Kramare uplatky

Príspevok v téme: Kramare uplatky
nikuskaaa

dobry vecer.... prosim precitajte si toto....

moj syn ma nador na mozgu.... vo velkosti 1 cm... ide zatial o nezhubny nador.... nevedia do kedy....

posledne MRi mozgu mu robili pred vyse rokom.... a dnes mi lekarka ktora je v mojich ociach uz smrad !!! povedala ze tu mu neurobi... ze tam ma ona vela pacientov.... ktory na to cakaju... dlho.... no ja som cakala na tu to hospitalizaciu 2 mes.... az nam dali termin... a dnes mi povie ze MRi neurobi.... ze postaci CT.... no ale k veci... CT nie je take dobre ako MRi !!! MRi ukaze aj male zmeny,,,, co CT nie !!! je to podla vas ok ??? dnes mi jedna mamicka povedala ze tam je to bezne.... ze kto da... ten ma... ze ona dala hned €€€€ a dcerku sa postarali aj MRi urobili

jessulik

lDenzl
však to až také strašné nie je:)nestraš ludí prosim ťa:)ja som to absolvovala už viackrát a vždy sa len sústreďujem aby som sa nezačala smiať lebo ak povedia že sa nemám pohnúť tak mám pri tom všeliaké myšlienky.

lDenzl

No to je fakt pravda,ze pri magnetickej je to o nervy.......
Som to zazil a ak by som nemal aspon v ruke alarm.....asi by ma uplne drblo.
Ten pocit,ked sa clovek dostane do tej komory a ten hluk a bezmocnost sa vobec pohnut.......

llek

co som napisala, za tym si stojim.MRI je magneticka rezonancia a CT je komputerova tomografia, kde sa vyuyiva ziarenie. Kedy sa pouziva MRI a kedy CT, to je fakt odborna zalezitost a pjednoducho musis vediet co chces vidiet a aky, ci cievy, ci makke tkaniva, ci nador, ci kostne struktury. nespravne zvolene vysetrenie ti neda odpoved, na kotru sa pytas. MRI vysetrenie dlhsie trva, je spojene s hlukom a dotycny musi tolerovat pobyt v stiesnenom priestore, U deti sa robi napriklad v narkoze. To len na ilustraciu, ze vsetko ma svoje pre aj proti a viem o com hovorim. Co sa tyka mojej taxy, tak ta poprosim, aby si ma neurazal. A o tych lekaroch, co si ich nazval nulami, tiez trochu opatrnejsie. Vies, cely zivot studujeme, robime si atestacie, takze ak povies, ze sme nuly, to ma uraza

ojka

keko, ehm, tiež si dovolím trošku namietať, že nie všetci sú takí.... a tiež len z vlastnej skúsenosti (: ja viem, že zlá skúsenosť urobí veľa, bohužiaľ, ale netreba vidieť zasa všetko na čierno, kvoli niektorým "jedincom"....

lDenzl

keko- zas nehadz vsetkych do jedneho vreca.
To s tebou nesuhlasim.
Su aj lekari co nevidia len svoj zisk,ale v prvom rade im ide o zdravie. Ak by som takych nepoznal,tak na teba nereagujem.

keko37

llek, ty si MUDr ??? ale noooo napis nam tvoju beznu taxu :)) kolko pytas :)) lekari na slovensku su pre mna nuly :)) tie vinimky napr lekar ktory operoval vetesku , kolega chcel aby operoval aj jeho odmietol ze ma inych pacientov jasne myslel tym papalasov :)) kolegu operoval iny kolega zomrel 3 dni po operaci .... slovensko lekarov nema, a ked bol pred tym na MRi mal by ist tiez na MRi !!! ale nie kazdy ma € a CT ma v sebe viac ziarenia ako MRi a detom sa viac odporuca MRi

pani doktorova :)))

llek

K uplatkom a podobnym veciam sa vyjadrovat nebudem. Vyjadrim sa len k MRI a CT. Su to dve uplne odlisne vysetrenia, aj ked obrazky z oboch vyzeraju podobne, neukazuju to iste a tym istym sposobom. Kazde z tychto vysetreni je zalozene na inom pricipe, kazde ma teda svoje silne a slabe stranky. Lekar, ktory pacienta na dane vysetrenie posiela, musi vediet co chce zistit, ake struktury ho zaujimaju a od toho zavisi, pre ktore vysetrenie sa rozhodne. Nemozno len tak povedat, ze MRI je lepsie ako CT. To plati pre MRI a CT akej kolvek lokality (mozog, chrbtica a podobne). Ja pacientov posielam na CT aj MRI casto, ale peniaze za to nikdy nepytam. Viem, kedy to vysetrenie pacinet potrebuje a vtedy ho aj objednam

keko37

lDenzl , ano mas pravdu znamosti a peniaze :) ja to poznam dobre :) viem ako sa minule tvarila ked moja lekarka ked som daco odnej chcel :) a ked som jej dal peniaze usmev az skoro do budapesti :) treba zmenit lekara ved kazdy mame poistovnu svoju to nejde z penazi od tych masiarov

lDenzl

keko- paragraf ti tu nebudem teraz hladat.......viem,ze to tak chodi a bez znamosti to skor ani nikoho neprdne sa o teba zaujimat. Ale asi preto je to tak,ze kazdemu je to jedno a nik sa o nikoho nezaujima,len sam o seba. Zial.

jessulik

presne tak nikuskaa-to dieťa má právo na kompletné vyšetrenie a mri-vyšetreniu sa ct nevyrovná vtom máš úplnú pravdu.