Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Divertikly v hrubom čreve

Príspevok v téme: Divertikly v hrubom čreve
maruška 5

Ahojte, nie je tu niekto starší, kto by mi mohol poradiť? Môjmu manželovi /55r./ zistili rozsiahle divertikly v hrubom čreve. Pri vyšetrení sa pozeral na monitor a povedal mi, že jeho hrubé črevo vyzeralo hrozne.
Doktor mu len poradil, aby jedol veľa vlákniny. Nemáte s tým skúsenosti alebo neviete o niečom, čo by mohlo pomôcť? Problém je v tom, že v tých vydutinách sa nachádzajú zvyšky stolice a môže sa mu to tam kedykoľvek zapáliť. Prosím, poraďte!

veral

Zistili mi divertikuly asi pred 10 rokmi.Mal som problémy so stolicou, s nadúvaním s vetrami atď.Pomohla mi šťava
s ALOE VERA ktorú pijem každé ráno pred raňajkami.Obmedzil som jedlá ktoré kvasia v črevách ako mäso , vajíčka,a jem viacej surového ovocia a zeleniny.Teraz je to celkom dobré.Je dobré jesť lahšie jedlá a tak ako mu doporučili, aby sa tá strava nezachytávala v tých divertikulách.Na to je dobrá vláknina, ktorá črevá čistia, aby zabránili kvasným procesom.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Divertikly v hrubom čreve - Fórum - ZDRAVIE.sk