Psychoterapia

Príspevok v téme: Psychoterapia
fridaaa

Ahojte chcem sa spytat ake mate kto skusenosti so psychoterapiou u psychologa.ja chodim psychologicke,doteraz som nemala ziadne skusenosti,bola som na tretom sedeni a zdalo sa mi to divne,vobec som si to tak nepredstavovala.chodim tam koli depresii.jej metoda je bezna-hlbinne-dynamicka.ako to prebiehalo u vas?dakujem za prispevky

jaqueline

fridaa, tiez chodim k psychologicke, ktora používa hlbinnu-dynamicku metodu.ako si zvladala imaginacie?? mne jedna pomohla a pri dalšej som sa nevedela pohnúť. Akoby sa zas vsetko zastavilo.Uz presiel skoro rok a problem nieje vyriešený. Tak neviem ako dalej

ivana4837

patrik 22,

zadaj si do google výraz "sociálna fóbia"...myslím si,že to je tvoja diagnóza,treba vyhľadať odbornú pomoc a netrápiť sa zbytočne...

patrik22

Dobry den. mam problem s červenanim sa skoro v akejkolvek situacii pred ludmi. A citim uzkost a napetie. a stres. ako by ste mi mohli pomoct? dakujem Vam.

fridaaa

dakujem...a kto ste chodili na hlbinne dynamicku,ako to u vas prebiehalo?mozte mi napisat priklad,priebeh jedneho sedenia?

kukikuk

Poral pre kognitivno-behavioralnu terapiu je www.kbt.sk. Treba sa tam pohrabat a najst absolventov. Alebo www.psychoterapia-sk.sk, tam je zoznam psychoterapeutov. Alebo na www.zzz.sk. Ja som sa k tej mojej psychologicke dostala nahodou, zo zaciatku som ani vobec nevedela, ze mozu psychologovia pracovat inymi pristupmi, myslela som si, ze je to o "schopnosti" a "neschopnosti" psychologov. Rozpravat o minulosti je fajn, je to oslobodzujuce, ale tiez som sa potom dostala do bodu, ked uz nebolo o com rozpravat... a problemy boli stale nevyriesene. Taze preto som psychologicku zmenila. U tej novej (KBT) som musela na sebe pracovat, vela sa usilovat, aj si robit doma poznamky, cize lahke to nebolo. Problemy sa vsak pohli, vela som pochopila aj sa o sebe naucila...