Každodenná bolesť hlavy už asi 1 rok

Príspevok v téme: Každodenná bolesť hlavy už asi 1 rok
Latsy

Bolesti hlavy mávam od malička. V detstve boli neznesitelné, niekedy sprevádzané zvracaním. Zvyčajne 1 za 1-2 týždne. teraz mám 20 a už asi pred rekom ma neprestajne bolí hlava. Mám problém aj s očami. som citlivý na svetlo a v poslednej dobe ma oči pália, cítim ich unavené, používam kvapky ale ich účinok už netrvá dlho. Všimol som si, že aj hluk alebo silný pach vyvolá bolesť hlavy. Často mám zvýšený pocit tepla - iným je zima, ked ja som vyzlečený už. Lekár toto všetko spájal so štítnou žľazou.mimochodom telesnú hmotnosť má aj po 3 rokoch rovnakú.70kg, 190cm. Bolesť je pulzujúca, bez aury, väčšinou na jednej strane hlavy. Často neviem posúdiť, či ma bolí hlava alebo oko alebo niečo medzi. Bolesť viem vyjadriť na stupnici 1-10 zvyčajne 6-7. Písanie denníka považujem za zbytočné, lebo bolesť sa mení v takmer každej chvíli. Ked si bolesť nevšímam ale je tam, na stupnici asi 2, stáva sa také, že z ničoho prudko začne bolieť, začína to ako pichnutie, ako šok, a neprechádza to. Fakty:
veľa času trávím pri PC
mám problémy so štítnou žlazou, liečil som sa už 1 rok ale s hlavou neboli žiadne zmeny.
bol som u očného lekára v SR - dostal som kvapky na suché oči. nič viac
bol som na CT mozgu v Sev. Írsku, kde momentálne žijem - neutrálne výsledky
krvný tlak som mal často meraný - tiež normálne hodnoty.
lieky proti bolesti hlavy neúčinkujú

asi by som mal skúsiť očného a CT ešte raz ale niekde inde.

Ďakujem za vaše názory, rady.

Peto T

Latsy: Zváž vyššie denné dávky vitamínu C. Nepokazíš a môžeš pomôcť.

Skutočne účinné dávky dokonca priamo pôsobia proti bolesti, mňa keď začne bolieť hlava od krčnej chrbtice pri zmene počasia, dávam 3g kažých 20 minút kým to nezaberie. Niekedy treba aj 12 gramov. Vitamín C zároveň regeneruje pečeň.

Pomocný účinok má aj kombinácia vysokých dávok horčíka, pyridoxínu (B6) a B-komplexu. Mohol by pomôcť aj prídavok selénu (200-300ug denne) a vitamínu E, povedzme 400IU denne, pretože ten chráni nervové vlákna. Výborná je kombinácia týchto vitamínov, pretože sa navzájom posilňujú v priaznivom účinku. Neužívame ich v tej istej chvíli ale rozložíme počas dňa.

Takéto dávky vitamínu C sú nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD.

Treba veľa piť a užívať aspoň s trochou jedla, lebo vitamín C posilňuje účinnosť inzulínu. Vyhýbame sa prípravkom s umelými farbivami a príchuťami. Dobrá je napríklad prášková kyselina askorbová, napr. z DM drogérie. Ešte lepšia je zmes minerálnych askorbátov C-salts (www.nutri.com)

Ak dávkovanie preženieš, nastane mierna hnačka, vtedy stačí dávky prerušiť alebo znížiť. Vysoké dávky naraz môžu spôsobiť nevoľnosť, treba si nájsť taký rozostup a veľkosť dávok, ktorý Ti sadne.

Ak Ťa zaujíma viac, prečítaj si rizikaockovania.sk

Latsy

Viem, že tie veci súvisia. Trafil si všetko okrem palcov na nohe a trojok. ale ked sa zamyslím, tak asi za posledný rok mi vyrástli všetky 4 zuby "múdrosti". Tiež to môže mať niečo spoločné. a píšem sem preto aby som zistil AKO NA TO a predovšetkým ako na čo. Ale táto diskusia mi hneď dala nejaké plus.

martinmlm

Pekný môj. V tele všetko so všetkým súvisí. Ak máš fakt zlú pečeň + ďalšie probl. Tak sa to odzrkadlí na zraku, zuboch-tie upírske asi trojky, na chrbtici medzi lopatkami, palec na nohe, svaloch a na pokožke. Čo z toho som trafil? Všetky tieto problémy vyriešis detoxikáciou a zmenou stravy a stresu/ aj tú prípadnú otravu. Samozrejme ak vieš ako na to.

Latsy

Vďaka za rady. S jedmi som nebol v styku okrem amalgámu. Ten mám asi na 8 zuboch. Ked iné nepomôže, tak to treba nahradiť. tie bylinky skúsim zohnať tu v írsku, ale pochybujem. čiže najprv skúsim oči(ešte jedna drobnosť ma napadla, keď fotím, tak pozerám s jedným okom cez hladáčik a po niekoľkých minútach ma začne bolieť hlava ešte silnejšie. asi to bude predsa tým namáhaním), pečen, a pak zuby. Ešte plánujem prešetriť chrbticu, lebo ma bolieva tiež. Ludia ma už pomali považujú za hypochondra, kým mi uveria, ma to fakt bolí. Určite to poznáte...