Moje dieťa má cukrovku

Príspevok v téme: Moje dieťa má cukrovku
a adriana

Ahojte všetci, prispievala som tu asi pred rokom- dvoma. Sama mám 19 rokov cukrovku a pichám si inzulín 4x denne. Mám dvojčatá chlapcov 7 ročných. Teraz po Veľkej noci som mu namerala hodnoty od 13-20. Boli sme na 2,5 dňa v nemocnici. Tam to kleslo, ale prišli hodnoty C-peptidu 150, a hormón protilátok 46,3. Začala sa deštrukcia buniek, asi o týždeň začneme s inzulínom. Zatiaľ držíme diétu, ale večer je to stále vyššie, dokonca už teraz som mu namerala 12. Takže zajtra ideme asi späť. Som z toho nešťastná, pretože genetické testy pred otehotnením dávali šancu , že to získajú 4%. Aké je nádej pre naše deti? Nemáte nové informácie o vývoji, čo transplantácia ostrovčekov? U neho ide o autoimunitný proces. Máte niekto informácie, či to bude na celý život, ako to povedali mne, alebo o 20 rokov už bude niečo nové? Neviem, ako sa s tým vyrovnať, dávam si to za vinu , že som to neustrážila, povolila som im nezdravé jedlá, guličky s mliekom na raňajky, sladkosti. Prosím, ak viete niekto niečo o výsledkoch klinických testov, nových trendov. - Napíšte.

a adriana

Andel, ešte ti chcem veľmi pekne poďakovať za tvoju stránku. Ak, mi je ťažko vždy si prečítam tvoj blog, tvoje správy o novinkách v liečbe diabetu, ktoré sa ani nikde inde nemám možnosť dozvedieť.Ďakujem!!!

a adriana

Ahoj Andel, iba chcem vysvetliť, že nie po jedle mu ide hore glykémia, ale napr. pred večerou bola glykémia okolo 8, pichli sme 1,5 jednotky inzulínu a večeral teplú večeru - polievku, mäso + zemiak= 3,5 SJ, ale po hodine mal 2,6, jasné, že keď dojedol jablko 2 SJ, mal po ďalšej hodine už 20. Ale to ma netrápi, pretože viem, že to bol výsledok hypoglykémie, ale keď sme na druhý deň pichli iba 1 jednotku a inzulínu a večera tá istá, tak po 2 Hod. po večeri - včera mal 9,9. To je problém, že buď mu pichnem 1,5jednotky a pridám jedlo na 4 Sj, alebo nechám 1 jednotku, ale keď uberiem jedlo na 3 Sj, tak tu bude zase hypo. Ale 4 Sj na 7 ročné dieťa je podľa mňa veľa - veď je to napr. 200 g. uvarenej ryže alebo cestoviny, alebo 260 g. varených zemiakov, veď toľko zjedia ťažko pracujúci ľudia a nie deti, ale ten inzulín ich núti tak veľa jesť, proste chcem, aby keď už je odkázaný na inzulín, aby tie glykémie sa pohybovali od 5 - 10 max. ideálne by bolo max. do 8. Keď sa na chvíľu zastavím a zamyslím nad tým, chcem veriť, že on už v svojej dospelosti nebude potrebovať neustále si pichať inzuín, že už sa snáď veda pohne a farmaceutické firmy prestanú na nešťastí tak zarábať a dovolia vede, aby už našla konečný liek. Musíme tomu veriť !

Andel

Adriana,

kazdy clovek ma individualnu citlivost na inzulin. Napriklad ja si denne nepicham viac ako 18 j inzulinu vratalne bazalneho inzulinu, ktory mi pumpa pumpuje. Na jedlo si dnne nepichnem viac ako 9 jednotiek (ak nemaskrtim). Tvoj maly moze byt este v remisnom obdobi, koli tomu je davkovanie inzulinu viacmenej loteria, pretoze ma este pozostatky svojho vlastneho inzulinu. Jednoducho sa musis na to prist jedine sposobom pokusu a omylu. Inac, ja som tiez mala po jedle velmi vysoke glykemie, ale zacala som si pichat inzulin pol hodiny pred jedlom a vsetko je v poriadku. Mozno ked by si malemu pichla 15 min pred jedlom o tu pol jednotku menej tak by potom nevyletel tak hore. Skus sa ale so vsetkym poradit s lekarom, tazko sa radi pri detoch, pretoze rastu, maju hormonalnu imbalanciu a tym padom aj davkovanie inzulinu je uplne ine ako u dospeleho cloveka. Inac, to ze ma dvojca neznamena, ze dvojca ma rovnake predpoklady na cukrovku, vobec nemusi mat, akurat mi je divne, ze lekari odmietli test so slovami ake pouzili. Drzim palce.

pavillion

Ahoj ADRIANA reagujem na tvojho maleho. Pisania by tu bolo az az..Skusila si uz LUBOCHNU?-pri Ruzomberku-Centrum pre diabetikov. Tam sa dozvies vsetko co potrebujes...Ak by si chcela poradit napis mi na email pavillion@azet.sk. Som tu len nahodou ak mozem pomozem ja som uz vyskusal vsetko.

