet akne...to je princíp aj silných liekov na akné-roaccutane,izotretinoin actavis,aknenormin-vysoke davky vitamínov sú lepšia cesta

Lennyx

pre mňa je najlepším mydlom na pleť (mám ekzematickú pokožku) hristina ručne robené prírodné mydlo s výťažkom z morských rias ;)

mrskaaa

Ja sice nemam aknoznu pleť ale mydlá na plet používam, moja TOP 3 je mydlo s výťažkom z mrtveho mora a z piva od manufaktury a od victorie beauty peelingove so slimacim extraktom. Niekedy mam tiez pocit vysusenej pokožky ale dam kremik a je :-)

hcxvj

aj mne kozna lekarka odporucala detske mydlo.
ale pouzivam ho iba vecer. rano si uz tvar neumyvam. ked som umyvala tvar dvakrat denne, strasne sa vysusovala a vyzerala som hrozne. rano si uz len tvar oplachnem. odlicujem si tvar micelarnou vodou. a tak 3-4 krat do tyzdna si tvar umyjem mydlom

levicaaaa

hrdlička, pomáha ti to preto, lebo ti to pleť vysuší a v dôsledku toho sa ti možno robia vyrážky menej ale raz sa ti to môže vypomstiť ak si potom dostatočne neošetríš pleť, len ju umyješ mydlom a nakrémuješ...

Hrdlička

Veď to vidím na sebe,tak nebuď smiešna.Dokonca aj kožnej som sa pýtala,vravela,že je to možné.Tak si vymyšlam alebo čo?