Ako zvládate PMS

Príspevok v téme: Ako zvládate PMS
letnička

mne sa zdá že každý mesiac je to horšie najmä po psychickej stránke. Keby šlo len o mierne zmeny nálady tak to nechám tak, ale včera už od rána som plakala pri najmenšej príležitosti. Prišla som domov z práce, navarila a partner ma tak vytočil že mi normálne preplo!!! dostala som taký hysterický záchvat že susedia budú mať o čom hovoriť ešte mesiac. Ziapala som že sa zabijem nech mám od všetkých pokoj a plakala tak že som nemohla ani dýchať. ja si uvedomujem že to bola strašná scéna a je mi to aj ľúto. možno je to tým že mám toho v poslednom období viac ako unášam (nezhody v rodine a tak.) no a v tomto období to vyvrcholilo. prosím napíšte mi máte aj vy také zmeny nálad pred menzesom? ako sa vám ich darí krotiť. lebo ja som vtedy úplne nevypočitateľný schizofrenik.

Meretseger

Magy, no ja by som rada, aspoň by som riadne pokročila s románom :D Dík za tip :D
kasandra: bacikova.blog.sme.sk Tu to máš veľmi fajn objasnené.

Magy

Meretseger - vsak ak si ten kumbal zariadis pohodlne, tak preco nie aj cely den? este tam budes travit cas velmi rada... :DDD
HPO - Hranicna Porucha Osobnosti

Meretseger

Skús, Magy, a daj vedieť :D:D :P No tak ja by som tam musela byť zavretá celý život, nie kvôli PMS, ale práve kvôli HPO, a hneď by bol život pre okolie krajší -_-

Magy

raz som na otazku "ako zvladas pms-ko" pocul odpoved: "zamknem sa do kumbalu a zhasnem svetlo".
mozno by stalo za to, to vyskusat. ;)

[zruseny22]

Meretseger, tiež trpím aj HPO:( Aj poruchou príjmu potravy, aj mám diagnostikované depresie so somatickými príznakmi:( Čiže málo toho nie je:(

orchidejka, viem, že ten Neurol nebol asi správna vec, ale nič účinné teraz nepomáha:(

RNG

Lekarne su na lieky. Ja tu radim len potravinove doplnky, ktore sice pomahaju lieciot, ale nie su oficialne uznane za lieky. Dostanes ich najma v specializovanych predajniach alebo cez internet, najma z dovozu. Nie je to ziadny problem objednavat zo zahranicia, tisice Slovakov to dnes robi, lebo nechcu platit zderske ceny za dovazane materialy a chcu mat pristup k hromade doplnkov, co sa na svete predavaju, najma v USA, kde je vyber velmi velky a ceny ovela lepsie ako na Slopvensku alebo v Europe vseobecne.
Na hormonalne poruchy treba upravovat hormonalne hladiny, prirodzene, nie brat chemicke lieky so skodlivymi postrannymi ucinkami.

orchidejka

cry
pupalkovy olej dostanes normalne v lekarni a co sa tyka tych ostatnych produktov, tak to neviem. aspon u nas sme ich nemali.
co sa tyka neurolu, ak ti mozem odporucit neuzivaj to na taketo situacie, skus radsej nieco menej neskodne pretoze neurol patri do kategorie benzodiazepinov ktore su navykove a clovek je na nich neskutocne zavisly az je z toho mimo a prestane vnimat skutocnosst. navyse mas stresne silny, cize ja byt tebou tak to neuzivam...naozaj len velmi vynimocne a hlavne nie na stavy PMS