Ku gynekologovi prvykrat pred 30tkou?

Príspevok v téme: Ku gynekologovi prvykrat pred 30tkou?
Nefefe

Čaute.
Len tak hádžem túto tému, lebo ma zaujíma, aký máte na to názor - či ma gynekológ ukameňuje, alebo ...? Veľa som sa sťahovala a pracovala v zahraničí, čas beží, roky utekajú a ja to ešte nemám za sebou - prehliadku, vyšetrenie. Nemala som žiadne ťažkosti, chválabohu, všetko funguje ako hodinky. Ale chceme si založiť rodinku a preto treba riešiť.
Myslíte si, že tu nájdem povzbudenie, že sa netreba báť, že ma odborník vyšticuje, že idem NESKORO? :(( A vôbec - som sama, čo ide takto 1.krát po 25tke?

rew

clovek> myslim ze je jednoduchsie rozchodit pripadne poskodenie tkaniva ultrazvukom (wtf?) ako pokrocilu rakovinu krcka maternice alebo nejake ine ochorenie ktore sa dalo podchytit v skorsom stadiu...

dobra vila

Neboj sa, neukamenuje ta :). Mozno ti to vytkne, ale to by ten lekar musel byt s prepacenim pekny osol, aby vyskakoval so svojou pacientkou...
Urcite tam chod, pretoze aj ked sa citis zdrava, mozes mat nieco (trebars ani cysta, ci polyp sa ti neprejavi hned, moze az po rokoch a o to tazsie sa lieci). Alebo taka rakovina krcka maternica prenasana papiloma virusom... Dostanes ho a roky nevies, ze ho mas, boli, az ked je neskoro. Takze iba uvadzam veci do spravnej miery, ze neist k lekarovi je hlupost.
Ze ultrazvuk skodi? VSETKO SKODI! To ze si prilozis mobil k uchu a telefonujes, aj to skodi a to je kazdodenna zalezitost!! Televizor skodi, aj to, ako pozeram teraz do svojho notebooku a pisem ti, aj to skodi! Vitajte v 21.storoci.
K lekarovi samozrejme chod, najma, ked chces babatko, snad ho nechces vynosit iba tak, neexistuje...co jej to tu davas za rady Clovek? Tehotnu zenu treba kontrolovat, ty zijes asi este v dobe kamennej, ach jaj.

kukikuk

lepšie teraz ako vôbec. Treba si zvyknúť na pravidelné preventívne prehliadky raz ročne. Ja som akurát včera bola. Dá sa to prežiť a aspoň som si istá, že som OK. Niektoré ochorenia totiž nevidno, ani nebolia. A ak ich už vidno a bolia, môže byť neskoro

rew

Nefefe> suhlasim trosku s tym co napisal(a) clovek :) az na to ze tam nemas ist :) urcite chod, par vysetreni nikdy nezaskodi, aspon si budes ista ze si ok. A ci bude na teba zly, to zalezi od lekara, podla mna sa k tejto teme dostanete :) , ale ked je normalny tak ti to nema co vycitat... No urcite to neodkladaj len koli tomu ze sa bojis co ti povie.

človek

Človek je zdravý dokiaľ nejde k lekárovi. lekári potrebujú zarobiť, vyrábajú si pacientov so zdravých ľudí. Liečia nexistujúcu chorobu alebo dávajú škodlivé lieky. Žiadneho doktora na Slovensku ešte nepotrestali. Doktori sú beztrestný.

Radšej k doktorovi nechoď. Ak nemáš problémy tak načo. Radšej sa zdravo stravuj. Doplň čerstvú zeleninu a ovocie, odporúčam papať aj jadierka z ovocia, z jabĺk, marhúľ apodobne. Čiže zjesť celé ovocie. Dopň si vitamín C pár gramov denne (občas keď si pomenieš), a občas je dobrý aj B-komplex forte.