Moje dieťa má cukrovku

Príspevok v téme: Moje dieťa má cukrovku
a adriana

Ahojte všetci, prispievala som tu asi pred rokom- dvoma. Sama mám 19 rokov cukrovku a pichám si inzulín 4x denne. Mám dvojčatá chlapcov 7 ročných. Teraz po Veľkej noci som mu namerala hodnoty od 13-20. Boli sme na 2,5 dňa v nemocnici. Tam to kleslo, ale prišli hodnoty C-peptidu 150, a hormón protilátok 46,3. Začala sa deštrukcia buniek, asi o týždeň začneme s inzulínom. Zatiaľ držíme diétu, ale večer je to stále vyššie, dokonca už teraz som mu namerala 12. Takže zajtra ideme asi späť. Som z toho nešťastná, pretože genetické testy pred otehotnením dávali šancu , že to získajú 4%. Aké je nádej pre naše deti? Nemáte nové informácie o vývoji, čo transplantácia ostrovčekov? U neho ide o autoimunitný proces. Máte niekto informácie, či to bude na celý život, ako to povedali mne, alebo o 20 rokov už bude niečo nové? Neviem, ako sa s tým vyrovnať, dávam si to za vinu , že som to neustrážila, povolila som im nezdravé jedlá, guličky s mliekom na raňajky, sladkosti. Prosím, ak viete niekto niečo o výsledkoch klinických testov, nových trendov. - Napíšte.

a adriana

Ahojte všetci, tak ideme zajtra do nemocnice na nastavenie 4x denne, teda pridávame bazál pred hlavnými jedlami. Už sme v štádiu, že to udržiavame v relatívne jednej rovine po jedení, ale okolo 10. Takže to treba znížiť bazálom. Prešla som už všetkými fázami zúfalstva, miernej depky, plačom a pod. Ale už sa musím pozerať dopredu, tak nádejou pre mňa je v budúcnosti pumpa. Vidím v nej pokrok, komfort, a rozmýšľam aj nad pumpou pre seba. Čítala som aj o bezkanilovej - bezdrôtovej pumpe od Omnipodu, neviem si to predstaviť, neviete niekto niečo o nej. Ak sa Vám zdá, že pozerám príliš dopredu, je to pravda, ale toto mi dáva nádej a impulz na ďalší život.

stifan

ja som sa pytal ci je to pravda co sa tam uvadza a ty mi povies aby som si vygoglil protinazory...no panboh zaplat
tie vysledky spravnych rizeni sa toho videa konkretne tiez nedotykaju
no a do tretice,v tom videu nikto konkretne netvrdil ze sa vyliecil z dm1 iba zmenou stravy za kvalitnejsiu
to video bolo hlavne o rakovine a o monopole

Andrej567

stifan zobud sa! Vysadit pri cukrovke 1 typu inzulin a snazit sa vyliecit jedenim surovej stravy, ci nejakej zivej stravy ako niektori pisu to je ista cesta do RAJA, kde cukrovka uz nikoho netrapi!

Pre vlastne svedomie predtym ako zacnes experimentovat vygoogli si nieco o celostni medicine viac, aj protinazory a precitaj si aj to co o autorovi pise Statni ustav pro kontrolu leciv: www.sukl.cz a trochu uvazuj ci to ide tak jednoducho, ako to privrzenci celostni mediciny propaguju!

jajah

Ahoj a adriana na ranajky mu dam 1 az 1,5 grahamoveho rohliku alebo kupujem toastovy grahamovy chlieb a toho mu davam 3 ks.Neviem ci ho poznas alebo kupujes aj ty ale synovy bevit nechuti ani ostatne tvz. tmave chleby zje mi grahamove pecivo alebo zemle a tento toastovy grahamovy chlieb.

jajah

Ahoj a adriana my to mame rozdelene takto R 4- D 2,5 -Ob 4-Ol 2,5-V 3,5 az 4-a druha V 3.Cez den sa celkom dobre drzi ale na vecer ideme vysie aj ked ma dost pohybu syn je dost aktivny neposedi ma rad sport obcas sa stane ze aj rano mame vysoku glycku ale do obeda sa to upravy.

a adriana

Jajah, ako vám rozdelili SJ na jednotlivé jedlá ? Nám určili na celý deň 15 SJ a to na R -3, D -2 , O - 3, O - 2 V - 3 a II.večera -2 . Ale, po raňajkách mu to stúpne, ďalej dáme desiatu, a pred obedom je na hodnote na lačno, a po obede má nizke, po olovrante mierne vyššie ako po obede a po večeri to znovu stúpne. Mám pred sebou brožúrku o diéte pre pacientov s cukrovkou od MUDr. J. Vozára, kde je príklad rozdelenia stravy : Raňajky - 10 - 20 %, Desiata - 10 %, Obed - 30 %, Olovrant - 10 %, Večera - 20 %, Večera 2 - 10 %. ďalej sa tu píše : ,, Energeticky najsilnejší je obed, pretože je po ňom vzostup glykémie najmenší. Menej sacharidov ordinujeme na raňajky a večeru, pretože po nich býva vzostup glykémie najväčší ,,. Zaujala ma tu aj tabuľka maximálnej váhy potravín na jedno jedlo v gramoch, kde je grahamový a bežný chlieb, grahamové pečivo 50g. Presne také máme aj my výsledky. Na raňajky ak máme chlieb 50 g, a k tomu ovocie alebo jogurt do 3 SJ, glykémia je do 9, ak dáme viac chleba už je to 12, Na desiatu a obed musíme pridať o 1/2 SJ, pretože má glykémiu okolo 5 - 6. A večeru musíme tiež opatrne dávkovať, kombinovať to s ovocím , pretože , ak dáme prílohu k mäsu 3 Sj, tak je to potom okolo 10 -11. Tak neviem či to má každý takto naordinované v SJ, rovnaké množstvo na hlavné jedlá.

DiabetikIvo

Oprava:

jednotky v príklade v mojom predchádzajúcom príspevku mali byť správne nie SJ - sacharidové jednotky odpovedajúce u nás 10g sacharidov, ale CHJ - chlebové jednotky =12g sacharidov.

V zmienených tabuľkách je vyjadrený obsah sacharidov aj v gramoch, takže si ľahko určíte koľko našich SJ má tá ktorá potravina...