Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Moje dieťa má cukrovku

Príspevok v téme: Moje dieťa má cukrovku
a adriana

Ahojte všetci, prispievala som tu asi pred rokom- dvoma. Sama mám 19 rokov cukrovku a pichám si inzulín 4x denne. Mám dvojčatá chlapcov 7 ročných. Teraz po Veľkej noci som mu namerala hodnoty od 13-20. Boli sme na 2,5 dňa v nemocnici. Tam to kleslo, ale prišli hodnoty C-peptidu 150, a hormón protilátok 46,3. Začala sa deštrukcia buniek, asi o týždeň začneme s inzulínom. Zatiaľ držíme diétu, ale večer je to stále vyššie, dokonca už teraz som mu namerala 12. Takže zajtra ideme asi späť. Som z toho nešťastná, pretože genetické testy pred otehotnením dávali šancu , že to získajú 4%. Aké je nádej pre naše deti? Nemáte nové informácie o vývoji, čo transplantácia ostrovčekov? U neho ide o autoimunitný proces. Máte niekto informácie, či to bude na celý život, ako to povedali mne, alebo o 20 rokov už bude niečo nové? Neviem, ako sa s tým vyrovnať, dávam si to za vinu , že som to neustrážila, povolila som im nezdravé jedlá, guličky s mliekom na raňajky, sladkosti. Prosím, ak viete niekto niečo o výsledkoch klinických testov, nových trendov. - Napíšte.

dadulienka00

este adrianka ja som sa nevyjadrila o tom ze ste stroskotanci ktory sa chytaju kazdeho stebielka...vobec to tak nemyslim myslela som to v dobrom nic viac ..ale ...

dadulienka00

ja nehovorim o hazardovani so zivotom toto ubližit nemože su to produkty ktore su 100 %prirodne alebo rastlinne oleje...neviem o nikom komu by tieto produtky ublizilo..ja nikoho nenutim...ak by som nemala vysledky ake mam tak by som sa neodvazila to tu napisat..je to na vas..ja nevravim ze cukrovka sa da vyliecit ..ale zasa stalo sa aj to...ale ak pichate 5 rocnemu chlapcekovy 4krat denne inzulin a po piatich dnoch vam zavola mamicka ze este sa jej toto nestalo nieco na tom bude.viem ze ludia neveria viem preco ...koli ludom a farmaceutickym spolocnostiam ktore chcu len zarabat...kazdy pondelok a vo stvrtok je skolenie kde sa o produktoch rozprava mozte tam byt vypocut si za to nic nedate.....staci pocuvat a pisat otazky...ak by ste chceli mozte si to vypocut...ak by ste chceli moj skype Je /manzelov/ Martin Toudy Ščambora

DiabetikIvo

dadulienka00,

keď u detského diabetika, nastane po záchyte diabetu a nasadení intenzifikovanej inzulínovej terapie obdobie tzv. Remisie potreba pichania inzulínu prudko klesá...

A pravdepodobne dieťa maičky ktorá Ti volala prešlo zhodou okolností do tohto obdobia života s diabetom vtedy keď užívalo aj Tebou dodaný prípravok. A to je všetko! Do obdobia remisie by sa jej dieť adostalo aj bez tých 5 dní čo bralo akýsi výrobok "okg" ktorý reklamuješ!

U veľa detských diabetikov trvá toto obdobie s minimálnymi, alebo až nulovými dávkami inzulínu aj niekoľko mesiacov, dokonca sa dá rátať aj na jednotky rokov.

Ale to neznamená že sa títo diabetici vyliečili z diabetu! A že sa zbavili navždy pichania inzulínu ak ide o Diabetes Mellitus 1. typu.

Po odznení obdobia remisie sa diabetik 1. typu vracia späť na inzulínovú liečbu.

Existuje typ diabetu MODY, ktorý sa v detstve lieči inzulínom a v dospelosti pokiaľ diabetik dodržiava všetko čo patrí k správnej životospráve diabetika tak inzulín nie je potrebný. Ale pozor MODY je niečo úplne iné ako Diabetes typu 1.

Inzulín sa používa aj u diabetikov s diabetom typu 2, ktorým organizmus vyrába inzulín ale jeho účinnosť je niežšia ako u nediabetikov a keď prestane pomáhať diéta a liečba tabletkami príde na rad inzulín. Jedná sa väčšinou o diabetikov s dosť veľkou nadváhou a v prípade, že sa im ju podarí znížiť, účinok vlastného inzulínu sa zväčší a oni môžu ostať iba na diéte...
Ovšem iba dovtedy kým dodržujú správnu životosprávu a udržujú si nrmálnu hmotnosť. Ak nie tak sa opäť vrátia k inzulínu...

dadulienka00, inzulín nie je na diabete to najhoršie čo môže v živote diabetika byť a nasadenia inzulínu sa ľudia zbytočne boja, hlavne tí s DM typu 2, ktorí boli pred nasadením inzulínu iba na diéte a tabletkách...