a adriana

Ahojte, chcem sa opýtať, rodičov detí s diabetom, ale aj starších. Keď ste si začali pichať inzulín, koľko jednotiek ste si začali pichať na kilogram váhy, ako dlho to vydržalo v tých dávkach, a potom sa to upravilo smerom nahor alebo nadol, a po akom dlhom čase ? My sme začali pichať inzulín v júli v dvoch dávkacho po 3 j. levemíru, potom trvala lekárka na intenzifikovanom režime, vraj to tak je lepšie. Pichal si 8 jednotiek inzulínu v 4 dávkach, ale mal k tomu 16 Sj jedla, je to dobré dieťa, takže vo všetkom ma počúval a všetko čo som mu dala na tanier zjedol, ale nevládal to jesť, až nakoniec nechcel jesť. Teraz má 6,5 jednotiek na celý deň a 14 Sj na deň. Už mu nechcem toľko merať glykémiu, takže kontrolujeme iba cukor v moči. Ťahá sa to tak od augusta, stále také dávky. Keď mu pichnem na večeru 1,5 j, a na večeru zje 3,5 SJ, po hodine je tu hypo -2,6. Ak, uberieme dávku inzulínu na 1 j, tak je glykémia okolo 11. Stále chcem, aby mu urobili genetické testy, či nejde o typ mody, lekári to však odmietajú, pretože má pozitívnu jednu protilátku, ktorej hodnota bola rovnaká v apríli aj v júli. Ketolátky stále nemal , aj keď po hype mu glykémia vyletí na 20. Ako mám presvedčiť lekárov, aby mu urobili tie genetické testy ? V mojej rodine to ide od starých rodičov, cez otca a mňa až k nemu.Pravdepodobne mu telo stále tvorí inzulín, ale nie v takom množstve, ako mu treba, ale možno by stačili iba tabletky ako pri mody 3. Ja neviem, už som sa s tým zmierila,ale keď vidím, že on nikdy nemal klinické príznaky, nemá ketolátky, potrebuje iba malé dávky, Na jeho 26 kíl to bolo max. 8 jednotiek, tak neviem. Stále ma hnevá, že nikto neupriamil pozornosť ani na to, že má dvojča, a jeho nikto nevyšetril, keď som o to žiadala, tak odpoveď bola, či to naozaj chcem vedieť ?

kristof

očkovanie je iba umele obalamutenie tela,aby lepšie zvladlo nastrahy tohto sveta....no moze sa to vypomstit buducim generaciam......ide to ale aj bez ockovania,len treba prirodzenym zdravym životom ziskavať prirodzenu imunitu,telo na to ma urcite lepsie mechanizmi.....len ockovanie je pohodlnejsia cesta a pohodlie človek miluje....no niekedy je cesta ockovania velmi trpka...vsetko je dnes riziko....aj vstat rano z postele :) co ked prave dnes by bolo lepsie v nej radsie polezat...uvidime vecer...

miškovamama

andel
určite nie každý má negatívne reakcie na vakcíny. Ale určite sú, len sa zatajujú. A keď si porovnáš príbalové letáky tej istej vakcíny na Slovensku a v zahraničí, tak v tom zahraničnom je jednoznačne uvedené riziko cukrovky.... bohužiaľ, v našich letákoch toto nie je!!! Ty si v zahraničí, tak si to skús overiť.
A dieťa s rakovinou po očkovaní poznám osobne. S jej maminou som v kontakte a aj ona chystá žalobu za ublíženie na zdraví. Ťažko sa zhánajú dokazy, ale niečo sa nám podarilo.
Je smutné, keď nejaký lekár verejne vyhlásil, že očkovaním sa nechráni jednotlivý strom, ale celý les. A my sme ten strom, ktorému to uškodilo. Ale to už nikoho nezaujíma a snažia sa z nás urobiť bláznov, čo si to vlastne dovoľujeme tvrdiť. ALe chvalabohu sú aj lekári, ktorí sa neboja farmaceutických mecenášov a vedia o očkovaní povedať pravdu. Len ich je ešte málo.....
P.S. Moj syn je veľmi zodpovedný, či už predtým, alebo teraz. Akurát sa mu nespní sen byť policajtom.
Čo sa týka vakcíny, neverím, že sa to podarí a keď, tak o veľa rokov. Z mojej rodiny nikto viac očkovaný nebude. Nikdy.
Krásny deň.

Andel

Miskovamama,

je mi luto citat co pises, cukrovka nie je prechadzka ruzovou zahradou, je to zavazna choroba a myslim si, ze tvoj syn by ju mal ci s vakcinou ci bez nej (osobny nazor), co mi je luto, ze rozpravas, ako keby to bol invalid. Nie je to med lizat, ale nie je to ziadne utrpenie, naopak, tato choroba z neho spravi zodpovednejsieho cloveka, ako by mozno bol bez nej, pretoze bude na veci pozerat uplne inac. Kazdopadne, ja som mala vsetky ockovania ako dieta, cukrovku som dostala v dospelosti, od zaciatku diabetu sa kazdy rok davam ockovat proti chripke a zapalu pluc, dostala som aj tetanovku a ziadne ine ochorenie ako diabetes nemam. Ver mi, ze ak by lieky ci vakciny sposobovali rakovinu ako pises, neboli by v obehu, pretoze chori ludia nie su pre poistovne ziskom, ale rizikom a ziadna krajina na svete by si nemohla dovolit dat do obehu nakazlivu vakcinu.
A len tak mimochodom, vo vyskume je vakcina BCG na obnovu funkcie beta buniek, co ak tento vyskum bude uspesny a vylieci diabetes? Vtedy porusis svoje sprisahanie a das ockovat syna vakcinou?

miškovamama

andrej567

každý máme svoj názor a ja mám výsledok a následky očkovania denno denne pred očami v podobe utrpenia svojho syna.

rng - dakujem za komentár, verím, že si ho andrej prečíta

Amy1

Doporucujem knihu Dr.Roberta Younga Zazracne pH pre diabetikov.

Kontaktovat Dr.Younga mozete aj cez facebook: www.facebook.com

Dolezita je ta skutocnost, ze s alkalizaciou su vysledky!!!