Stitna zlaza - znizena funkcia

Príspevok v téme: Stitna zlaza - znizena funkcia
jaja:)

chcem vediet ci sa da vyliecit znizena funkcia stitnej zlazy(mam 16)
nechcem brat lieky do konca zivota to si radsej necham vypadat vlasy
zistili mi zatial len krvnymi testami znizenu funkciu...
som zvedava na spravu od gastrologa a endokrinologa
bojim sa ze liecbou velmi priberiem atd.

este poznamka: mam velmi male prsia...moze to suvisiet so zlou funkciou stitnej zlazy ?

malama

Zuzanama, máš pravdu, ale pri nízkej
funkcii štítnej žľazy sa podávajú hormóny
a pri vyššej nie. Ale výdatne sa stravovať platí pre obe choroby aspon tak nám to vysvetlil lekár

malama

jaja,musíš sa dobre stravovať,pestré jedlá a veľa jesť,hovorí sa, že štítna žľaza spapá veľa a pre telo neostane.Dcére k liekom kázali užívať
B-komplex.Je pravda, že pri liečbe pribrala, ale už nepriberá a postavu
si udržiava. Neboj sa papaj výdatné jedlá
veľa zeleniny a ovocia Ozvi sa ako to u Teba bude ďalej

mjanik

menšie prsia aj znížená činnosť štítnej žľazy sú spôsobené špatnou prácou žalúdka,treba preliečiť žalúdok a uvedené problémy by sa mali zlepšiť

človek

C-čko nekupuj v lekárni. Je drahé a obsahuje prídavné látky, mastenec a ešte čosi. V DM drogérii je lacné a čisté.

jaja:)

ja s alergiou nemam az taky problem aby mi trebalo nejake inhalatory alebo podobne ja sama pocitujem alergiu len v znizenej imunite cize vacsej chorlavosti

Cečko uz urcite nasadim a kupim si ho ked budem najblizsie v lekarni :)

som rada ze sa to tu takto rozbehlo a ze tlko dobrych rad sa tu objavilo :)

Peto T

jaja: U endokrinológa sa určite nechaj vyšetriť, ale počítaj s tým, že on štítnu žľazu nelieči, len podáva náhradné hormóny.

Vitamín C je dôležitý tak pre imunitu, ako aj pre štítnu žľazu. S ním nič nepokazíš a môžeš brať aj 3 gramy denne, alebo aj viac, ak nemáš poruchy obličiek, metabolizmu železa/medi alebo deficienciu G6PD.

Vitamínom C sa dá aj veľmi zrýchliť liečba oparu, 10g denne ho môže skrátiť aj na 2 dni a zmenšiť bolesť. Vlastná skúsenosť.

Vitamín C sa najlepšie užíva s jedlom, pretože vtedy má najviac času na vstrebanie. Užíva sa vždy na viackrát počas dňa, lebo sa v krvi udrží len krátko, kým ho telo zužitkuje. Nemá zmysel užiť celú dennú dávku naraz, telo to nedokáže dobre využiť. Ideálne je 3-4 dávky počas dňa, takže ak si to rozdelíš s každým jedlom, je to fajn. Alebo si práškovú kyselinu askorbovú rozrob do čaju alebo džúsu (prípadne po neutralizácii sódou v troche vody, cca 1 diel sódy a 3 diely kyseliny askorbovej) a celý deň popíjaj.

Treba po celý deň viac piť, lebo vitamín C pôsobí močopudne a nie je dobré sa dehydrovať.

Na podporu imunity aj štítnej žľazy je potrebný ešte selén, kľudne 150ug denne, silný B-komplex, zinok (kľudne 15mg denne) a horčík. Potrebný je aj jód, aj keď názory na dennú dávku sa veľmi líšia. Absolútne minimum je 150ug denne, ale aj dávky do 1mg denne sa celkovo považujú za ešte dlhodobo bezpečné.

Vitamín C (aj tie ostatné veci) treba brať každý deň, nestačí raz za čas, pretože iba každodennm užívaním zvýšiš svoju dlhodobú hladinu vitamínu C a tá sa postará o postupné zlepšenie imunity. Na kontrolu alergie by mohli stačiť 2-3 gramy denne, ale u niekoho treba viac. Už spomenutý quercetín veľmi posilňuje účinky vitamínu C, takže potom stačia menšie dávky. Vitamín C sa rýchlo spotrebuje a vylúči, zásobu treba udržiavať.

Ak by si mala po vysokých dávkach céčka hnačku, znamená to, že treba znížiť dávkovanie. Iné nežiaduce účinky by sa nemali vyskytnúť, ak nemáš kontraindikácie ktoré som už písal, a nepoužiješ nejaké tabletky s umelými farbivami alebo príchuťami.

Aj keby Ti céčko zabralo proti alergii, tak určite nos so sebou naďalej pohotovostný sprej.

Nechcem Ti radiť proti alergickým vakcínam, lebo nie som nezaujatý a som proti vakcínam ako takým :-)

Viac informácií o céčku nájdeš napríklad tu: rizikaockovania.sk

jaja:)

ja ako antihistaminikum mam brat rupafin..ale neberiem...
urcite by som rada skusila brat C
ale tak ktovie jak to bude ked budem mudrejsia (ked sa dozviem spravu od endokrinologa) :)

je to pravda ze nikdy clovek nevie ci vam lekar chce pomoctalebo len zarobit a napchavat vas zbytocne tabletkami

človek

Ten quercitin mam z tejto diskusie: www.zdravie.sk
Nerucim za to.

Mal tiez alergiu, prestal som jest lieky, zacal som zdravo jest, a je mi dobre.