Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Erythema nodosum

Príspevok v téme: Erythema nodosum
Ľudmila

Moja 12 ročná dcérka po prekonaní momonukleózy v 10/2006 bola prepustená z inf.odd.s uspokojívymi výsledkami. Začiatkom decembra sa jej objavili hrčky a červené škvrny na oboch predkoleniach.Strávila 2 týždne v nemocnici, kde jej urobili vyšetrenia a potvrdili dg. Erythema nodosum.Výsledky boli uspokojivé a po nasadení liečby Prednisonom(brala ho cca 7 dní)ju prepustili domov na Vianoce.Zdalo sa, že všetko je OK, po zimných prázdninach nastúpila do školy.Ale po týždni sa jej opäť vyskytli tie isté príznaky a opäť ju začali liečiť a vyšetrovať.Tentokrát bola v domácom liečení, ale dávky Prednisonu jej zvýšili.Nohy sme samozrejme natierali aj určeným pudrovým krémom. Škvrny jej zmyzli. Výsledky sú opäť uspokojivé, lieky berie už minimálnu dávku.... Týždeň bola v škole, je víkend a na nohách sa jej opäť vysievajú hrče a škvrny.
Ja už neviem, čo máme robiť. POTREBUJEM PORADIŤ!!! Prečo sa jej to stále vracia!
Máte niekto skúsenosti a podobné problémy. Poprosím Vás ak budete ochotný , napíšte mi na môj e-mail: ludka.meli@centrum.sk
Som Vám vopred vďačná za každú radu.

IBOLIA

DOBRY DEN CHCELA BY SOM SA OPYTAT,MAM ERYTEMA NODOSUM MAM HRCKY POD KOLENOM A CI JE NORMALNE ZE MAM HRCKU AJ NA CLENKU?

RNG

Mononukleoza napada pecen a pecen je filter roznych produktov zamorenia tela, ktore sa potom telo snazi vyhodit inac(noduly, cysty, kozne erupcie atd.
Pecen treba odmorit a regenerovat(protokol dr Berksona) a telo odmorit(enzymaticke cistenie)

janka

Bola som liečena na chorobu erythema nodosum.poviem vam bolo to strašné.4 týždne som si poležala v nemocnici.prvých 10 dní som dostávala penicilín každé 4 hodiny v infúziách.liečba bola neúspešná až po užití prednisonu som začala pociťovať úľavu ktorá sa prejavovala z hodiny na hodinu.počas liečby mi poškodili pečeň ale tá sa zregenerovala.

viky

Ahoj,ja som sa tiež liečila v r.2005 na vaskulitis parainfekt typu erythema nodosum.Tiež som dostala bolestivé hrče na nohy,ale atypické nie na predkolení ale pod kolenami.Bola som najskôr vedená u reumatológa, lebo som mala aj zápal kĺbu popritom,ale nakoniec som sa ocitla na kožnom oddelení, kde už vedeli stanoviť diagnozu.Bola som hneď hospitalizovaná na kožné,dostávala som ráno a večer penicilínové injekcie a infúzie a keď sa prestali hrče tvoriť,tak každu jednu som mala natieranú takou už neviem presne jej názov takou hnedou masťou na vysúšanie a zabandážované celé nohy.Musela som ležať,lebo to bol zápal.Takže erythema by sa mala liečiť hlavne penicilínom.Dúfam,že moja rada pomôže.

tina

Ahoj, ja mám 32 rokov a tiež mi bolo zistaene dg.erythema nodosum na obydvoch predkoleniach.Liečila som sa nato presne pred rokom.Po nekonečných vyšetreniach sa mi nič nezistilo akurat na mandliach som mala dake bakterie. Tak som si ich dala vybrať a po roku to mám zasa!!!Minuly rok som odmietla isť do nemocnice tak ma liečili doma 3 druhmi antibiotík, Prednison som brala velmi dlho.3 mesiace som sa liečila a potom to prešlo. Teraz to mám zasa a už s toho začínam byť nervozna!Neviem čo mám robiť a neviem si predstaviť s čoho to môže vznikať??!!!

monka

Mám 11 ročnú dcéru, ktorá prkonala v novembri taktiež infekčnú mononukleózu, bola dva týždne v nemocnici a na nohách sa jej vyskitli hrčky a tiež som z toho zúfalá.

tien

Ludmila - prebrate inf. z internetu hovoria, ze Erythema nodosum je priznakom postihnutia koze Behcetovou chorobou tzv; cervene uzlikovite lezie. Viac inf ziskas ak si zadas tuto dg. Vela zdravia Tvojej dcerke :)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Erythema nodosum - Fórum - ZDRAVIE.sk