Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Moje dieťa má cukrovku

Príspevok v téme: Moje dieťa má cukrovku
a adriana

Ahojte všetci, prispievala som tu asi pred rokom- dvoma. Sama mám 19 rokov cukrovku a pichám si inzulín 4x denne. Mám dvojčatá chlapcov 7 ročných. Teraz po Veľkej noci som mu namerala hodnoty od 13-20. Boli sme na 2,5 dňa v nemocnici. Tam to kleslo, ale prišli hodnoty C-peptidu 150, a hormón protilátok 46,3. Začala sa deštrukcia buniek, asi o týždeň začneme s inzulínom. Zatiaľ držíme diétu, ale večer je to stále vyššie, dokonca už teraz som mu namerala 12. Takže zajtra ideme asi späť. Som z toho nešťastná, pretože genetické testy pred otehotnením dávali šancu , že to získajú 4%. Aké je nádej pre naše deti? Nemáte nové informácie o vývoji, čo transplantácia ostrovčekov? U neho ide o autoimunitný proces. Máte niekto informácie, či to bude na celý život, ako to povedali mne, alebo o 20 rokov už bude niečo nové? Neviem, ako sa s tým vyrovnať, dávam si to za vinu , že som to neustrážila, povolila som im nezdravé jedlá, guličky s mliekom na raňajky, sladkosti. Prosím, ak viete niekto niečo o výsledkoch klinických testov, nových trendov. - Napíšte.

DiabetikIvo

a adriana,

bazálny inzulín vo všeobecnosti slúži na pokrytie potreby inzulínu keď telo neprijíma sacharidy v strave... Teda mal by pokryť potrebu napríklad vtedy, keď by diabetik celý deň neprijímal sacharidy...

Bolusová dávka pokrýva zvýšený príjem sacharidov v strave. To je základný rozdiel.

Keď máte po hlavných jedlách dobré glykémie, to znamená že bolusová dávka je správna... To že po desiate a olovrante sú glykémie vyššie bude znamenať to, že účinok Novorapidu po hlavnom jedle je v čase desiaty, alebo olovrantu nižší a nestačí už pokryť príjem sacharidov ktoré obsahuje desiata, alebo olovrant.

Môžeš to riešiť viacerými spôsobmi - napríklad dať na desiatu a olovrant niečo čo má nižší obsah SJ ako to čo mávate doteraz... Alebo aj vynechať desiatu a olovrant... Alebo trochu poexperimentovať s dávkami pri hlavných jedlách... Viem chcela by si super výsledok okamžite... Lenže všetko chce svoj čas a 3 dni na vyslovenie konečného riešenia je podľa mňa strašne málo...

Čo sa týka Humalógu tak mám s ním len tie najlepšie skúsenosti. Je to dobrý rýchly inzulínový analóg s krátkou dobou účinkovania, takže sa môže podávať počas jedla, alebo dokonca až po ňom a nie je potrebné pichať ho s časovým predstihom pred jedlom... Ale vy máte niečo podobné od iného výrobcu, takže nahrádzať Novorapid Humalogom nemá zmysel.

a adriana

Ahojte všetci, viete mi poradiť ktorý bazálny inzulín je najlepší. U môjho syna to ide pomalými krokmi, som z toho uťahaná. Sme na intenzifikovanom režime, keďže bude prváčik, chcela som aby mu dali novorapid, po ktorom môže jesť ihneď, tak už máme 3 deň novorapid, rozdiely sú také, že po hlavnom jedle má glykémiu výbornú, ale po desiate alebo olovrante to stúpne vyššie ako po hlavnom jedle, ale môže to byť aj problém bazálu, pretože k 6 jednotkám bolusu picháme 1,5 jednotky bazálu. Ale pred večerou je glykémia už vyššia a po večeri to stúpa. Počula som o humalog inzulíne, berie ho niekto, aké máte skúsenosti? Ak je inzulín, ktorý pôsobí 24 hod. , prečo by si mal pichať ešte 5 krát - bazál ráno.

a adriana

Neviem ako je to v iných končinách našej republiky. Ale to čo čítam o cukrovke, o tom, ako by sa mala monitorovať glykémia, sacharidové jednotky, sa rozchádza so skutočnosťou. Tak neviem, ako by sa mali riadiť -glykémiou z laboratória alebo nameranou z glukometra ? Ak, sa odobberie krv do laboratória, je normálne čakať na výsledok 50 min, a podľa toho určiť dávku inzulínu. Ak, je hypo, je už dávno v bezvedomí, ak mal hyper, do vtedy mohla glykémie klesnúť. 2x v týždni suchá večera - veď diabetik vydrží. Sacharidové jednotky iba odhadom na tanieri, odhadom veľa - tak mozno uberieme, málo - tak nech si doje, to čo má z domu. Pichneme actrapid, a žiadne čakanie 15-20 min., môže jest hňeď. Naša doktorka povedala, že sa lieči už len 4 x denne inzulín, že možno niekde v zaostalom svete ešte existuje liečba 2 dávkami denne, ale to , že liečia ako v tom zaostalom svete, to nevidí. Môj syn má 7 rokov, a neviem si predstaviť, že by som ho pri tomto postupe nechala sama v nemocnici.

a adriana

Ahojte, tak sme doma z nemocnice. Pripadám si ako po prehratom boji. Od pondelka do piatku mu v kuse robili veľký profil. Na 2 dávkach levemíru mal hodnoty skôr hypo,hodinu a pol po dojedení od 4,5 - 6,5. okrem merania po raňajkách keď mu to vystupovalo okolo 10. Presvedčili ma, že lepšie bude intenzifikovaný režim, teda 4x denne. Glykémie vystúpili, tak už sú všetci spokojný. Cukor v moči ráno, čo sme pred tým nemali, vôbec si nemyslím, že je to dobré, a mám pocit bezmocnosti. Nemám ani silu bojovať proti zabehaným postupom.Chcela som mu už dať pokoj, nech je to tak ako oni určili, už budeme sledovať iba cukor v moči, ale musím mu stále merať glykémie, aby sme to ako tak dali do normálu, až mám chuť vrátiť sa naspäť na dve dávky levemíru, kedy to bolo aspoń stabilizované. takže tak. adriana.

sweet_lolitta

a adriana kup si knihu "Radost ze zdravych deti" alebo od "diabetes a hypoglikemie" od pruchovej. myslim, ze ti to objasni vela veci.

Andel

Adriana, Omnipod nie je bezkanylova pumpa, ale beztubova. Kanylu musis mat stale v tele, cez kanylu ti pumpa davkuje inzulin. Viac o pouzivani omnipod mozes najst na mojich strankach www.sladkyzivot.com, alebo sa kludne pytaj cez email.

Jana

Andel

Adriana, Omnipod nie je bezkanylova pumpa, ale beztubova. Kanylu musis mat stale v tele, cez kanylu ti pumpa davkuje inzulin. Viac o pouzivani omnipod mozes najst na mojich strankach www.sladkyzivot.com, alebo sa kludne pytaj cez email.

Jana

a adriana

Bola som teraz na stránke Omnipod, je to neuveriteľné. Tak túto bezkanilovú pumpu chcem aj ja. Pozrite si to.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Moje dieťa má cukrovku - Fórum - ZDRAVIE.sk