Cisarsky rez, planovany cisarsky rez..

Iwawa

prve 2-3 dni budeš brat analgetika, lebo to naozaj velmi boli a potom to už bude lepšie. Ale počitaj s tym, že druhy den ti daju babatko, a budeš sa mu musiet venovat. Naozaj to dost boli

Laverka

žienky, ako dlho po cisarskomr eze, teda kolko dni na to ste brali niečo na bolest, aby sa to dalo vydržat? A ako je to s kojenom a babatkom?

Lenkaa Nagyova

je tu niekto, kto to analgetikum vo forme pumpičky už vyskušal a vedel by mi vysvetlit , na akom principe to funguje?

Tarota

nepoužíva sa iba v Nemecku, ale už aj u nas a hlavne po porode cisarskym rezom, aleo po plasticke operacii. Ono sa da pouřiz asi po akejkolvek, ale vždy to treba nasjkor konzultovat s lekarom

Kovalickova

Ahojte baby :) mňa by veľmi zaujímalo či ste si niektorá po pôrode uľavovala od bolesti s použitím tej malej pumpičky čo sa používa v nemecku. Poznáte ju prosím niektorá ?

martinka54

ahoj tak ja som mala sekciu skoro dva roky dozadu, ale mala som trochu ine ako miska. ja som mala skoro planovanu sekciu, lebo som mala nejake problemy a musela som ist cisarskym, ale ja som ani kontrakcie nemala. po mna si rano prisla sestricka, napichla mi zilu este som zabudla, ze o pol noci mi dali nejaku tabletku. urobili mi klistir, osprchovala som sa a lahla do postele, dostala som nejaku infuzku a ked mi dotiekla prisli si po mna a isla som na salu. tam mi pichli spinalku do chrbta, ale vobec to nebolelo a hned som ju zacala citit. lahla som si, priviazali ma, zase mi dali nejake infuzky, merali mi tlak a tep a pred sebou som mala zelenu plachtu. vsetko to trvalo asi 50min.potom som chytila sanitara okolo krku a prelozil ma na postel. mala sa mi narodila 8.45 a vecer o 22.00 som sa musela postavit. curat som musela na tu ich misku, ale viem, ze niektore cievkovali. ono bolo najhorsie ten prvy den, ze som sa moc nemohla hybat, ale na druhy den mi bolo omnoho lepsie. na druhy den som rano sama vstala a isla som sa osprchovat, ale chodila som zhrbena ako taka starena. este som zabudla, malu som videla hned taku spinavu aj som ju pobozkala a potom ked ju umyli. ale som bohuzial nemala pri sebe 4 dni, lebo mala taku silnu zltacku ze musela byt na JISke

miska007

ja som mala cisarsky pred mesiacom na antolskej. nebol planovany, ale porod sa nevyvijal dobre, takze v poslednej chvili (kontrakcie som mala uz kazde 3 minuty) sa rozhodli pre sekciu. teraz sa uz takmer vzdy rodi pod spinalkou, teda nie v celkovej anelgeze. ani nahodou to netrvalo hodinu ako tu ktosi zahlasil. odkedy ma pichli az kym som prisla na izbu bolo nie viac ako 45 minut, so vsetkym. a teda ako to prebiehalo? najskor mi dali do mocoveho mechura cievku, hadicku, ktora mi tam zostala az kym som sa nepostavila, teda 24 hodin. to bolo este na porodnom boxe. potom ma odviezli na operacnu salu. tam ma museli drzat ked mi pichali spinalku, kedze kontrakcie uz boli silne. najskor sa picha lokalka, aby si tak necitila bolest zo spinalky. po par sekundach som si uz necitila nohy, len som videla ako mi ich zdvihli a polozili ma na ten oper. stol. dali mi rusku cez zaludok, aby som nevidela. anesteziologicka si mi sadla ku hlave a cely cas sa so mnou rozpravala. aj lekari so mnou komunikovali, pytali sa na slepe crevo a pod :) maleho som uvidela hned ako ho vybrali, co bolo asi po 10 minutach. to co trvalo dlho, bolo sitie. maleho hned vzali do tej speci miestnosti, umyli ho, zmerali to apgarove skore, odvazili a ukazali mi ho znovu uz zabaleneho. hned ako ma zasili som sa musela hodit osetrovatelovi okolo krku, aby ma mohol zodvihnut zo stola na postel, na ktorej ma odviezli na normalne oddelenie - sestonedelie. tam som bola sama na izbe a 24 hodin som mala zakazany akykolvek pohyb, ani dvihanie hlavy... bolesti som zacala citit asi behom 2 hodin, bolo to tazke, ale nebolo to nic co by sa nedalo vydrzat. pichali mi pravidelne infuzky a injekcie od bolesti. na druhy den rano (presne po 24 hodinach) prisla na izbu sestra s tym ze sa musim postavit a ist do sprchy. vsetko trvalo strasne dlho, myslela som ze sa mi rozpadne brucho, ale pomohla mi prejst az do sprchy, kde mi vytiahla tahom tu hadicku z mocoveho mechura. ja som sa trochu osprchovala, tocila sa mi hlava, ale prezila som. no a v ten den som uz zacala sama chodit na WC, pomaly, ale cim skor zacnes chodit, tym lepsie... zacali mi nosit maleho, lebo ten so mnou samozrejme nemohol prvy den byt, lebo som sa nevladalla o neho starat. sestricky na detskom im davaju papat aj prebaluju a nosia zenam po sekcii len na prilozenie alebo na pozretie na par hodin... maleho som mala pri seba cely den a noc uz na 3. den... dalsie otazky zodpoviem rada

lucia0811

ja som bola v ciastocnej-epideralom o pol desiatejvecer mi plodova voda odtiekla o 22som bola uz v nemocnici ale nemohla som sa poriadne otvorit dali mi nato nieco o 1rano som to uz nevydrzala dala som si epideral,infuzka nebola mozna koli mojej chorobe(brala som medikamenty pocas teh.)a s epideralom som necitila kontrakcie a maly bol raz tu raz nie so srdcom tak mi robili cisarsky rez,poeracia trvala 20minut,vsetko bolo ok-nastasie

ivetkab

tak ,neviem ci mas strach z bolesti alebo prečo to chces vediet.Dobre,porod neboli ale po porode to velmi boli.Asi hodinu prebieha cela operacia a po nej ta hned zacnu preberat,daju ti infuzie a po par hodinach ta nutia postavit sa hoci nemas na to sily.Ale treba to zvladnut,ved pre ten krasny uzlicek co na teba caka stoji za to.