Ku gynekologovi prvykrat pred 30tkou?

Príspevok v téme: Ku gynekologovi prvykrat pred 30tkou?
Nefefe

Čaute.
Len tak hádžem túto tému, lebo ma zaujíma, aký máte na to názor - či ma gynekológ ukameňuje, alebo ...? Veľa som sa sťahovala a pracovala v zahraničí, čas beží, roky utekajú a ja to ešte nemám za sebou - prehliadku, vyšetrenie. Nemala som žiadne ťažkosti, chválabohu, všetko funguje ako hodinky. Ale chceme si založiť rodinku a preto treba riešiť.
Myslíte si, že tu nájdem povzbudenie, že sa netreba báť, že ma odborník vyšticuje, že idem NESKORO? :(( A vôbec - som sama, čo ide takto 1.krát po 25tke?

ahoj123

človek: ty si prišiel z nejakej inej planéty? prepáč,nechcem ťa uraziť,ale toto čo píšeš,ach Bože,ako môže niekto v dnešnej dobe ešte takto uvažovať...také bludy....hej všetky vyšetrenia škodia atd...ved sa pozri na predkov,ktory este nemali taketo moznosti,aky bol vtedy priemeny vek cloveka? aka bola umrtnost novonarodených detí,matiek? sa uvedom !! :) a rodili DOMA :) a stravovalis a zdravo-pestovana zelenina a ovocie bez pesticidov,vlastna...a sex az po svadbe....atd....a napriek tomu umierali skorej,a viac deti aj matky pri porode...ultrazvuk,mamografia atd. su nevyhnutne vysetrenia...odhalia take veci,co sa nezistis a zachrania zivot....vy ste z nejakej sekty? alebo si nejaky vedec,uzasne nastudovany,a urcite si uz urobil vela svetoznamych vyskumov na tieto temy....hm? :D

človek

Mirka 23: Niektorí tu iba provokujú, v skutočnosti nepotrebujú pomoc. Je to niečo ako reklama typu "Potrebujem pomoc a najradšej by som chcel takéto riešenie..."

mirka 23

Človek nepiše bludy, ale niektorým ľudom je ťažke niečo pisať.. ja som to už daaavno vzdala, RNG a Damian tiež..
Ovela horši ako ultrazvuk je mamografia, baby davajte si na to pozor, môže spôsobiť rakovinu prsnika.

Micuss

Vacsinou sa chodi ku gyn. skor, ale nevadi, chod radsej teraz a uz to neodkladaj. Spytaj sa svojich znamych, resp. pohladaj na nete a najdi dobreho sukromneho gyneloga, ktory na teba kricat nebude.

Urcite chod, gyn. prehlaidka je dolezita, najmä ak chcete mat babätko.

usiko

nefefe,

no ktomu a k tym zenam, ktore sa chvalia /viem, nie si to ty/, ze nechodia ku gynekologovi, lebo su v poriadku a nemaju tazkosti:

mame v rodine jednu strasne zlatu osobku, ktora bola tiez taka, ze netreba ista lebo nema tazkosti...az isla, zistili jej nador na krcku maternice, isla pod noz a teraj je na chemoterapii s neistym vysledkom.

tomuto mohla predist, keby raz rocne si nasla cas, tak ako kazda ina uvedomela a zodpovedna zena, aby zasla za gynekologom a dala si sparvit ster z krcka maternice, co je bezna rutina prevadzana raz rocne....zistili by jej to hned, vybrali maternicu a bol by pokoj, lenze teraz, ked je to rozrastene uz za maternicou, to uz take jednoduche nie je.....

rew

koncim ucast na tejto diskusii, co som chcela napisat pre Nefefe som napisala :) len jedna vec.. beriem ze niektore vakciny mozu byt skodlive, ale ze HPV, HIV su vymysly.. to som fakt nevedela, dakujem ti ze si rozsiril moje obozory a prajem dlhy a spokojny zivot :)

dobra vila

Clovek, aha, vidim prispevok, ale nechapem, na co narazas. To si myslis, ze chorobu sposobuje iba pohlavny styk (ja som inac o pohl.styku vobec nehovorila ale jedno).
Sex po svadbe?? Ja som velmi konzervativny typ, ale prepac, zijeme v 21.storoci, a ci mi veris, alebo nie, mam 24 a doteraz toho isteho partnera!!! Takze na mna si taketo narazky nepustaj, lebo to VOBEC nerobis na toho praveho. Ale nikto tu nechcel hovorit o svojom sex.zivote, ja stale cakam na to konkretizovanie.. co je zdrava strava, zdravy zivotny styl...co mam dychat a podobne...tak prosim...sexualitu sem nemiesam, tam si je kazdy strojcom sam... ale co jes, co dychas, tam to neplati.