Huči mi novy notebook, prosim poradte

Príspevok v téme: Huči mi novy notebook, prosim poradte
mia456

Dnes som si kupila notebook Asus a keď som ho zapla, nainštalovala... tak ak je zapnuty nahlas huči, šumi, alebo ako to nazvať. Myslela som že notebooky su všetky potichu, nenapadlo na v predajni sa na toto opýtať, da sa to nejako stlmiť? Alebo to prestane? Brat ma Hp a ak s nim robi ani eviem, že ho ma zapnuty je uplne potichu. prisim poradte či sa to da odhlučniť, ide to zo zadu z otvoru kde je vetranie

mia456

Teraz som zistila, že ten vzduch nie je studeny, ale teplý, prepačte. Ale začal mi znova hučať a fukať taplý vzduch znova zo zadneho otvoru, ak som tam dala dvd film. Je to chyba?

addert

Je to naozaj zaujimave, ze notebook hucal, aj ked vyfukoval studeny vzduch, este som sa s tym nestretol, iba ak pri starte stroja. Azda naozaj riesil nejaku nevyriasitelnu ulohu. :) Hlavne je, ze uz nehuci.
Nie, tu bateriu nikdy radsej nevytahuj, iba ak pri jej vymene za novu, ale vtedy najprv, samozrejme, vypni notebook a odpoj sietovu snuru.

mate59

nemusíš ich vyberať,ale pre životnosť batérie je vhodné ju z času na čas vybiť úplne a potom nabiť.
Ja noťas používam stále pripnutý na sieť vyše 3 roky.O.k.

mia456

Už je ticho :-). včera ako ak hučal, išiel zo zadnej strany, kde je otvor vetraci studeny vzduch a pritom hučal notebook. Potom som ho vypla, zapla a už bol ticho. A je ticho doteraz, tak neviem, možno robil niečo doležite, čo ho unavilo :-). Tak zatial je uplne ticho.
A ozaj neviete, či musim vybrať bateriu ak mam notebook iba v zasuvke stale ako počitač?

jancecka

my máme asus už viac ako rok a ešte nehučal ani raz, chystáme sa kúpiť si chladiacu podložku pod notebook, či ako sa to volá, ja by som šla do predajne, alebo tam najskôr zavolala a spýtala sa

AdamKrt

Pozor, na co sa notebook kladie. Oni maju na bokoch casto rebrovanie na vyfukovanie, ci nasavanie vzduchu. Ak sa to polozi napr. na makku postel, perinu atd - tak dojde k tomu, ze sa okolo prieduchov urobi prekazka, zhorsi sa prudenie vzduchu, zahrieva sa to a potrebuje sa to viac chladit, stupaju otacky a tym padom je to hlucnejsie... Chce to davat na rovne podlozky.

Inak plati to, co tu uz bolo pisane...

anjelik9

nám chvílu hučí a chvílu nie =) keď ho budeš šetriť tak bude tichúčko ale keď ho máš moc teplý tak to musí predýchať nie? =) mne to tiež príde že hučí ale len keď je v izbe total ticho =)

dobra vila

A nehuci ti az vtedy, ked ho mas dlhsie zapnuty? Ze sa chladi, alebo co.
Ale zas za opytanie nic nedas, ked sa na to pozru. Ja mam HP a tiez obcas "vrci" ako napaprceny pes :D