HAK kvoli akné, nepravidelnému cyklu, mastným vlasom.

jajka001_

ja som v puberte akne takmer nemala, objavilo sa mi az po ukonceni dojcenia, v 27, takze puberta to uz nebola :)boli to hormonalne zmeny, po dvoch rokoch sa sa konecna nakopla to riesit, lebo som stale dufala ze to proste prejde...sem tam sa to zlepsilo potom zas zhorsilo....bola som na materskej takze do spolocnosti som nechodila, ak neratam rodinu a priatelov. lekarka mi predpisala Diane 35 - hak som uzivala aj predtym ale inu - akne mi takmer zmizlo, keby som mala trochu viac sebadiscipliny a nejedla cokoladu tak uz nemam problem. podla toho co tu citam tak kozna malokomu pomohla a roaccutane by som si urcite nedala

majaa67

nesuhlasim karina, akne nemusi byt vzdy sucastou puberty. Ja mam akne od 12 rokov, skusila som vsetko, nic nepomahalo, ani pravidelna navsteva kozmeticky. Dnes mam 30 rokov a akne stale!!!! lekar mi odporucil hak tak to skusim, vravel, ze len to mi pomoze, ak nechcem mat akne do konca zivota. kazdy organizmus je iny a mna to uz nebavi. 18 rokov je privela...

Karina

Suhlasim so vsetkym, co tu dievcata napisali... HAK je ta najhorsia volba, akne je jednoducho sucastou puberty a prejde si tym kazdy - niekto viac, niekto menej... Hormony ti to akne neodstrania (mne napriklad nepomohli ani trosku), iba ho nacas zmiernia a ked vysadis, tak sa s najvacsou pravdepodobnostou vrati... Odtinala by som ruky gynekologom, ktore antikoncepciu predpisuju kazdemu, kto si o nu zaziada (vynimajuc skutocne nutne pripady).

bibba

to je pravda. uz som pocula vela bab co hovorili, ze ked vysadili HAK tak to akne sa im vratilo mozno aj 3 krat horsie! takze ja by som HAK uz nebrala len kvoli tomu... a tiez som brala jednu dobu HAK da sa povedat, ze "len kvoli" tomu, vtedy som nikoho nemala, ked som to zacala brat... a hak neni bohuzial liecba akne. je to skor uplna blbost.

luciferka

a to chces brat teda HAK pocas celeho zivota a vysadis len ked budes tehotna??? lebo po vysadeni, to bude aj tak take ako predtym, napriklad mne sa akne zmiernilo, ale aj pocas brania HAK som mala lahke, a teraz po vysadeni lahke az stredne.......je to zbytocne, ak mas par pupakov, tak to vobec neries, nie je to to najdolezitejsie na svete.....a skus zacat pouzivat konopne alebo detske mydlo, zihlavovy caj sypany, vysadit vsetky tie kremy od koznej, a vsetky tie silne pripravky a bude to mozno lepsie ako s tym, teda u mna to bolo urcite.....tolko penazi a silnych pripravkov, ktore som ani nemohla pouzivat, lebo mi to robilo este horsie ako lepsie.......

saša, 17r.

,,mne lieky ako roaccutane predpísat nechceli,že nemám tažkú formu akné a vraj je to ešte vačšia zátaž na organizmus ako HAK a už som vyskúšala asi všetky možné masti a stále mi len predpíšu niečo nové, či náhodou nezaberie a potom zas dalšie,dodržiavam aj pitný režim, dávam si pozor aj na stravu a nič nepomáha, viem že je to aj otázka veku, ale ak som akné zdedila po mojej mame tak tá má teraz 40 r. a akné mé stále(jediné obdobie kedy jej zmizlo bolo počas tehotenstva), chodila aj na kožné a nič. A to už žiadna puberta teda nie je:D

luciferka

Ahoj, podla mna nie, ja som zacala brat HAK kvoli akne, ale ja som mala tazke a nezaberali ani lieky od koznej,a HAK bola jedina moznost a pomohla, ale aj napriek tomu nie. Po vysadeni akne miernejsie, ale je, cyklus ti to aj tak neupravi, zase mam nepravidelny ako predtym, a mastenie vlasov ma vekom preslo samo a vlasy si predsa umyjes, to je najmensi problem.......

veronika856

no ja som od marca zacala brat HAK koli tomu akne pretoze tiez sa toho nemozem zbavit uz asi 4 roky,viem ze je to svinsvo lenze dneska zo 100 koznych, 99 vam to hned bude pchat a uz chcem zazit konecne pocit ked nebudem musiet rano na seba kydat make-up a snazit sa zakryt vsetko. Co je ale vacsi problem a chcela by som sa na to aj nieco opytat. Mna sa kozna nepytala ci fajcim,ja som naozaj nevedela ze to je take vazne brat HAK a fajcenie,ved nikdy som to mebrala,nemam ani priatela tak pre mna to bola spanielska dedina a teraz vsade citam ze je to nebezpecne.Lenze vsade pisu ze sa to vacsinou prejavi az neskor. a ja tu antikoncepciu v ziadnom pripade neplanujem brat dlhodobo,keby som planovala brat ju teraz 10 rokov a som fajciarka tak si vyberiem jedno alebo druhe,ale ja som sa s koznou dohodla ze to budem brat este do jesene a potom mi da roaccutan lebo po hak sa to casto vracia ak sa to vysadi a ten roaccutane budem brat dufam max. tak pol roka takze dufam ze do buduceho marca mam pokoj.myslite si ze je to s tym fajcenim a branim hak stale take vazne ak to planujem brat v podstate kratkodobo?niesom silny fajciar,tak max. 5 denne,obcas viac,niekedy zase menej

luciferka

Ahoj, podla mna nie, ja som zacala brat HAK kvoli akne, ale ja som mala tazke a nezaberali ani lieky od koznej,a HAK bola jedina moznost a pomohla, ale aj napriek tomu nie. Po vysadeni akne miernejsie, ale je, cyklus ti to aj tak neupravi, zase mam nepravidelny ako predtym, a mastenie vlasov ma vekom preslo samo a vlasy si predsa umyjes, to je najmensi problem.......

Karina

Nie, ja keby som sa mohla znova rozhodnut, ci zacat s HAK v tvojom veku tak by som do toho celkom urcite nesla... Je dobre, ze sa pytas na nazory ludi - poznam dievcata, co si myslia, ze tie tabletky su lentilky... Akne, mastenie vlasov, nepravidelny cyklus - to vsetko suvisi s pubertou, ja sama s tym mam problem a to uz mam takmer 20. Nemyslim si, ze je vhodne to riesit hormonami - je to prilis velky humus na to, aby si si ho dobrovolne pchala do organizmu..:)