Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ako sa osamostatnit zo 600 euro?

Príspevok v téme: ako sa osamostatnit zo 600 euro?
slovanPrehra

ahoj rad by som sa osamostatnil ale neviem ci mi moj plat na to bude stacit ta sa vyzit zo 600 euro mesacne? ved je to totalna almuzna..

ja pocitam 300 podnajom s energiamy
300 strava
80benzin
50 prostriedky do domacnosti

100 bokom ved treba aj obcas von ist uzit si opravit nieco na aute poistky dovolenka..

ratam to zle? kolko davate na stravu 1 osoba a kolko tak na zubna pasta pranie a tak?

jedlo mozem len drahsie (asi celiakia) ziadne rozky na veceru...

george303

Uhlie
Na kazdom aute sa menia pravidelne rozvody,olej,brzdy,pneumatiky...
Vsetko to ma iba urcitu zivotnost ale tak ja mam nazor ze pokial niesom daleko za vodou tak jednoznacne ojazdene auto ved auto uz iba tym ze vyde z predajne strati cca 15% z ceny ...

uhlie

george,

ojazdene auto by som bral hlavne preto, ze by som tam vymienal len veci, ktore sa pokazia. Keby som tam pravidelne vymienal vsetko, co treba, tak by to vyslo este viac, ako nove.

george303

Samotny motor na aute vydrzi velmi vela kludne aj 1 000 000 km. Horsie je to zo suciastkami okolo neho turbo,vstrekovace,pumpa a to su vsetko drahe zalezistosti a to nehovorim o ostatnych veciach ktore treba pravidelne menit ...

uhlie

Motor nie je vsetko. Mal som ojazdene auto a dovod, preco som sa ho zbavil nebol ani motor, ani to, ze by sa nejak extra kazilo, ale to, ze po 10 rokoch zacalo hrdzaviet.

Strava za 50Eur? Ved to je aj na tyzden malo.

janeks

tak pocuvajte vy asi vsetci co nevedia co hovoria.Inac auto kupit ojazdene je najlepsia vec aku urobit ale iba ten kto ma nato.diesel co ma 100 000 km je este len pripraveny sluzit ak nebol burany.ale nechakme tak a inac strava pre 1 na mesiac ze 300e ? mna stoji na mesiac 50 eur a bodka.

george303

Jasne jazdenka je risk vzdy ked sa kupuje jazdene auto je treba mat bokom este aspon 1000e na servis ... Lost suhlasim auto je spotrebny material a ma sluzit a nie ho setrit ja som bol nauceny auto nikdy nesetrit jazdim v kazdom pocasi a naozaj je to auto uz dost znicene ale tak otom to je .... Smejem sa na niektorych ktorym sa auta nemozes ani dotknut a stale ho lestia a pritom spravia za rok 10 000 km :D

uhlie

Kupovat ojazdene auto je vzdy risk. Ani ten najlepsi mechanik nedokaze na prvy a ani na druhy pohlad rozoznat, v akom je stave. Na prvy pohlad moze auto vypadat zachovale, ale v skutocnosti moze spotrebovat viac oleja, ako benzinu a kazdu chvilu sa bude kazit. Na druhu stranu moze auto vypadat, ako vrak, ale dalsich 5 rokov sa nemusi pokazit vobec, alebo len minimalne. Je to tak trochu loteria. Z bazaru je asi dobre brat len take auta, ktore su drziaky a o ktorych je zname, ze sa daju lahko opravit aj v neautorizovanom servise.

lost

george303, ale myslel som tak ze by som tam skocil osobne :)
nikdy ziadny dovozca.. to nepotrebujem, zbytocny priplatok :)
alebo presne ako pises, niekto kto tam uz bol, alebo kto sa vyzna..
co som pozeral ich ceny, aj tie zachovale nemecke su lacnejsie ako nase zachovale :)
nemci beru auto ako predmet, ako vec, ale na slovensku je auto ako majetok, ako zivot :D
co je pre nas TV, to je pre nich auto :D

george303

lost je to pravda nemci naozaj na servise nesetria a ich cesty su neporovnatelne z nasimy takze tie auta su omnoho zachovalejsie lenze takto zachovale auta su pre dovozcov neni az take zaujimave pretoze nebyvaju vyrazne lacnejsie a tym padom maju mensi zisk po dovoze ... radsej tam kupia nieco v horsom stave a tu na svk si to vo vlastnom servise daju dokopy a potom predavaju ako top stav. Ked dovoz auta tak nejlepsie je vybrat sa do Nemecka sam z nejakym znamym ktory sa vyzna ...

lost

george303, no pocul som ze v nemecku sa ludia straju o auta, nesetria na servise, nestacaju atd... alebo to uz nie je pravda ?

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ako sa osamostatnit zo 600 euro? - Fórum - ZDRAVIE.sk