Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

PayPal

Mox

Keď som chcela overiť kartu tak tam bolo upozornenie, že mi to strhne z účtu 1,50€...lenže potom mi tam vyhodilo We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card. Tak som to skúsila ešte raz, aj tak to neišlo, takže nechápem prečo mi to niečo strhlo z účtu.

wreck

Mox, ano, oni si blokuju z uctu nejake 1€, ktore ti po overeni karty pripisu na tvoj paypal ucet. len neviem preco 2x.

Mox

Teraz som sa prihlasila do uctu mam v prehlade rezervacii 2 platby po 1 euro. V detailoch transakcie je moje cislo karty. Mohol mi to strhnut paypal?....Este som s kartou nic neplatila.

wreck

Mox, tiez mi to nechcelo ist, ked som si zakladal kedysi paypal ucet. pozri si v nastaveniach, ci mas autorizovane internetove platby. ja som si z bezpecnostnych dovodov stiahol vsetky limity na nulu. vtedy je zrejme karta celkom nepouzitelna a nie je mozne ani overenie udajov, nieto platba.

Mox

Založila som si účet na paypal, lenže keď so si ho chcela priradiť k účtu, tak mi tam píše toto: We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.

Účet je na moje, mám nad 18, karta je embosovaná VISA, účet mám v zune, takže nechápem kde je problém.
Pomôžte prosím niekto, kto sa v tom vyznáte alebo máte účet na paypal

lost

zuno ma ku dnesnemu dnu najlepsi urok na sporiacom a to je 2,01%

slsp a mbank a ine blbosti co maju podmienky ze urob A B C D E F Z ZZZZZZ nepocitam :)

zuno ma proste ze to tam prevedies, kedykolvek zoberies am as denny urok (pripisany na konci meisaca)

take ja rad.

a prevod?

ak das prevod zo zuna 6:59 rano, v ten isty den to mas u inej banky (do slsp mne to dorazilo okolo desiatej doobeda, cize 3 hodiny)

o takom istom case to ale dorazi, ak to das 7:01 (ale dorazi to na druhy den)

cize do 24-36 hod by som povedal..

a ano, je to cez IB internet banking.. len to potvrdis SMSkou (v zune, inde aj inak) a posles :)

a cez net je to podla mna bezpecne.. ja to tak robim tiez :) len si treba davat pozor na keyloggery atd.. ale vseobecne - platbu potvrdzujes SMSkou, cize ak nie je niekto hardcore manik, ze si naklonuje tvoju SIM kartu, tak neni problem podla mna :)

wreck

MajloSS, tu si ich mozes porovnat hadam vsetky: www.financnahitparada.sk

v detailoch mas aj opisane ake podmienky musis splnit, aby si mohol mat ucet zadarmo.

banky su kurvy akym paru niet, o tom nepochybuj. ale napriek tomu sa da najst vhodny ucet pre tvoje potreby. len to chce hladat a neuspokojit sa len tak s niecim. ta stranka ti v tom pomoze.

MajloSS

A v ktorej banke je taký najlepší úrok čo sa týka šetrenia? Veď Na ten by som si mohol odkladať bubákov a z ďalším by som si občas niečo kúpil cez net a to mi úplne stačí, zasa ja nebudem mať extra veľké výdavky.
Inak to tiež nechápem tú ich logiku keď ešte za VKLAD! si účtujú centíky. Veď keď dáš do banky peniaze oni ich požičiavajú ako pôžičky a tým vlastne zarábajú (zjednodušene povedané) za výber by som poplatky chápal ale za vklad? Ach jaj bodaj by im prasklo črevo od nenažranosti.
No šak uvidím, najprv musím spraviť školu a potom sa zaujímať o takéto veci, len som si chcel popredu spraviť prehľad "na čo sa môžem tešiť".
A ešte jedna otázočka - ako je to s tým prevodom? To sa robí cez net alebo osobne? Viem, že to ide cez net ale tam pochybujem o bezpečnosti.

lost

jaj, to bolo v SLSP hotovostny vyber na pobocke..
mbank mas vyber zadarmo 1x mesacne (ak neriesis tie ich priblble pravidla), cize mas len jeden "z fleku" ale potom dalsie neviem ako..

a zuno, ten nema zadarmo ani jeden, pokial nemas ten plus ic aky to ucet..

a slsp vyber z bankomatu som zatial neskusal, cize tam netusim co to moze stat :/ ich cennik je ktovie kde zahrabany :D

potom jedine ak uz fakt zadarmo, tak z mojich obmedzenych vedomosti by som to robil takto:
ucet v zuno (ale tu netreba, ale maju krajsi urok na sporeni 0,9% vs 2,01% pokial viem a nemenili to)
ucet v mbank
a potom este poriesit ako dostat hotovost na ucet ak to potrebujes (ak nie tak pohoda)
no je to celkom tazke :D
slsp co viem ma poplatok za vklad tusim 50centov, ak nie 35centov.. ale nieco z tychto dvoch..

ono je to nanic, ja to riesim tak, ze s bankou nemam nic spolocne prakticky a vsetko platim v hotovosti, nedam im 2-3% zo sumy ktoru platim, aby znizili zisk obchodnika a potom ten nasledne mne zvysil cenu produktu (napr zubar, ak platim hotovostou, da mi 3% zlavu, co je pri stovkach (az tisicoch za roky) eur nezanedbatelna suma)

a ak uz fakt potrebujem nieco vyriesit cez banku, tak to robim tak ze mbank karou vyberiem co najviac penazi (aby som nevybral 2x za mesiac) a vklady riesim cez slsp (tam je ten 35-50c poplatok)..

mozno existuje aj jednoduchsie riesenie ale nechce sa mi to nejak hladat :)

MajloSS

Aha, ja len preto, že si hovoril, že za výber si platil 1,90
Takže teoreticky keby som mal na účte 6litrov tak by dom mal všetky tie srandy (vedenie účtu, vyberanie z bankomatov a kartu zdarma)?
Zasa minúť 300€ mesačne je na slovensku nereálne :D to je pomaly celá poondiata výplata takže to u mňa nehrozí, to je výhodnejšie mať 6K€ na účte ako minúť 300mesačne.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

PayPal - Fórum - ZDRAVIE.sk