Smradlavy sused...

Príspevok v téme: Smradlavy sused...
lost

Vypusta priliz vela cierneho dymu :)

Nevie niekto ci existuje nejaka norma, ze nemoze na svojom pozemku palit nieco, co vytvara stiplavy cierny dym ?

Mam chut za nim zajst, ale neviem ci to ma zmysel...

Je avsak nenoramlne, aby sa nedal dychat vzduch vo vlastom dome, kedze jeho dym vstupuje na vysostne uzemie mojho pozemku!!!

:D

jajka001_

palit sa nemoze hocico. su na to zakony. aj ked palis ten odpad zo zahrady, treba to nahlasit hasicom, a podla ineho zakona sa to zas vobec nemoze palit. minule bola o tom reportaz. takze ak tam pali nejaky bordel - drevo tak nesmrdi - tak je to protizakonne, urcite nejaky priestupok, mozes ho nahlasit. skusal si mu uz nieco povedat? niekedy to staci, nemusi si uvedomovat ze ti to vadi.

euzie

Ach, s tymi ludmi to je veru hrozne... Su to sebecki hlupaci. To netusia, ze to moze niekomu vadit, ci ich to vobec netrapi? Jedni nasi susedia cele leto robia vonku opekacky, my sme jeden, jediny raz palili suche drevo, ked bolo bezvetrie, dym stupal kolmo hore a od inych susedov sme sa dozvedeli, ze nasi opekackovi susedia sa stazovali... Hajzlici. Ale do oci ako med.
Na tvojom mieste by som si s nimi usta nemerala, zisti, kto je zodpovedny za to dodrzivanie zakonu, ze sa nesmie palit a informuj ho, nech mu tam dojdu policajti a oni sa s nim natahuju. Ja to robim tak.

[zruseny12]

:0)))))) kto je smradlavi vlastne?sused,alebo jeho dym?
no,my sme mali podobne problemi...vlastne susedov,ked niekto palil,tak ich dcera behala po dvore a vrieskala,ze kto to pali,ze maju plno dymu na dvore atd.
...ale hlavna vec,ze jej otec ked robil poriadky doma vyhadzal veci za plot,veci zapalil a este aj polial nejakym olejom,alebo neviem akym sajrajtom... horelo to cely den a taky to bol smradlavi dym,ze koniec-potom to uz nehorelo len cmudilo...ALE HLAVNE, ZE VTEDY TO JEHO DCERE NEVADILO...

lost

Robi to castejsie, cca 1x dvojtyzdene, mozno menej casto.. ale nie je sam, sused oproti kazdy den v zime kuri nabytkom a to tiez poriadne smrdi :)

No bud mu donesiem vytlacene zakony, ktore ak bude ignorovat tak zavolam policiu, ktoru ak bude ignorovat, alebo nebudu schopny riesit, tak som vlastne ja tiez kryty na rozputanie chemickej vojny :D

Mozno pali odpad, alebo take nieco..
Dvaja tam behaju po dvore a nieco zbieraju a to tam hadzu (cize je mozne ze je to "jednorazove")

Nevadilo by mi to ak by to palil napriklad medzi 2-4 v noci, ked maju ludia povacsinou zavrete okna (ak nie je velmi horko v lete zase)..

dobra vila

A nehori mu nahodou barak?! :D lol
A co to, preboha, pali? No, ked to robi prvykrat, tak to skus pretrpiet, pokial to len nebude palit dalsie dve hodiny... A ked to nie je prvykrat, tak zakroc... Inac podla mna musi byt nieco take, ze je zakazane palit (trebars listie a vlastne palit vseobecne) na vlastnom pozemku...!!
Niektori ludia su take lamy, ja uz nemam slov.
No, je to na tebe, nie si povinny to dychat, tak sa popripade maj k tomu a zajdi za nim (ale ked je taka lama, ze pali na vlastnom dvore, tak pochybujem, ze mu dohovoris :-/ )