Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zubarka a trhanie nervov

Príspevok v téme: Zubarka a trhanie nervov
bibushka

v stredu mam ist zubarke a bude mi trhat nervy :( zo 6tky strasne sa toho bojim mám tam teraz uz tyzden aj pol taku modru pastu a na vrchu to je biele ale neviem naco mi to tam dala..bude to trhanie boliet ake mate vyx skusenosti a kolko asi trva ten zákrok? a este sa chcem op&tat ak nemam 18 budem zato platit? dakujem

Lora K.

Pri anesteze by si nemala nic citit. Umrtvuje sa vlastne nerv, preto clovek obyvkle neciti celu polovicu sanky (a znecitlivie aj kusok jazyku a oblast tvare okolo pier).

Co sa tyka amalgamovych a bielych plomb, biele su praveze menej trvacne a plus pod bielymi sa zvyknu robit kazy. Ak ide o zadne zuby, amalgam je trvacnejsi a kvalitnejsi (len pre info).

Barboritta

koreňov? hádam nervov, nie?..
asi preklep.
záleži od zubára, čo umrtví. ak umrtvuje klasicky celý zub asi to, ako spomínaš nieje až take nepríjemne, ako keď umrtvuje priamo nerv. a to bolí, predsa je to len nerv.

mirkaa

ja som tiez bola prekvapena, preco to robil tak dlho :( ten zubar je znamy tym, ze robi vsetko pomaly, dost sa s tym piple, na viackrat to snimkoval :) nevymyslam si, vazne 2hodiny, ono zalezi aj o aky zub ide, podla poctu korenov. ale som spokojna ako to urobil, za par dni sa to ukludnilo a odvtedy pokoj, klop klop
injekcia sa picha priamo do nervu?? to som nejak nepostrehla, mne umrtvil cely ten zub a cely cas sa ma pytal, ci nieco zas necitim. a to umrtvovanie tiez nie je extra bolestive, maju dnes tenke ihly, trocha to stipne.
to strasenie mi pride trochu nefer, ja som si predtym tiez kadeco precitala a sadala som do kresla s obrovskym strachom. kazdy ma iny prah bolesti, kazdy zubar je iny, bibushka sama uvidi, ake to bude. preco jej nenapiseme, ze neboj, nic to nebude, prezili sme my, zvladnes aj ty :) to ze ju to bude boliet neviem jak strasne, jej moc nepomoze.. urcite zazivaju ludia omnoho vacsiu bolest. ja pisem za seba, ze to nebolo az take hrozne ako som cakala. bibushka, drzim palce ;)

človek

bibushka:

Ten nerv sa da zachanit, ak z neho odstranis ortut co donho nasiakla. Amalgamove plomby sposobuju taketo zapaly a kazenie zubov. Nech uz spravis cokolvek, dalsie amalgamy si nedaj zalozit. Radsej doplat za biele alebo zmen zubarku. A nech ti poriadne odvrta ten amalgam co tam bol. Skontroluj si to zrkadielkom, lebo ten zub sa potom bude stale kazit.

Zdravo sa stravuj, pretoze nakaza prichadza do zubov cez krv. Hryz aj tvrdsie veci, aby sa ti posilovali zuby. Tak ako svaly, aj kosti, zuby, ties zhustnu a zosilneju. Ked budu mat hustu strukturu, lehsie odolaju chorobam. Asi vies ze pohyb a fyzicka namaha su zdrave.

Neumyvaj si zuby so zubnou pastou, lebo obsahuje jedovaty flor a oxid titanu, ktore tiez sposobia kazenie zubov, a skrytu otravu organizmu.

Barboritta

mirka, zas až také "zbytočné strašenie" to nieje.. predsa len, kým sa ti zubárka k tým nervom dostane, treba si vytrpieť niečo a najnepríjemnejšie je to umrtvovanie.. predsa len je to zásah injekciou priamo do toho nervu.. ale tá bolesť postupne slabne a zubár by nemal začať trhať nervy pokiaľ ich ešte cítite. preto je dosť možné že potom čo dostanete injekciu bude skúšat dotykom nástroja že či ešte bolí.. potom už samotné trhanie necítite, už je to vpohode.. ;)
a ešte jedna vec, nieje 2 hodiny trošku veľa ?.. ja som to mala za sebou možno za polhodinky..

mirkaa

ja si myslim, ze ta clovek zbytocne strasi. mne tahali nervy pred rokom, tiez 6tka. strasne som sa bala. a vobec to nebolo az take hrozne, prezila som. urcite si nechaj pichnut injekciu. vazne, keby som mala ist zase, urcite uz takto nestresujem. prijemne to nie je, predsalen je to zubar, ale urcite si viem predstavit aj horsie lekarske zakroky. najhorsie pre mna bolo mat 2hodiny nonstop otvorene usta :) takze sa neboj, bude to ok

človek

Ak zub nie je mrtvy, cize ta teraz boli, tak bez injekcie to nepojde. Ked sa dotknes nervu s kovom, to je pocit ako by ta zasiahol blesk. Mozno prebehne trhanie bez bolesti. Mozno pride aj kuzelnik ... prepac

bibushka

ja uz nemam ziadnu plombu ale strasne sa bojim ze to bude boliet mam jej povedat ze chcem aj injekciu na umrtvenie?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zubarka a trhanie nervov - Fórum - ZDRAVIE.sk