Trápenie s jedlom

Príspevok v téme: Trápenie s jedlom
tinka86

ahojte,
chcela by som vás poprosiť o radu. Už dlhšiu dobu trpim prejedaním. Môj problém je, že sa snažím stravovať zdravo, ale akonahále si dám niečo iné ako mám naplanánované alebo niečo take, čo je "nezdravé" zrazu ma prepadne pocit, že už som aj tak pokazila a potom jem všetko čo by som za iných okolností nedalo do úst v takých množstvách, že inak by som to mala na týždeň.Všetci v mojom okolí si myslia, že ako zdravo sa stravujem a je to moje tajomstvo. Mam z toho strašne depresie a už strašne dlho sa snažím z toho dostať, ale nedarí sa mi. Dajte mi niekto nejakú radu, kto mal podobný problém. Snažím mať môj jedálníček naplánovaný v pravidelných intervaloch, zdravý, ale potom príde taký zlom, že však len trošku, a už to ide. Pomôžte mi, ja už vážne nevládzem.

annie99

ahoj tinka presne viem o com hovoris ja mam tento problem uz dost dlho:( ja sa uz nedokazem stravovat normalne. ja mam tendenciu rychlo pribrat tak radsej jem strasne malo a male porcie. ale ked nieco zjem a neni toho len malinko tak ma pochyti neuveritelny hlad a potom to uz ide.a presne ako sy ty pisala, uz si poviem ze ved uz som to vsetko teraz pokazila uz je jedno co zjem a potom toho zjem naozaj hodne.kolkokrat mi uz ani nechuti ale neviem sa zastavit:( asi to neni normalne:( pritom nie som tucna, to prejedanie si vzdy vykompenzujem tym ze inokedy jedavam malinko.velmi by som sa chcela naucit jest normalne

uootwasfda

ja tiež, robim to kvôli pleti. vidim aj zmeny....čiže sa stravujem zdravo hlavne kvôli pleti a nie kvôli zdraviu. . . ja tiež mam nervy ked vidim ako druhy bezproblemov si daju hocičo. ja sa to snažim potlačiť. ovsene vločky ma zasytia. alebo psyllium uživam. čajiky si dam. ale fakt už len pozeram na hodiny aby bolo desať hodin /aj teraz/ aby som zaspal. a nemyslel na jedlo...niekedy mam pocit že mi toto bere mladosť a neuživam si život. lebo si nedoprajem..ale fakt neviem

tinka86

presne, keby tak dokážem si dať ešte kúsok, ale ja to proste neviem. tak strašne chcem žiť normálnym životom, ale ja už vážne neviem ako sa mám z toho dostať.

hysterka24

No, najhoršie je ochutnať... Iba trošku... A však, ešte kúsok, z toho sa nič nestane :D A zrazu je napríklad celá čokoláda fuč :D To poznám. Ja keď sa snažím vydržať, tak behám ako tiger v klietke :D

tinka86

no ja som si toho vedoma, ze najdôležitejšie je neochutnať, ale keĎ ja mam niekedy až také stavy, akokeby až triašky, že si musím dať niečo. ja už važne neviem ,čo dalej... stale začínam odznova a som v takom bludnom kruhu, z ktorého sa neda dostať.

hysterka24

No, podobne som na tom aj ja. Aspoň tiež sa snažím stravovať zdravo a sledovať aj čas. Ale darí sa mi to dodržiavať počas týždňa vždy, ale počas víkendu príliš nie, lebo to varievam aj pre priateľa, a on moc na zdravú stravu nie je. Alebo sa mi stáva, že vyrabujem celú skrinku so sladkosťami. Tiež mám dosť výčitky a som zo seba dosť sklamaná. Ale inak sa snažím byť silná, ak to je ťažké, tak sa pozriem na nejakú fotku herečky a hneď mi klesne sebavedomie a prejde ma tá chuť :D

Ale neviem, keď si hladná, skús viacej piť. U mňa to zabralo. Ale tiež sa nesmieš prísne obmedzovať, lebo potom sa fakt ťažko ovláda. Alebo to skús ako ja. Cez týždeň to vydrž a cez víkend môžeš trošku zhrešiť. Je to hlavne o pevnej vôli. Ja nie som odborník, preto ani nehovorím, že to všetko je 100% pravda.

Ja som sa naučila ovládať, ako tak a nejesť toľko.

Deee

ahoj tinka, tak ja mam bezlepkovu dietu zistenu pred 7 rokmi, dieta sa musi na 100% dodrziavat inak nema vyznam, ked som zacinala, dlho som vedela vydrzat tak ako ty a potom som ochutnala omrvinku kolaca a zozrala s prepacenim celu tacku...kedze v beznom zivote sa pohladu na normalne jedlo-kolace, chlieb, atd. nevyhnem pomohlo mi ani neochutnat...ked vidim nieco co nesmiem maximalne ovoniam, ale ani ma nenapadne ochutnat, lebo potom sa to cele spusti...