HAK kvoli akné, nepravidelnému cyklu, mastným vlasom.

luciferka

saša mala som diane35 takmer dva roky, co uz bolo dost dlho, a potom som presla na druhu, ktora sa mohla dlhodobo a tiez mala aj dermatologicke ucinky, a aj tak sa mi akne vratilo takmer do povodneho stavu a cysklus ti to tiez neupravi, len na tu dobu kym beries HAK, to sa kludne opytaj od gynekologicky, potom sa ti bude ustalovat, mne prve co povedala, ked som HAK vysadila bolo, ze sa nemam cudovat, ak mi menstruacia nepride aj dva mesiace a ak ju budem mat najblizsi rok uplne rozhadzanu, presiel rok a pol a este stale mam cyklus este viac nepravidelny ako som mala pred branim HAK....ale je to vysoko individualne, tak ak to tebe stoji za to, tak si ju daj....len si sa pytala na skusenosti inych, a ja mam tieto......

saša, 17r.

a lieky typu roaccutane, aknenormin sú určite horšie ako HAK, lebo popri ich úžívaní sa MUSÍ brať aj HAK, čiže to sa rovná dvakrát takej záťaži na organizmus.

veronika856

ved viem ze je to svinstvo ten roaccutane ale mala by som ho brat tak polroka max., ked ono sa to povie vsetkym ale mna uz nebavi kazdy den kukat na tvar a cistit si ju a zakryvat a riesit blbosti,kazdy s tym chce uz pokoj a dneska to vsetky kozne predpisuju,uz som tri vystriedala koli tomu ze prve dve mi to hned chceli nasadit ale este som odmietla ale teraz uz ked sa toho tak dlho nemozem zbavit som sa nechala zlakat......a s tou trombozou,viem ze je nebezpecne ale ja sa snazim mat pohyb,chodim behavat a tak, jasne ze zenska ktora berie 10 rokov hak a 10 rokov fajci jak dufa a cele dni len sedi tak sa jej skor asi nieco stane.ja to planujem brat kratsie,pohybujem sa a fajcim pomerne malo

saša, 17r.

a určite ju nechcem užívať celý život,,ale napr. o tej diane 35 som čítala že sa predpisuje hlavne ako dermatologický produkt a nesmie sa užívať dlhodobo, vraj len pár mesiacov, takže tu by po vysadení nejaký návrat horšieho akné nemal byť, inak by to význam asi nemalo.

saša, 17r.

dobre,,ale ja ju nechcem užívat len kvoli akné, aj ked je to jeden z dvoch hlavných dovodov ale aj pre ten úplne rozhádzaný menštruačný cyklus.

matamata

veronika kludne fajci dalej...ale potom sa necuduj ked budes mat trombozu alebo plucnu emboliu...bude to tvoja vina, nie tych tabletiek

a roaccutane?akoze hak je dost silna kava ale roaccutane je este horsia vec..to by som do ust nedala...neviem ale takto si najskor znicis uplne pecen...nehovoriac o inych neziaducich ucinkoch...roaccutane je prilis drasticky liek, ktory je taky silny, ze este 2 roky po jeho dobrati by zena nemala byt tehotna, lebo plod by sa poskodil...takze rozmyslaj nad tym..ked to dokaze urobit toto este 2 roky po dobrati tak ake svinstvo to musi byt

Karina

Veronika - za prve, si s prepacenim sprosta ked beries nieco, a ani nevies co. K HAK a ku kazdemu lieku je pribaleny pribalovy letak, citat predpokladam dokazes. Fajcenie a uzivanie hormonalnej antikoncepcie zaroven NIEKOLKONASOBNE zvysuje riziko trombozy - v tele sa ti utvori krvna zrazenina a ta potom dokaze narobit nesmiernu sarapatu. A za druhe, tvoja kozna je sprosta s prepacenim tiez, ked ti predpisuje hormony a ani to nekonzultuje s gynekologom alebo ta nepouci o zakladoch... HAK nie su lentilky... Roaccutane je sice dost agresivny ale urcite je to mensie zlo ako HAK - ta ma predsa dopad aj na tvoj menstruacny cyklus a na fungovanie teba ako zeny, nie len na akne!

veronika856

nevedeli by ste odpovedat aj na moju otazku co je nizsie prosim?nechcem zakladat novu temu zbytocne na HAK.vdaka

Karina

Maja - jasne, ale ty si ojedinely pripad... Drviva vacsina dievcat a chlapcov ma akne primarne v tom obdobi od 13,14 - 20. A mnoho z nich sa utieka k hormnonom kvoli tomu, aby preklenuli toto obdobie... Ja suhlasim, ze to je otravne, skarede, cloveku klesa sebavedomie a vsetko... Ale vyjadrujem len svoj osobny nazor - mne by nijake akne nestalo za tie umele "neskodne" tabletky....

luciferka

jajka, mne uplne akne neodstranila ani diane35, len zmiernila a tu HAK nesmies brat dlho a co z toho? potom mi dala inu, prihorsilo sa to trocha, po vysadeni este, nic tym clovek neporiesi, akurat zabrani obrovskym jazvam pokial ma silnu formu akne, ale pokial ma zopar pupakov na tvari, tak na co? po vysadeni sa to vrati spat, telo si musi zase zvykat na ionu hladinu hormonov, a cely zivot brat HAK si tiez neviem predstavit........mna zachranila na jeden cas od fakt skaredych jaziev, ale to je vsetko, ale si to treba brat tak, ze je to nasou sucastou, a nie som o nic lepsi ani o nic horsi clovek ked mam akne, a pohybujem sa v spolocnosti ludi, ktorym je sum a fuk ci mam akne, a ini ma nezaujimaju, tak na co pchat do seba nieco len kvoli tomu? a hlavne baby co pisu, ze maju len lahku formu, to je zbytocne.....ale je to len moj nazor....