Šaratica (zapcha a kozne problemy)

Príspevok v téme: Šaratica (zapcha a kozne problemy)
skelet

Ako dlho sa odporuca uzivat šaraticu? - na zachu resp. na kozne problemy. Zevraj to nie je navykove prehanadlo ako list senny a gutalax, ale pocula som, ze ani dlhodobe uzivanie tejto mineralnej vody nie je dobre. trpim zapchou, zrejme chronickou, psyllium nepomaha, ani slivky lan a podobne veci. teraz to skusam so šaraticou ale neviem dokedy ju smiem uzivat... poradte ak viete, dakujem.

Saratica

neviem, kde ju zohnať. nikde ju nemaju. dala som tu aj temu samostastnu o nej, ale neviem, kde zmizla. no nevadi. poradte, kde kupit šaraticu...

nikki.7

Ahojte...Ja mám tento problém tiež..U mňa je to až natoľko zlé,že mám dr. potvrdené chronické obstipácie (chronická zápcha) a tiež dlhé prepadnuté črevo.Bolo mi povedané,že pokiaľ mi nezaberie niečo takéto,ako si tu všetci navzájom radíme,musím pod nôž.Ale toho sa bojím ako čerta.Ja osm toho naskúšala už naozaj veľa a jediné čo mi pomáha(podotýkam zatiaľ) sú čípky glycerínové a tiež sirup duphalac,aj keď, už keď som z toho na nervy,tak si ho dám schválne veľa a je mi zle a preháňa ma až veľmi.Ale som z toho na nervy,pretože niekedy sa radujem,že to začalo fungovať a potom o nejaký týžden znov anič.Ja pijemuž tretí týžden čaj lietajúca lastovička a možno mi aj to pomáha.Senný list je svinstvo,toho som vypila už asi aj 4 krabice,ale tie kŕče sú neznesiteľné.Ak máte niekto takýto porlbém,aj s tým dlhým črevom,poraďte mi prosím...

skelet

uff. no dakujem za rady. ja pijem denne dost, aj 2-3 litre cistej vody v pohode + nesladene bylinkove caje, takze s pitim problem nie je. este tu zajecicku a lanovy olej asi skusim. to budem mat uz cely zivot toto..? a ked niekam budem cestovat, moj kufor bude plny olejov, mineralky a vlakniny namiesto siat :D

consuellaII

kočky, ja som mala tiez take problemy a tiez som tu pred casom pisala. Potom neskor som zacala viac pit, ale fakt viac, lebo dovtedy som pila tak max do 1l vody denne. Teraz som zacala viac, rano na ranajky si dam tak 0,4dcl cistej vody, potom papam nastruhanu cistu neochutenu mrkvu, potom sa stravujem normalne, ale snazim sa dodrziavat ten rezim kazde 3h a v pravidelnom case (+/- hodina) a vecer, ked uz nic nepapam, tak zasa naraz sa napijem viac vody a neverili by ste, ale po par dnoch sa mi tak upravili problemy s travenim, neverila by som, keby som to nemala odskusane. Ja som sa tak zacala stravovat kvoli schudnutiu a fakt to pomaha aj znizovat vahu a pravidelne idem aj 2x za den. Tiez som kedysi skusala psyllium, ale mala som vtedy problem s tolkym prijmom vody, takze mi to bolo na 2 veci.. minuly rok som bola uz aj na vyplachu criev, lebo ma tam poslala doktorka, mne napr. prehanadla vobec neucinkovali.. no a pomohlo, ale zas iba docasne.. ale okamzity ucinok a skvely pocit, po uplne vsetkych strankach, aj psychickej. Ale ako vravim - docasne.. teraz si pomaham doma takto sama a som max. spokojna. Neviem teda, kolko vy pijete denne, ak fakt min. 1,5 l vody, tak mate asi v inom fakt problem :(

PS: este ma napadlo, kedysi som papala na rano aj vlocky s aktiviou al.bielym jogurtom nejakym a tiez zabralo.. ale mne moc vlocky nechutia :) samozrejme tie neochutene!

Gregor

Na uvolnenie zápchy a k dosiahnutiu pravidelného denného vyprázdňovania by som ti doporučil využiť liečebné účinky prírodnej liečivej vody Zaječickej horkej, ktorú môžeš hneď na začiatok využiť pri užití väčšieho množstva 500 ml. (1/2 L) ako preháňadlo a pri pravidelnom dennom dlhodobom užívaní malého množstva to je 50 ml.(1/2dcl) večer pred spaním k dosiahnutiu pravidelnej ranej stolice. Neodporúčam dennú dávku navršovať. Zaječická horká nie je návyková, účinok má stále. Nezabudni na doplnenie pitného režimu. Kúpiť sa dá v lekárni v niektorých potravinách alebo v obchodoch zdravej výživy, H.... nova a cop NZ,RE. Cena sa pohybuje Z.H.+,-, 2.30€ (70 Sk). S pozdravom Gregor

178

Zapcha: saratice mozem vipit na litre a nic. Pomohlo mi : kazdy vecer lyzicka zazvoru /mlety-korenina/do trochu vlaznej vody, rano lyzicka lanoveho oleja a vsetko bolo O.K., ak je vazny stav pridam psilium rano vecer a s vela vela vodou + čaj z krušiny jelšovej /chut nic moc ale da sa/ a max. po dvoch dnoch sa to rozhybe.

muc

hejka ano, mame zaujem, preto tu pisee. takze nech sa paci, ak mas radu, sem s nou! ak len mailom- tak to nieco nie je celkom koser. diky

problem je v tom, ze vobec absentuje u nas defekacny reflex. a ten si treba nacvicit. ale nech sa na mna nik nehneva, naozaj neviem nijak raz si vyclenit kazdy bozi den rano cas na to, aby som si sadla na WC a vyckavala co sa udeje. resp. aj viem co sa udeje- jedno velke NIC!!! mozem ta sediet hoc aj cely den.

idem si radsej dat tu hnusobu saraticu.

skelet

no ja som na tom rovnako, ale vidim, ze nam nikto neradi... vraj to moze mat aj psychicky background... ako nakoniec vsetky choroby a poruchy. moja segra mala napr. zapchu tiez roky, teraz sa odtrepkala prec z domu, a vravi ze odkedy odisla, je aj zapcha prec.
musime asi zmenit radikalne zivotospravu a nevzdavat to...

169 69

Ja nemám problémy s kožou.Len s tým vyprázdňovaním.Niekedy nejdem aj týždeň.Je to hrozné.Niekedy aj mám potrebu ísť ale nejde to, inokedy zas nemám potrebu vôbec.

hejka poraď,prosím