Priznanie plneho invalidneho dochodku

Príspevok v téme: Priznanie plneho invalidneho dochodku
kamilka19

ahoj , som velmi zufala dnes som bola na komisii na priznanie plneho invalidneho dochodku , mam kataplexiu , osteoporozu, 2 krat operovanu miechu... chodim za pomoci franc barlí. lekarka mi tam povedala ze nemam narok na plny ID predomnou bola olaska ciganka ktory ho ziskala a k tomu prisli na drahom BMW... ale sokouju je ze povedala: "vedeli by sme sa mozno aj dohudnut" a a robila prstami ze chce peniaze a neuznali plny len polovicny ale ja vazne nevladzem a nemam uz silu co sa robi na slovensku niektori lekari su vazne hyeny

unnyf

Nebyť nášho "super" zdravotníctva.. nie som nútená riešiť takéto veci. Ale jasné, ak ste od fachu, treba si ... držať stranu.
Takže opakujem... celé zdravotníctvo, či už lekári zo soc.poist. alebo nie.

jajka001_

posudkovi lekari postupuju na zaklade zákonom určených predpisov, ktore určuju, ako percentualne (percentualny pokles schopnosti pracovat) su jednotlive ochorenia hodnotene. takze toto urcuje zakon. dalsia vec je, ze je to na posudeni lekara, ci vam uzna chorobu a v akej miere. ak s vysledkom posudku nesuhlasite, mate moznost sa odvolať voci rozhodnutiu.

gardenia

Len tak pre poriadok, invalidné dôchodky schvaľuje sociálna poisťovňa, aj posudkoví lekári sú zo soc.poisťovne. V tomto prípade nemusíte nadávať na naše zdravotníctvo.

unnyf

Mne zase povedali na prehodnotení...aj napriek tomu, že máte zhoršený zdravotný stav...máte smolu, ale nezvýšim Vám %, pretože Vaše ochorenie nie je pokryté v zákone.
A papier mi prišiel v znení...nezistilo sa žiadne zhoršenie zdravotného stavu.
Proste. SK zdravotníctvo je na nezaplatenie.

lost

Mozno jedina "utecha" nakoniec bude ze "aspon ze to nieje AZ take zle aby to nevyhnutne musel byt plny ID" - cize "aspon" to zdravie sluzi ako sluzi...

jajka001_

odporucam ti pozriet ako su tvoje diagnozy percentualne hodnotene, aby si skutocne vedela na čom si.jedna vec je, ako velmi si chorá, a druhá, ako to vidí zákon

Aduliena

Keko37, no neviem, čo ti je smiešne na tom odvolaní sa. Keďže je lekárka zaujatá voči nej, tak nech sa radšej odvolá a na súde rozhodne iný lekár o tom, či má právo na invalidný dôchodok. Čo je na tomto prosím ťa smiešne?

lost

"česť" co to vlastne je? :)

neuveritelne, aj zvlastne ako som prave niekoho podporoval k necestnej, priam nelegalnej cinnosti, ale zaroven... neuveritelne ako nie je mozne bez toho dosiahnut svoj, podotykam, zasluzeny ciel...

zvlastne casy, a divny svet....