Kondylomata

imjas

Ahojte. ja mam tiez kondylomy. dostala som ich od mojho priatela, je to moj prvy sexualny partner... liecim sa uz takmer rok, chodila som na vypalovanie dusikom, pouzivala som wartec, mala som ho asi sestkrat, kondymoly troska zmizli ale nieco aj ostalo, teraz by som rada isla na laserove odstranenie tych kondylomov ale bojim sa toho ci to boli.... neviete mi niekto povedat ako to prebieha a ci to boli?

alzbee

Musis si podporovat hlavne imunitu, aby si HPV co najskor vypudila z tela prec! vyskusaj sa pohrabat v temach, lebo RNG to uz neraz pisal, ake pripravky su dobre:) drzim palce:) tiez som si tym presla, 9mesiacov trvalo, kym som sa tych svin zbavila aspon na pohlad, i ked viem, ze v tele HPV stale mam.

nechcem To !

Aj mna to postihlo liecim sa s toho uz pomaly rok a stale nic raz to zmyzne a raz sa to objavi ja uz newiem co mam robit??? Moj partner to tiez ma ,vyskusali sme rozne maste ,spreje a pod...mynuli sme na to vyse 17000SK a nic...moj lekar mi poradil ze > by sme mali vyskusat laser ja newiem poradte mi prosim ????

faho

pre hladajuci: no nijako mu to nezistovali, u neho sa to nijak neprejavilo, ale nakolko sa to prejavilo u mna a je to sexualne prenosna choroba, prenosna len pohlavnym stykom, a dlhodobo som sa stykala iba s jednym partnerom, tak som to mohla dostat jedne od neho. on si to nijak neliecil... proste muzi mozu byt nositelmi virusu aj roky a nijak sa to u nich neprejavi a nijak im to ani neskodi. problem nastane len vtedy ak to dostane od neho partnerka, pretoze u nej to sposobuje rakovinu krcka maternice. teda ako vsetky HPV virusy, z ktorych condylom je este ten najslabsi, takze nejak zvlastn obavat sa netreba, len si treba dat naozaj dokopy imunitny system a prejde to aj same.

hľadajúci

to: Faho
Ako zistili tvojmu partnerovi že má HPV ak sa to neprejavilo? Lekár mi vravel že u mužov sa nevyšetruje, ak ho dostanú prejaví sa to Bradavicami.
Ď.

faho

pre hladajuci: mne moj gynekolog povedal, ze je to pohlavna choroba, cize je prenosna iba pohlavnym stykom, takze tvoje deti, pripadne ine okolie by to od teba dostat nemali, ale ktokolvek s kym sa sexualne stykas, ano. ked mas dobry imunitny system, mozes byt prenasacom aj roky a netusis ze to mas, lebo sa ti to navonok neprejavi, to bol pripad mojho partnera, on nemal ziadne bradavice, ale mal v sebe virus, ja kedze som mala tento rok mimoriadne oslabeny imunitny system mnozstvom chorob ktore som mala a tym ze som brala stale antibiotika, tak sa mi okamzite ako som s nim zacala spavat asi po troch mesiacho vyhodili kondylomy. vyliecila som sa z toho nastastie bez zakroku a to tym ze som zacala brat pripravky na podporu imunitneho systemu, do mesiaca mi vsetky kondylomy zmizli. a uz pol roka sa ziadne pat mesiacov sa ziadne neobjavili. laserovy zakrok tohto typu robi aj MUDr. Pleva Peter v Nitre, ci je vsak spoplatneny to netusim, moj gynekolog mi len napisal listok na osetrenie, nic o plateni mi nespominal... na velke stastie som ten listok nemusela pouzit... vyliecila som sa z toho aj bez zakroku. drzim palce

hľadajúci

Ahoj nešťastníci. Aj ja mám viacero otázok na túto tému ktoré po prečítaní všetkých príspevkov ostali. Je partner vystavený nákaze aj ked sa priamo bradavice nedotýka? Ak áno nieje jedno či pohlavný styk úplne obmedzíme, nakaziť sa môže aj tak,či? Ako sa robí vyšetrenie na HPV u mužov, lebo lekár ma diagnostikoval iba pohľadom. Nerád by som nakazil aj manželku s detmi, dá sa tomuto neako vyhnúť alebo proste majú smolu?....
Ešte inak,je pri prejavení HPV kondylómamy väčšia pravdepodobnosť prenosu?
(uterák,postelná bielizeň a pod.)

sissa

Ahojte, chcem sa spytat, kolko stoji laserove odstranenie tychto bradavic a kde sa to v BA robi?? Nepreplaca nieco aj poistovna? (som v Apollo). Dakujeeem