Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strach :(

Príspevok v téme: Strach :(
vyplasena

ahojte!
možno sa Vám to niektorým bude zdať smiešne..ale s týmto strachom bojujem už pár mesiacov..
mám 23rokov..
a život pred sebou.. lenže sa hrozne obávam smrti mojej mamy. viem, že je to asi hlúpe, každý raz zomrie.. ale bojím sa..nie je už najmladšia, onedlho bude mať 58 rokov.. i keď je ešte stále plná elánu a života, mám obavy.. bojím sa každý deň.. že nepríde z práce.. že sa nevráti.. a čo potom? moji rodičia sú rozvedení.. síce moja mama má už pár rokov priateľa, ktorý s nami i býva..ale tak to je iné.. neviem ako sa s tým mám prestať zaoberať.. tým, že čo sa stane, ako budem fungovať, keď umrie. viem, že také sprosté myšlienky by som mať nemala, lebo je tu, žije..ale i tak :(
prosím radu, ako sa zbaviť tých myšlienok, ktoré ma ubíjajú :(

vyplasena

jajka001, práveže ja mám vzťah..i keď je pravda, že uvažujem o rozchode..ale to by bolo zase na inú tému ..
mamama, musím uznať, že si to vystihla. Je pravda, že mamu nijako neochránim, môže sa stať hocičo. Samozrejme niečo také ako ju strážiť doma, to ma ani len nenapadlo. Hoci priznám sa, že to, že by sa stalo, že by som umrela skorej ako ona, tak to by som žiadnej matke nepriala, aby prežila svoje dieťa.. to je najväčšia bolesť ženy!
Ja sa snažím žiť každý deň naplno, rozdávať radosť, tešiť sa sama z maličkostí :)
ďakujem!

mamama

Tych myslienok sa zbavis za pomoci psychologa. Jae najvyssi cas hladat pomoc u odbornikov, ak ta toto skutocne trapi a nerobis si tu z nas srandu. Ak je tvoja mama zdrava, ma priatela, pravdepodobne na smrt ani nepomysli a ty sa trapis s takymito myslienkami, nieco s tebou nie je v poriadku. Uvazuj, ved denne sa stavaju tragedie, autonehody, pracovne urazy, to myslis na toto? Je to somarina, hoci ta to obcas moze napadnut, ako kazdeho z nas, ale nevidim dovod zaoberat sa tym tak, ze ti to ma sposobovat problemy, ako opisujes. A co vlastne chces, drzat mamu doma pod sklenenym zvonom, aby sa jej nic nestalo, alebo zacnes vymyslat liek na nesmrtelnost? Bezpochyby zbytocne... Zacni sa co najskor zaoberat tym, ze vsetci sme smrtelni a zmier sa stym. A co ak zomries skor, ako tvoja mama? To ti nenapadlo? Zivot je zvlastny, tak sa prestan zaoberat somarinami a zi! Prezivaj kazdy den tak, akoby bol posledny. Znie to ako naucena fraza, lenze je to pravda a ak sa to naucis, usetris si vela zbytocneho trapenia. Tvoja mama moze zit pokojne do 97 rokov, ako moja suseda, tak hlavu hore, zrataj si to, kolko rokov teoreticky mate spolu pred sebou, to sa chces tak dlho zozierat strachom zo smrti mamy a samoty?
No to by si pekne premarnila kopu casu, ktory mozes stravit uzitocnejsie a krajsie.

vyplasena

ďakujem kafik!
presne toto, čo si napisal, tak tým sa riadim, keď mám tie "pozitívnejšie"dni.. ked si hovorím, že musím žiť pre prítomnosť, lebo mamu milujem, je mi oporou a je super, ľudia ju majú radi :) preto je ten strach taký, lebo je skvelá a keď odíde, odíde polovica mňa..
no ale treba žiť ďalej...:)

kafe

Pozri, tým strachom tvojej mame ani sebe ktovieako nepomôžeš a nepredĺžiš jej život ani o minútu. Keď raz zomrie, bude to bolieť, bude ti chýbať, ale TY budeš musieť žiť a ísť ďalej aj bez nej. Zvládneš to, neboj sa. A ak to nezvládneš, tak sa zrútiš alebo niečo podobné.. možno paradoxne smrť tvojej mami ťa zblíži s otcom, bratom, alebo s niekym iným z rodiny.. ktovie? Neboj sa vychutnávať si oporu ktorú v nej máš. Ja si myslím, že keď príde ten čas, že mama odíde, budeš už dosť silná, aby si fungovala bez nej.. možno už budeš mať deti pre ktoré budeš ty sama oporou..
Ako sa zbaviť tých myšlienok? Tak, že ich príjmeš - áno moja mama raz umrie, ale kým sa tak stane budem sa tu s ňou ešte vytešovať. Veľa zdaru dievča, aby sa ti to podarilo.

mnamka257

tvoja mama je este plna a pokial netrpi nejakou vaznou chorobou pravdepodobne tu bude este dost rokov pri tebe.tak si uzivaj chbile s nou a nepremrhaj ich tym, ze budes rozmyslat nad jej smrtou.drzim palce...

maja.

Moja mama bola chorá a ver tomu, že keby zomrela zo dna na den, bolo by to lepšie ako keby si sa mala na nu pozerat niekoľko mesiacov ako zomiera.

vyplasena

dakujem za odozvu.
hej, ja viem, že tu bude minimálne tak dlho,teda dufam :-) ale je to i tym, že s jednym s mojim bratom nemam dobre vzťahy, už par mesiacov sa ani nerozpravame..to je mozno i ten dovod.. ze ked sa nieco mame stane, nebudem mat taku podporu..
otec tu je..ale s nim sa nestretavam..
maja, ako zomrela tvoja mama? vies, mozno keby som vedela, ze mama ma nejaku chorobu, tak sa s tym lahsie zmierim..ale keby len zo dna na den sa nieco stalo, bol by to hrozny šok.

malickasom

mysli na krasne spolocne chvile a zi pre pritomnost...kazdy raz odijde, no keby sme sa tym vsetci zaoberali tak neviem neviem...nezijeme predsa preto aby sme zomreli. Strach o blizku osobu je prirodzeny, no vsetko s mierou

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.