Horšie ako pichanie inzulínu sú komplikácie diabetu, ktoré by sa bez jeho podávania u tých diabetikov u ktorých je potrebné jeho nasadenie vyskytli oveľa oveľa skôr ako s inzulínom. A keď si títo diabetici upravia životosprávu, tak u DM2 nie je potom inzulín podávaný zvonku potrebný - potom stačí diéta, prípadne perorálne antidiabetiká (tabletky)...

a adriana

Dadulienka, Ďakujem, úmysel konať dobro, poteší. Každý veríme v zázrak. Ale ja mám cukrovku 20 rokov, ver, že som tiež zo začiatku verila, že ju porazím, a skúšala som všetko možné aj nemožné. Môj syn je však ešte dieťa, a nebudem hazardovať s jeho zdravím. Verím, že to myslíš úprimne, ale ja to poznám už dlho, a môžem ti povedať, že nie sme stroskotanci, ktorí sa aj stebielka chytajú.

dadlienka00

dobry den chcete sa zbavit pichania inzulinu.?.prracujem s vyrobkami okg..su 100% prirodne netrufla by som si tu pisat ale dnes mi volala paani ktprej som vyrobky odporucila jej chlapcek ma 5 rokov dostal cukrovku a 4 krat na den mu pichala inzulin...dnes mi proste volala cela uplne nadsena ze nevie cosa stalo ale ze uz po 5 dnoch uzivania produktov uz mu inzulin nepicha akurat raz necelu davku..tak ze si este che objednat..isli mi zimomriavky po tele..bolo to uzasne..takze ak chete ozvite sa my..

a adriana

Na Slovensku detský diabetes liečia endokrinológovia. Žiaden z nich nie je iba čisto detský diabetológ. Ich ambulancie by sa neuživili špecializáciou čisto na diabetes.Preto je diabetes zaradený pod endokrinologické ochorenia, kde patria aj poruchy rastu, ochorenie štitnej žľazy atď.

a adriana

Ahojte, chcem sa s vami podeliť o skúsenosť vybavovania kompenzačného príspevku na diétne stravovanie pre môjho syna. V zákone som si našla, že dieťa, ktoré je odkázané na inzulínovú liečbu je auomaticky posúdené na 60 % poklesu zdravotnej schopnosti, / tak nejako / . Tak som si vybrala na sociálnom odbor úradu práce atď Tam mi dali tlačivo, ktoré vypísala jeho pediatrička a odborný nález tam napísala jeho diabetologička. V štvrtok mi zazvonil telefón, kde mi úradnička oznámila, že revízny lekár potrebuje od diabetologičky odborný nález. Ten nález je už pri tom napísaný v tom tlačive aj s jej pečiatkou. Tak som to tej úradničke povedala, že už to majú v tom tlačive, preto nechápem, prečo by to isté mala napísať ešte raz jeho lekárka na zvlášť papier, za ktorý zaplatím, budem ju zaťažovať druhý krát a ja tiež nebudem chodiť dvakrát k lekárke. Považujem to za šikanovanie. Aj som volala na ministerstvo aj na úsredie práce atď. na odbor kontroly. Dnes som bola osobne za tou úradničkou. Problém je vraj v tom, že jeho diabetologička má na pečiatke - endokrinológ. Tak som im vynadala, čo za skrachovanca je ich revízny lekár,alebo tie posudky robí ich vrátnik. Pretože na Slovensku nemáme detského diabetológa, ale všetko sú to endokrinológovia, a diabetes je endokrinologické ochorenie. Ona volala jeho diabetologičke, či je diabetologička. Chápete? Začala mi tam trepať, že či má postihnutie z diabetu, a že oni na školeniach mali, že pri diabete stačí diéta.Že či môj 7 ročný syn má diabetes 1 alebo 2, lebo môže si pichať inzulín, aj keď má 2 a na to stačí diéta.No som im to vysvetlila, a žiadam od nich písomné vyjadrenie. Ak naďalej budú tieto sprosti trepať, tak dávam podnet na prešetrenie na odbor kontroly na ústredie. Na našich úradoch pracujú nekvalifikovaní ľudia, ktorí nepoznajú svoje vlastné zákony, revízny lekári, ktorí nepoznajú jednotlivé odbory medicíny. šikanujú rodičov všetkých handicapovaných detí.Ja som sa s takou sprostosťou naozaj ešte nestrela. Tak keď o tom nič neviem, tak držím ústa a zistím si to, keďže s tým pracujem a potom niečo poviem.

Andel

Adriana,

vravim, kazdy ma inu citlivost na inzulin a ak tvojmu malemu staci na xy pocet SJ len 1J inzulinu tak nad tym nespekuluj, proste jeho telicku to staci a tak mu pichaj iba tolko inzulinu. Ja som tiez vypozorovala na sebe, ze jeden den potrebujem tolko inzulinu a druhy den na to iste jedlo potrebujem niekedy menej,niekedy viac. Telo nie je stroj, je to najdokonalejsi vytvor prirody, skratka, casom na vsetko pridete sami. Povedzme, ja mam takmer kazdy den ten isty obed, avsak niekedy ma 3J inzulinu privedu do hypa a musim dojedat, niekedy mi 3 J nestacia a musim dopichovat, je to zvlastne, ale o to zaujimavejsie, ibaze nam to prinasa stres :o(
Co sa tyka mojich stranok, tak presne to bol umysel, ked som ich zacala pisat, takze ma hladi na srdiecku, ze moje "dielo" plni svoju funkciu. Je pravda, ze niekedy mam utlm a pisem menej, ale co narobim, hlava nie vzdy pracuje na 100%. Dakujem za pozitivne hodnotenie a urcite sa budem strankam venovat dalej, aby som potesila nase ubolene srdiecka diabetikov.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Moje dieťa má cukrovku - Fórum - ZDRAVIE.sk