Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

peniazky pocas PN

Príspevok v téme: peniazky pocas PN
zuzula12

Ahojte, chcem sa opytat - som dva mesiace na PN, za prvy mesiac mi dosla normalna vyplata na ucet, teraz som si nasla len 90EUR z prace, ze vraj zvysok pride zo socialky. Neviete mi povedat kedy? A asi aka je to suma? Mam nastavene inkaso plus nejake splatky a nechcem platit penale ... Dakujem - nikdy som nebola tak dlho na PN, takze neviem, ako to chodi.

datelinka

zuzula, na nemocenské máš nárok až od 11. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti. prvých desať dní vypláca zamestnávateľ náhradu príjmu, z toho prvé tri dni je to vo výške 25% DVZ, ďalšie dni 55% DVZ.
Denný vymeriavací základ (DVZ) je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. vypočítava sa samozrejme z hrubej mzdy.
jednoducho povedané, DVZ máš mať uvedený na výplatnej páske, skús sa pozrieť :-)
ak nemáš ťažkosti, zbytočne budeš doma, ešte si uži kolektív v práci :-) na materskej ti to bude chýbať :-) ty sa rozhodni.

zuzula12

Datelinka ... denny vymeriavaci zaklad - ako mam tomu rozumiet? ja som tak laicky vedela, ze marodka je asi 60% z platu ... a som sa na to aj spoliehala, teraz vaham, ci zostat doma na PN bol dobry napad ... som tehotna a lekar ma nechal doma kvoli zvysenym teplotam, vsetko je inac v poriadku ...

datelinka

nemocenská dávka sa vypočítava ako 55% denného vymeriavacieho základu, v prepočte za kalendárne dni počas ktorých trvala práceneschopnosť v mesiaci.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

peniazky pocas PN - Fórum - ZDRAVIE.sk