Moje dieťa má cukrovku

Príspevok v téme: Moje dieťa má cukrovku
a adriana

Ahojte všetci, prispievala som tu asi pred rokom- dvoma. Sama mám 19 rokov cukrovku a pichám si inzulín 4x denne. Mám dvojčatá chlapcov 7 ročných. Teraz po Veľkej noci som mu namerala hodnoty od 13-20. Boli sme na 2,5 dňa v nemocnici. Tam to kleslo, ale prišli hodnoty C-peptidu 150, a hormón protilátok 46,3. Začala sa deštrukcia buniek, asi o týždeň začneme s inzulínom. Zatiaľ držíme diétu, ale večer je to stále vyššie, dokonca už teraz som mu namerala 12. Takže zajtra ideme asi späť. Som z toho nešťastná, pretože genetické testy pred otehotnením dávali šancu , že to získajú 4%. Aké je nádej pre naše deti? Nemáte nové informácie o vývoji, čo transplantácia ostrovčekov? U neho ide o autoimunitný proces. Máte niekto informácie, či to bude na celý život, ako to povedali mne, alebo o 20 rokov už bude niečo nové? Neviem, ako sa s tým vyrovnať, dávam si to za vinu , že som to neustrážila, povolila som im nezdravé jedlá, guličky s mliekom na raňajky, sladkosti. Prosím, ak viete niekto niečo o výsledkoch klinických testov, nových trendov. - Napíšte.

RNG

Nuz ja som precestoval mnozstvo krajin a veru som sa od 18 roku nenechal nikdy pichat ani som nezobral ziadnu inu vakcinu.To je vyse 45 rokov uz.
A zatial ma nikde nezastavili.
A vobec mi tie ockovania nechybali, naopak, ked som bol na organizovanych rekreaciach so skupinami ludi, co sa dali nahovorit na ockovanie pred cestou, viaceri mali pokazenu dovolenku, lebo boli chori. Co sa tyka tej zltej zimnice(Yellow fever) je ju dnes dost nepravdepodobne dostat a umrtnost je dalekop od 60%, pozri na oficialne vladne informacie
www.cdc.gov prejde podobne ako chripka, len v pripade velmi vaznych ochoreni u ludi s nizkou viralnou imunitou uvadzaju mortalitu od 15 do 50 %.
Inac velmi casto tu spominam, rozne antiviralne a potrebu dnes si zvysovat viralnu imunitu, co v tomto pripade znizuje podstatne moznost velmi silnej nakazy, tak isto tu spominam casto ako si cistit a regenerovat virusami poskodenu pecen protokolom dr Berksona.
Mozete to najst aj na tomto fore vyhladavacom, aj inde na nete napr pouzitim vyhadavaca Google.sk zadanim slov herpes rng a ukaze sa vam viacero clankov spojenych s virusami a roznymi prirodnymi prostriedkami proti nim .

RNG

Nuz ja som precestoval mnozstvo krajin a veru som sa od 18 roku nenechal nikdy pichat ani som nezobral ziadnu inu vakcinu.To je vyse 45 rokov uz.
A zatial ma nikde nezastavili.
A vobec mi tie ockovania nechybali, naopak, ked som bol na organizovanych rekreaciach so skupinami ludi, co sa dali nahovorit na ockovanie pred cestou, viaceri mali pokazenu dovolenku, lebo boli chori. Co sa tyka tej zltej zimnice(Yellow fever) je ju dnes dost nepravdepodobne dostat a umrtnost je dalekop od 60%, pozri na oficialne vladne informacie
www.cdc.gov prejde podobne ako chripka, len v pripade velmi vaznych ochoreni u ludi s nizkou viralnou imunitou uvadzaju mortalitu od 15 do 50 %.
Inac velmi casto tu spominam, rozne antiviralne a potrebu dnes si zvysovat viralnu imunitu, co v tomto pripade znizuje podstatne moznost velmi silnej nakazy, tak isto tu spominam casto ako si cistit a regenerovat virusami poskodenu pecen protokolom dr Berksona.
Mozete to najst aj na tomto fore vyhladavacom, aj inde na nete napr pouzitim vyhadavaca Google.sk zadanim slov herpes rng a ukaze sa vam viacero clankov spojenych s virusami a roznymi prirodnymi prostriedkami proti nim .

Andrej567

miškovamama,

bez očkovania Vás ako cudzinku z Európy do niektorých krajín vôbec nevpustia a ak by ste do niektorej takejto krajiny cestovali a nemali pri sebe potvrdenie o požadovanom očkovaní, tak Vás z letiska ani ďalej do vnútrozemia nevpustia, ale by Vás na Vaše náklady posadili do najbližšieho lietadla smerujúceho do Európy.

"Len nedávno sa písalo o študentke Lenke Kucharíkovej, ktorá približne pred troma mesiacmi po uštipnutí komárom prenášajúcim japonskú encefalitídu upadla na Taiwane do kómy a až v druhej polovici septembra sa ju podarilo previezť na Slovensko..." (- viacej na zdravie.pravda.sk )

"Jediným povinným očkovaním do niektorých krajín je očkovanie proti žltej zimnici. Táto nákaza sa prenáša uštipnutím komára a u zahraničných cestovateľov, ktorí nemajú proti nej vytvorené protilátky, dosahuje úmrtnosť až 60 percent."

"V Saudskej Arábii sa povinne od pútnikov do Mekky vyžaduje aj očkovanie proti zápalu mozgových blán (meningokokovej meningitíde) v období "hádž"." - zdroj viď. vyššie.

Poviete si, že do takých krajín predsa nebudete cestovať, že nanajvýš tak po našej Európe - niekde k moru do Talianska, Španielska, bývalej Juhoslávie, alebo Bulharska? Že tam očkovanie predsa netreba a nejakú exotickú chorobu tam nemôžete chytiť, lebo však to je Európa?

