Alergia na rastliny?

Príspevok v téme: Alergia na rastliny?
Michal.PU

Ahojte!
Chcel by som kamarátke kúpiť darček k narodeninám a napadlo mi, že by som jej kúpil Orchideu v kvetináči, pretože sa jej táto rastlinka veľmi páči... Jedna jej dobrá kamarátka mi povedala, že trpí niekoľkými alergiami, no nevedela mi povedať, na čo prsne tie alergie má. Chcel by som teda vedieť, či existuje niečo ako alergia na rastliny - konkrétne na Orchideu? Zatiaľ som sa ju na to nepýtal, bo jej nechcem naznačovať, čo jej chcem kúpiť.

Bol by som rád, keby mi nejaká dobrá dušička poradila :) Ďakujem za všetky rady :)

PS: Prosím ospravedlňte moju neznalosť, ja žiaľ nemám žiadnu alergiu a tak sa v tejto oblasti vôbec nevyznám :))

jajkafr

zuzic
aj ja mám rada kvetiny a hlavne teraz keď to krásne kvitne je to také pekné... lenže u mňa jedine tak z pohľadu spoza okna :(

zuzic

mno mozno raz ak nejaka zahrada bude:DD
sme mali teda neviem ci aj mame na konci mesta, ked som bola mala s otcom sme chodievali ale tie ucholace co tam boli brr:D ale inac pekne spomienky tam na zahrade som sa naucila hovorit R:DD som do siestich rokov nevedela:))
ale sak akoze aj teraz mam na stoliku ruzicku mno aby si nepovedala...inac kvietky milujem:)

jajkafr

no vidíš zuzic tak to je super aspoň jedna rastlina čo ti nevykapala :) no ktovie možno raz budeš pestovať hrach aj v záhrade :D

zuzic

juuj jajkafr velky potlesk:DD blahozelam:) posledna rastlina co mi nevykapala bola ked osm mala osem a v skole sme si pestovali hrach:D ten bol dokonca aj chutny:P

jajkafr

zuzic
ja som nedávno bola u kamošky a oni pestujú v záhrade v lete kvetináčové chilli papričky natrhala mi nejaké a zasadila som si ich doma v kvetináči a dala som ich na okno a to je prvá rastlinka čo mi nevykapala :D

zuzic

jajkafr:D mno hej u mna su kvetinky odsudene na zahubu:D ale pacia sa mi to je hlavne:) aj sa staram ale co uz s nimi ked ma nelubia:) ci ich polievam aj tak vykapu, nepolievam aj tak vykapu, ale aj tak si kupim obcas pre radost aj ked to vydrzi max dva mesiac:DD potom si este necham par tyzdnov taku ususenu aspon:DD

človek

Ja poznám iba alergiu na prácu. Všetky ostatné alergie sa dajú vyliečiť. Alergia je obvykle prejav dočasného poškodenia imunitného systému. Stačí odstrániť príčinu čo ho poškodzuje. Obvykle sú to jedy.

jajkafr

zuzic
ta ty si pestovateľka :D taká ako ja... keď som bola mladšia mala som v izbe na okne fialky vykapali lebo som sa nestarala o nich tak mi potom dala mamka kaktusy a tie tiež vykapali a pritom sa vraví že kaktusy netreba polievať :D