Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Spina bifida - vrodený rázštep chrbtice

dupolo

Možno to niekomu pomôže.
Mám 58 rokov a narodil som sa s najťažšou formou rozštepu chrbtice meningomyelokélou. Žiť sa s tým nedalo a tak ma operovali keď som mal 10 týždňov. Písal sa rok 1956. Výsledok - dnes mám 58 rokov, chodím bez pomôcok, vyštudoval som, pracujem.
Že to nebola prechádzka rajskou záhradou asi nemusím nikomu vysvetľovať. Postupne som absolvoval 3 korekčné ortopedické operácie, operáciu trakčnej miechy (prirastený koniec miechy v mieste rozštepu) a nakoniec korekčné operácie sfinkterov (atrofácia močového mechúra a urobenie nového zo žalúdka). Keď to takto napíšem tak bŕŕ... Posledných 20 rokov sa môžem vymočiť len pomocou urologickej cievky. Ale. Som ženatý, mám dve krásne zdravé deti, ktoré už sú dospelé. Takže neviem. Vždy som si hovoril, že najhoršia smrť je z oplašenia. Podarilo sa mi, aspoň si to myslím, prijať to, čo sa mi pritrafilo. Nikdy som nikoho z toho neobviňoval (veď koho aj) a išiel som životom ako to išlo. Aj keď mám problémy a nie len z tejto diagnózy, veď silní sme len do určitej miery, tak vždy, keď som padal na hubu, tak som sa snažil postaviť a ísť ďalej. Pravda je že dnes už mám ten pocit, že nevládzem. Ale pre všetkých rodičov, ktorí majú deti s touto diagnózou - preboha správajte sa k nim ako ku zdravým. V živote im to len pomôže. A keď náhodou dôjdete na to že túto diagnózu máte, musí to byť tá najľahšia forma inak by na to došli hneď, tak platí to, čo som už povedal - najhoršia smrť je z oplašenia niet horšieho ako sa začať ľutovať.
Ahojte

bubina

Pozdravujem všetkých konverzujucich. Určite je pravda že každé ochorenie je naročne aj psychicky ale i ked pri spina bifida aperta su bolesti chrbite niekedy velmi veľké no poviem Vam že otvorený je o dosť horši. Ale všetci hlavu hore. Da sa s tým žiť i ked rovnako ako pri pomerne zdravom človeku, nikdy nevieme do kedy. A je to skutočne ťažké, Ale dá sa. Viem to z vlastnej skusenosti. držte sa

belo71

u mna tiež náhodne zistená na rtg spina bifida či može sposobovať časté nutkanie na močenie s vymočením malého množstva moča a ako to možno liečiť poradte
Ďakujem

simonam20

Dobrý večer, mam 22 rokov. pred siedmimi mesiacmi mi lekary zistila Spina Bifida S1,M54,5, M54,2. Poslali ma na cvicenie,masaze a elektrinu,ale vobec sa mi to nezlepsuje skor naopak je to horsie a horsie. bolesti sa tak zhorsia ze nemozem ani sa z postele postavit.

tibi 2

Caute ja som sa dozvedel iba vcera, ze mam Spina Bifida S1.
mam 35 rokov.
A okrem toho z toho RTG zistili aj dalsie poruchy na chrbtici

analgetikum5

jajkafr
poriadku tu je emailová adresa, kde mi môžeš napísať : miklok@azet.sk
Tak tam popíšeme viac, možno mi poradíš nejaké cviky a podobne.

jajkafr

analgetikum
kľudne môžme popísať cez email... nechaj tu mail ja ti napíšem... Určite sa nemusíš báť toho, že máš spina bifida aperta, pretože človek sa s touto poruchou narodí, rázštep sa vekom nevyvíja ostane taký aký je pri narodení :)

analgetikum5

ešte som zabudla jajkafr, nemohli by sme popísať trochu viac na emaile. Ja nechcem byť v tom sama, a možno ked máš taky problem ako ja, že sa trocha ukludním. Myslím, že by mi to pomohlo. Ak odpíšeš, ja ti tu nechám email, kde mi môžeš napísať.

Textová Inzercia

DOPRAJTE SI ČAS LEN PRE SEBA...

... NAVŠTÍVTE HOTEL PARTIZÁN - MIESTO KRÁSY A RELAXU

Chráňte svoju pečeň pomocou prírody!

Užívajte Hepafar – čisto prírodný produkt z výťažkov z artičoky. Kliknite sem a zistite viac o účinkoch Hepafaru.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.