Pozor omyl! A čo taká žltačka typu A?
Vo vyššie spomínanom článku je o nej napísané "e to vírusový zápal pečene rozšírený po celom svete, najväčšie riziko nákazy však hrozí turistom pri návšteve tropických a subtropických oblastí vrátane krajín južnej Európy. Častým zdrojom infekcie na dovolenkách v cudzine sú šaláty, morské plody, neumytá zelenina a ovocie, ale aj kocky ľadu v nápoji. Očkovanie proti tomuto "nechcenému suveníru z dovolenky" by malo byť základnou výbavou každého cestovateľa."

Vy svojho syna pravdepodobne nebudete chcieť asi nikdy pustiť do zahraničia, len aby sa nemusel dať zaočkovať...

Diabetes by možno nemusel u neho prepuknúť pár týždňov po očkovaní keby ho neabsolvoval, ako stále dookola opakujete skoro v každom svojom príspevku, ale možno by sa prejavil po prekonaní chrípky, alebo len obyčajného prechodeného nachladnutia...

miskovamama

adrianka
ked dávaš očkovať svoje deti, tak tam hľadaj príčinu zdravotných komplikácií. Vyzývam všetkých zodpovedných rodičov, aby sa bránili očkovaniu akémukoľvek. Je to len klamstvo a naháňanie ziskov farmaceutickým firmám a ich dílerom na slovensku.
Viem o čom hovorím. Po povinnom očkovaní viem o prípadoch aj rakoviny..... To my s cukrovkou sme ešte na tom relatívne dobre. Neverte štátnym úradníkom z updzs, lebo to sú ludia plateni aj z bonusov farmakomafie a verte radšej nám, ktorí už sa s nežiadúcimi účinkami očkovania musia doživotne vysporiadavať.
Pekný víkend.

a adriana

jaja, Ďakujem.Chrípky sa aj ja bojím. Od 3 rokov, som deti dávala očkovať proti chrípke. Ja som už očkovaná, ale už sa bojím dať očkovať deti, bojím sa, ako bude reagovať teraz keď má cukrovku. Celkovo sa už očkovania bojím, po prečítaní rôznych príspevkov a diskusných fór. Maroško je už stabilizovaný, ale nastáva asi remisia. Už som musela znížiť dávku inzulínu na obed z 2j na 1,5. Zatiaľ máme novorapid R - 2,5 j, O -1,5 j, V - 1,5 j. a levemír večer 2 j. Hypo mal aj po večeri, ale keď som mu znížila dávku o pol jednotky, tak mal po večeri 15. Inzulín si pichá od júla, a 4x denne od augusta. Takže musíme ešte prejsť remisiou, aby sme už mali ustálené dávky, aj keď viem, že pri deťoch sa to stále bude upravovať. Všetkým rodičom a ich detičkám želám iba dobré glykémie, a veľa zdravia. Adriana.

jaja208

Ahoj a adriana dlho som tu nebola,precitala som si ako pokracujete a som velmi rada ze to takto zvlada neboj sa vsetko bude ok je naozaj pravda ze rodic hlavne matka berie chorobu svojho dietata tragickejsie ako dieta samo.Potrebuje viac casu to vstrebat.Bola som na tom rovnako ked sme boli na zaciatku uplne som sa zrutila takze sa viem plne vcitit do tvojho strachu a pocitov.Drzim mu palce na futbale neboj to zvladne netreba mu branit pohyb potrebuje naozaj pridaj tie sj a bude to ok.U nas sme sa zkompenzovali ale problem je ze zacalo chripkove obdobie a uz sme boli 2x chory a hned sme zacali skakat ale musime to vydrzat.Drzim palce.

a adriana

Ďakujem. Musím povedať, že nakoniec mala jeho diabetologička pravdu v tom, že rodičia to berú oveľa tragickejšie ako deti. Že deti sa s tým rýchlejšie vyrovnajú, aj rýchlosť s akou sa naučil sám si pichať inzulín, odhad sacharidových jednotiek a chápanie hodnoty glykémie ma stále prekvapuje.

DiabetikIvo

a adriana,

super správy!

A toho futbalu sa naozaj netreba báť... viď. úspešnú reprezentáciu mladých slovenských diabetikov na Junior Cup Diabetes 2010: www.svet-komunikacie.sk a tiež aj na www.dia.sk

Držím Vám palce, aby ste to zvládali vpohode. :-)

a adriana

Ahojte všetci. Nastúpili sme do školy do 1. ročníka ZŠ. Veľmi som sa bála ako to zvládne, ako to bude s podávaním inzulínu cez obed. Momentálne sme celkom stabilizovaní, na Novorapide a Levemíre , spolu 8 jednotiek denne. Školu som na poslednú chvíľu zmenila , ktorá je najbližšie k mojej práci. Prvý týždeň som chodila za ním cez obed, ale nechce to, poprosila som p. družinárku , aby dohliadla na to, či si podáva správnu dávku inzulínu. Už sa stalo, že som neprišla cez obed, ale ešte taký týždeň - dva, dozriem, a už to zvládne sám. Obeduje v školskej jedálni, iba raz som doniesla obed z domu, pretože mali dukátové buchtičky. Dnes sa dokonca rozhodol, že chce chodiť v družine na futbalový krúžok, tak som sa porozprávala s p. trénerom, ktorý sa síce toho obáva, ale skúsime pridať SJ na olovrant, aby zvládol hodinu pobehovať po ihrisku. Tak dostávam sa z toho, ale stále dúfam, že kým dospeje, vynájdu niečo, čo to už úplne vylieči.