Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Navsteva gynekologa ked..

Príspevok v téme: Navsteva gynekologa ked..
barbora585

AHOJTE BABY , chcem sa spytat ... Chystam sa po prvy krat ku gynekologovi mam 19 rokov. No nemala som este sex a potrebujem si oddialit menstruaciu , caka ma jeden velmi dolezity den kedy ju mat proste nesmiem . Zaujima ma preto ako to chodi u gyn . ked som este sex nemala... Iba potrebujem daku tabletku alebo nieco na to posunutie.

jajkafr

Karina
ja som bola u viacerých gynekológov a každý sa ma pred vyšetrením pýtal,či som mala pohlavný styk a podľa toho potom vyšetruje

sisula111

karina aj ked je panenská blana pružná lekár ju môže veľmi ľahko pretrhúť ak ju bude vyšetrovať normálne moju sesternicu ešte pannu lekár vyšetroval normálne, a ked jej tam strčil prsty, tak ju to riadne bolelo a potom aj krvácala, a ked neskôr po prvý raz spala so svojím chlapcom tak ju už nič nebolelo a ani nekrvácala, takže barbora ked chceš takýmto spôsobom prísť o panenstvo...ja by som sa tak rozhodne vyšetrovať nedala

Karina

Jajka ja som medicinu nestudovala a rovnako ani neplanujem, odpovedam len na zaklade osobnych skusenosti a rovnako aj podla toho, co som pocula od priateliek..:) Skutocne som sa s tym este nestretla, ze by pannu vysetrili cez konecnik - ci uz detsky gynekolog alebo sukromna gynekologicka pre dospelych... Ale to asi zavisi aj od toho doktora.

jajkafr

Karina
nič v zlom ale čo to máš za lekára keď ťa vyšetroval cez pošvu keď si bola panna?
ja som panna a mňa gynekologička vyšetruje cez konečník a aj keď si prečítaš literatúru zaoberajúcu sa týmto tak tam budeš mať napísané, že ženy, ktoré nemali pohlavný styk sa vyšetrujú cez konečník...
Barbora
a ty sa neboj je to lekár ako každý iný vyšetrenie nie je až také strašné a každý sme iný takže niekomu lieky na oddialenie menštruácie môžu rozhádzať cyklus a niekomu nie... raz som potrebovala oddialiť menštruáciu tak som brala dvojitú dávku vitamínu C neviem či som si menštruáciu oddialila tým, alebo mi to meškalo lebo mi to meškať malo, pretože ja mám cyklus dosť rozhádzaný... určite držím palčeky na skúškach sama študujem na vysokej takže viem aké je ťažké spraviť prijímačky :)

Karina

Neboj sa nic :) kazda z nas bola nervozna, ked to zazivala prvykrat... Najma si nezabudni suknu, aby si tam potom nebehala po ordinacii naha. Sadnes si na kreslo, doktor ta prehmata prstami a najskor aj zoberie nejake vytery - je to trosku neprijemne ale skutocne sa to da zniest. Potom sa oblecies, vypisete spolocne zdravotnu kartu, spyta sa ta na menstruaciu a dovidenia :)

barbora585

ja neviem ja by som asi bola radsej keby ma vysetruje normalne a nie cez konecnik ,, :/ dufam ze to tak bude.. mam take obavy neviem ako to bude prebiehat , co ma caka.. ach sa budem fakt desne trapne citit :D asi ako prvy krat ...

Karina

Vies co ja mam pocit, ze ja som vtedy ani ku gynekologovi nesla - az trosku neskor, po tej dovolenke a z inych dovodov, to vtedy som bola prvykrat..:) Norathisteron (nie som si ista) by mal byt bez predpisu, aspon ja som ho vtedy nepotrebovala... Uz si to velmi nepamatam, ale zda sa mi, ze som to uzivala 2x denne s jedlom - no, ale ty kedze ides k doktorovi, tak ti to vysvetli on ako to je..:)

A k prvemu vysetreniu - nerozumiem, co vsetci maju vsade s tym konecnikom. Mna nikto cez konecnik nevysetroval, panenska blana je predsa pruzna a ten doktor tam nepcha celu past preboha..:)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Navsteva gynekologa ked.. - Fórum - ZDRAVIE.sk