Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

student/urad prace

Príspevok v téme: student/urad prace
cookieza

Mam 21r. na univerzite som podal ziadost o ukoncenie studia (prisla mi odpoved ze som ukoncil studium + papiere) ale vraj na urade prace nemam narok na podporu, do 25 roku vraj zivia rodicia. Tak chcem vediet ci nahodou statut \"student\" neplati az do septembra? cize by som mal asi lepsie keby dostavali rodicia aspon prispevok.
Dakujem

hassy

katka a dobra vila dakujem :) no ja si ymslim ze to bude asi tak ako katka hovori, lebo sme mali jednu spoluziacku na zac. zimneho semestra, ktora bola tehotna, a v novembri rpestala chodit do skoly, rozpravala sa s prodekanom a ten jej povedal ze nema davat ziadost o ukoncenie studia ale ze ma proste prestat chodit a potom ju na konci ZS vyhodia, aby mohla mat tie studentske vyhody...takze to asi bude tak...no ale studentkou druhej skoly sa stavam az po zapise nie? ten je v polke augusta, cize na ten urad prace budem musiet ist tak ci tak koncom toho juna... je pravda ze mne ziaden papier o vyluceni zo studia neprisiel zatial....druhej spoluziacke ktora sa tiez vyflakla na skolu a to este v septembri prisiel papier az teraz niekedy, ze vlastne nema dost kreditov a teda je vylucena zo studia... no neviem, najlepsie by bolo sa spytat asi niekoho kto tak urobil v minulosti :D do skoly sa mi velmi nechce ist, kedze ja enstudujem v meste v ktorom byvam :)

PBHG

cookieza vitaj v realnom svete :) Tu prax od Teba budu ziadat ci mas skolu dokoncenu ci nemas, cize to mas v podstate jedno ! No spravil si blbost ze si sa dobrovolne odhlasil zo skoly. Ted skusaj jedine tu absolventsku prax a popri tom hladaj inu robotu... Ine sa neda robit v Tvojom pripade

katka...

Hassy, ja si myslim, ze pokial nemas papier o ukonceni studia, na urad prace nemusis ist. Skola ta vedie este ako studentku a po skuskovom ta vylucia. Ale v lete sa budes musiet ist evidovat, pokial nebudes mat papier, ze si uz prijata na druhu VS.
Ale radsej sa chod informovat uz teraz.

dobra vila

hassy, fiha, tak s tou skolou ti bude musiet poradit niekto iny... neviem, dokedy si ta eviduju ako studentku a odkedy by si sa mala evidovat v pripade, ze si ukoncila (teda, ja by som sla evidovat pre istotu hned, aby mi potom neprisla nejaka palkova cena za poistenie, ale ty vies...)
No to viem urcite, ze cez leto sa na urad evidovat budes musiet, to ti uz urcite neuhradia a zbytocne by si musela platit poistovni horibilne sumy.

hassy

a este som zabudla...ked ma vyhodia po skuskovom, tj. skuskove konci 30.6 tioe dva mesiace, cez letne prazdniny si musim platit zdravotne poistenie sama?az do zapisu na druhu skolu? resp. ist sa zaevidovat na urad prace?

hassy

ahojte, aj sa chcem spytat, skoncila som so skoulou, lebo ma nebavila a teraz sa ucim na prijimacky na druhu, plu brigadujem..to je jedno..mna by zaujimalo, nepodavala som ziadost o ukencenie studia" proste som rpestala chodit, kym ma nevyhodia. cize na konci semestra? spravne chapem? a teda ako student som evidovana az kym neskonci letny semester? ci inak to je? :)

dobra vila

ivana, troska drsne si to napisala... akoby sa v dnesnej dobe isli zamestnavatelia pobit o to, koho skor zamestnat. Zijes v realite? Tak sa zobud. Milujem takychto ludi, co dokazu krchlit ako sopka lavu, ale nezmyselne a lahostajne.

Preto som ti cookieza aj pisala, ze si mal skolu ukoncit radsej iba vtedy, keby si uz pracu mal....takto to budes riadne na figu (najma pokial nie si z BA, tam je mozno ina situacia) Ale skus to, co biopich napisala, neznie to zle, najma ta absolventska prax, tam ti za 4 hodiny denne celkom slusne za-cash-uju inac!! takze si to urcite vybav! Trva to polroka a zatial si mozno pracu aj najdes, vela stastia.

cookieza

pekne si to napisala ivanka, ja sa tomu nebranim sak to potrebujem ako sol ale nie je to take lahke ako som sa dnes dozvedel :( vsade chcu po tebe min.3 roky praxe

ivana45

Si plnolety, nestudujes - pracuj ! Co ine ? Ak nemas kvalifikaciu, rob nekvalifikovanu pracu. Alebo chces parazitovat na rodicoch?

biopich

spravil si blbost nemal si sa odhlasovat ked uz nechces chodit do skoly nemal si chodit a nech ti dalej platia, ked si student VS da sa vybavit prispevok na skolne, dalej sa da vybavit prispevok, chod na socialnu poistovnu kde si vypytas papier na hmotnu nudzu oni ti ju sice zamietnu ale tym papierom ziskas iny prispevok, dalej ked by si si vybavil trvaly pobyt dajme tomu u starkej mal by si prispevok na byvanie plus, dalej ked pojdes na absolvensku prax mas dalsie peniazky. Ked sa chce da sa vybavit len treba pochodit po uradoch. skoda tej skoly dostaval by si prispevok plus pridavky ked si chodil na denne. Ja tiez nemam 25 chodim externe a od uradu dostavam 180 eur. ked som chodila na prax dostavala som este raz tolko. Sice vela vybavovaciek ale lepsie ako nic, sice by som radsej pracovala ale nase mesto ma 17 volnych pozic nahlasenych na urade a mozem si akurat tak piskat poklial niesom pedagog, logoped, lekarnik, doktor, ci vyucena sicka, pastier oviec...atd.. Tebe poradim pokial mas moznost pracuj ak niesi tiez z takeho zabudnuteho mesta.