Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Stitna zlaza a jod/Synthroid a Lugol

euizie

llek, ja sa na znizenu cinnost SZ liecim uz rok, vysledky mam v norme, akurat mi padaju vlasy a lekarka mi odporucala ten jodovy suplement, akurat neviem, ci si dat jednu kvapku ci dve.

llek

Endikrinolog ked lieci pacienta, tak si spravi ultrazvuk stitnej zlazy, vysetri niekolko dolezitych parametrov v krvi, aby vedel, co je pricinou zmenej funkcie ŠŽ. Tych je vela- su virusové zápaly ŠŽ, sú chornické autoimúnne zápaly ŽŠ atd. Su ochorenia, kde najprv vznika zapal spojeny s prejavmi zvysenej funkcie ŠŽ a nasledne pride faza zniženej funkcie ŠŽ, su ochorenia, kde sa tvoria protilatky proti vytvorenemu hormonu ŠŽ a tak by sa dalo ist dalej. To je len na ilustraciu toho, ze liecba ochoreni ŠŽ nie je az taka trivialna, ako mozno vyzera, ze endokrinolog sa riadi urcitymi parametrami, ktore pravidlene vysetruje a ze to skutocne patri do ruk endorkinologa a nie internetovych radcov.Ale to uz musi posudit kazdy sam, cim sa bude riadit a co bude uzivat.

euizie

Peto, dakujem za radu. Ten Lugol mi odporucila moja gynekologicka. Zistila som ale, ze sa predava 4% aj 2%. Ja som si ibjednala 2%, tak teraz neviem, ktory ona myslela, ked mi volala, ze mam uzit jednu kvapku, ci ten slabsi, ci silnejsi. Jasne, za niekolko mesiacov pojdem na krv, aby som zistila, ci mi treba znizit davku Synthroidu. Mozem brat multivitaminy Centrum, ked budem brat Lugol? Lebo aj tam je jod.

Peto T

euizie: Ak dobre počítam, 2 kvapky po 2% znamenajú dávku okolo 1,2mg, to je ešte stále v oficiálne bezpečnom rámci. Niektorí (menšinoví) endokrinológovia tvrdia, že je potrebných aj 14mg denne. Avšak treba to sledovať, lebo ak sa štítna žľaza naštartuje, tak syntetické hormóny sa stanú nadbytočnými.

V každom prípade, štítna žľaza potrebuje okrem jódu aj antioxidanty a minerály, najmä vitamín C, selén, vitamíny B2 a B3, zinok a horčík. Ak ich dodáš, pomôžeš jej omnoho viac než len samotným jódom. Vitamín C napríklad od 500mg denne, selén 200-300ug, zinok 25mg, horčík koľko treba, B2 a B3 koľko sa nájde v silnom B-komplexe.

llek

Synthroid ti pravdepodobne predpisuje endokrinolog, neviem kto ti odporucil ten Lugol. Skor ako to zacnes uzivat, spytaj sa endokrinologa. Liecba ochoreni stitnej zlazy patri vratane jodovych preparatov patri do ruk endokrinologa nie internetovym poradcom.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Stitna zlaza a jod/Synthroid a Lugol - Fórum - ZDRAVIE.sk