žalúdočné ťažkosti

Príspevok v téme: žalúdočné ťažkosti
aries

Dobrý deň prajem.
Už vyše polroka mám zdravotné problémy. Pociťujem neustále pocit na vracanie, napína ma - odkedy sa to prvýkrát objavilo, ešte ani raz to nezmizlo. No zatiaľ som ešte ani raz nevracal. Je to stále len taký pocit ako keby pred vracaním - vlastne to ani neviem poriadne opísať. Absolvoval som už veľa vyšetrení, ale nikdy mi nič nezistili, podľa doktorov je všetko v úplnom poriadku. Niektorí z nich mi odporučili, aby som navštívil psychológa, alebo psychiatra, ale som si úplne istý, že tento problém nemá psychický základ. Som úplne v koncoch a už takto ďalej žiť nevládzem. Absolútne ma to obmedzuje, nedokážem nič robiť, ani nikam chodiť. Už polroka viac-menej trčím len doma. Ak niekde idem, tak tam proste neviem vydržať, je mi až na odpadnutie. Najhoršie na tom je, že mi nikto z môjho okolia neverí - myslia si o mne, že si to iba nahováram, alebo dokonca vymýšľam, aby som na seba upútal pozornosť, alebo sa potrebujem stále ľutovať. Dokonca ani vlastná rodina mi neverí. Som už z toho úplne na dne, chytajú ma depresie, je mi čím ďalej horšie - či už po stránke fyzickej, aj psychickej. Nepomáhajú mi žiadne lieky, iba trošku Kinedryl, ale fakt iba málo. Stretol sa tu už niekto s niečím podobným? Budem vďačný za akúkoľvek radu.
Ďakujem pekne

RNG

NEDOSTATOK kyseliny=kvasenie a hnitie v zaludku, vytvorene plyny nasi,ne otvoria uzaver medzi pazerakom a zaludkom=pala a zaludok boli od vytvorenych toxinov hnitia.Tj treba urobit opak, nez odporucaju lekari, zobrat doplnok kyselin a nie ich neutralizovat.
Tema bezala mnohokrat pod roznymi nazvami.

lila552

Podľa všetkého, čo tu opisuješ, tak ide o REFLUX. Kyselina sa Ti vracia naspäť hore, takže môžeš cítiť aj niečo ako pálenie záhy, kyslé odgrgnutie a hlavne neustály pocit na vracanie. Zaberá liek Ganaton v kombinácii s Helicidom. Čo sa týka jedla, piť len čistú vodu (vylúčiť bublinkové nápoje a alkohol!!!!), a veľmi pomáhajú aj olúpané mandle - tie obaľujú kyseliny. Na raňajky pomáhajú ovsené vločky - tie pomáhajú dávať črevá do pôvodného stavu, aby pracovali tak ako predtým.
Ďalšie potraviny, ktoré neobsahujú kyseliny si vyhľadaj na internete.

aries

Dakujem velmi pekne za rady. Ked sa mi tieto problemy vyskytli, hned som daval stolicu na rozbor a v nej mi nasli helikobaktera, takze som myslel, ze problem je v tom. Nasadili mi antibiotika, vybral som ich, ale ziadna zmena nenastala. Potom mi robili gastroskopiu, ale tiez mi nic nenasli. Vazne som uz absolvoval asi vsetky vysetrenia, ake su, uz mi iba ten psycholog /psychiater/ ostava. Chystam sa tam asi o tyzden, alebo o dva, tak potom uvidim... Este raz Vam velmi pekne dakujem

[zruseny12]

...este jedna rada,ak vies ty sam,ze nie je to psychikou tak ak ti stale lekar.bude tvrdit,ze je vsetko ok,ZMEN LEKARA...
...na zaludok je dobre jest aj na lacno rano BANAN-ale aby bol zrely/na slupke aby mal skvrny-ale dnu nesmie byt cierny/
BROKOLICA-je velmi dobra na helikobaktera/nemusis ho mat,ale ako prevencia by bola dobra/
caj z LIPKAVCA a PUSKVORCA je velmi dobry na zaludok/kupis v lekarni/
a jec po menej a castejsie...ALE NA 100%by si mal ist na GASTRO...PRAJEM TI VELA STASTIA

[zruseny12]

...skus si kupit TRAVIACE ENZYMY...JEC ANANAS.CERVENU REPU...TO TIAZ OBSAHUJU ENZYMY A CISTIA TELO...
MOZES MAT napr.HELIKOBAKTERA...

[zruseny12]

ARIES
...ked sa ti vracia potrava hore...nepali ta aj hrtan?
skoc na gastro a povec toto tam...vela stastia prajem...

aries

Ďakujem. Vieš, pár ľudí mi hovorilo, že to je určite psychické, len ja si to nechcem priznať. Ale podľa mňa to tak nie je, myslím si, že človek sám na sebe vie najlepšie určiť, ktorý problém je psychického charakteru a ktorý nie, nahovára mu to inštinkt a tak. Ja proste cítim, že tam niečo nie je v poriadku, ale to "niečo" nepochádza z mojej hlavy. Niekedy mám taký pocit, akoby sa mi vracala potrava hore celým telom a niekde v krku sa to zastaví, cítim tam akoby takú hrču - neviem to ani dobre opísať

ivana45

Naozaj tam chod. Nemusis na sebe pocitovat psychicke problemy. Ak po par mesiacoch usudis, ze ti liecba nepomohla, otvorene to psychiatrovi povedz. Posudi, ci ma zmysel skusit iny liek alebo proste nepokracovat. Su veci, ktore vylieci len cas. A niektore vysetrenia by som pri neuspechu psychiatrickej liecby zopakovala, napr. zakladne laboratorne vyetrenia a GFS po 6-12 mesiacoch.