Sklamaný?

jajka001_

Sansara :
Ja tiež si vyberám muža podľa toho, ako dlho a či je vôbec ochotný o mňa (napriek odmietnutiam pochybnostiam atd) bojovať - lebo viem, že ak vydrží...tak mu na mne tak veľmi záleží, že potom aj vo vzťahu toho znesie-vydrží veľa, len tak ľahko sa má aj v prípade nepriazne života nevzdá a budeme spolu tiež "až kým nás smrť nerozdelí"))
tebe tiez nerozumiem. u mna je vzťah u niecom inom a nie o tom co si je chlap ochotný pri mne vytrpiet

anjelik9

hej veľa báb je povrchných a všetko riešia len vzhľadom a hlavne v mestách ako aj veľa chalanov je namyslených a myslia si že majú na každú preto sa treba pridať k tej menšine byť sám sebou a nie sa podriaďovať väčšine bo to tak robia skoro všetci a aj to tak potom vyzerá že všetci na jedno kopyto a o ničom =P

sansara

ahoj uhlie, čo píšeš, má svoje opodstatnenie a verím, že je to tak...lebo takýchto dievčat a žien je aj okolo mňa viac než dosť
Ale existujú aj tu výnimky, tak ako vo všetkom
A práve preto, že si napríklad uvedomujem hodnotu samej seba - som aká som so vším/všudy))
Môj súčasný partner musel o mňa tiež dosť dlho bojovať a usilovať sa o mňa, ale zas vedel, že mu za to stojím
Ale takto nejako je to aj medzi chlapmi, proste treba si len vedieť vhodne navzájom vybrať a keď sa takýto dvaja ľudia vo vzťahu stretnú, tak ani nemusíme spomínať na časy dávno minulé

jajka001...autor príspevku sem okrem úvodného príspevku už viac neprispel. Zrejme si reakcie na svoj príspevok tu aj pozrie, ale nekomentuje, nerozvíja problematiku a je tu viacero nezodpovedaných otázok, na ktoré môže odpovedať jedine ak len on...nie my tu, lebo o podstate jeho problematiky okrem jeho úvodného príspevku nevieme vlastne nič
A zdá sa mi, že z tých jeho 5 úvodných riadkov si toho až moc vydedukovala rozanalyzovala...ale je to tak skutočne aj u neho?? Alebo len píšeš o niečom, čo poznáš z vlastnej skúsenosti prípadne zo skúsenosti niekoho iného z Tvojho okolia? Nemôžeš predsa zovšeobecňovať, ak nepoznáš z problematiky viac..nakoľko každý jeden prípad je špecifický a niekedy sa dá len ťažko zovšeobecňovať aj napriek počiatočnému zdaniu, že takýchto "rovnakých" prípadov je viac než dosť. Možno je, ale len na prvý vonkajší dojem/pohľad. Nakoľko každý jeden človek je jedinečný špecifický, nehovoriac už o vonkajších vplyvov-aspektov, ktoré majú na ten ktorý prípad tiež špecifický dopad

jajka001_

sansara - to je nezmysel. bolo by to ok ak by to bolo o nejakej hanblivosti. ale ked ta niekto nechce a navyse ti dava najavo ze nestojis za nic lebo niekto iny je viac - suhlas s matem - nenechaj sa ponizovat. ak je s tebou lebo ta ma ako nahradu za niekoho koho mat nemoze - nemas sebauctu ze sa nechavas takto ponizovat? ale ako vravi beskyd, kazdemu co jeho je.
vacsinou tento problem mavaju baby. ze ostavaju s niekym aj ked dotycny o nich nestoji a stale hovori o nejakej lepsej babe. nerozumiem takym vztahom.

uhlie

Povedal by som, ze beskyd to vystihol. U nas su zeny 'bez duse'. Treba si zajst do nejakych severnejsich krajin a uvidis,ze tam maju zeny individualitu a dokazu aj samostatne rozmyslat a rozhodovat sa. Maju proste vlastny nazor. U nas su zeny velmi primitivne. Nedokazu samostatne premyslat a to ani ked maju 2 vysoke skoly. Vidis to aj tu nafore, ze si pytaju radu, co maju robit s partnerom a to ich tu nikto, ani ich a ani partnera nepozna. Je to, ako keby som si zasiel k do masiarstva a masiara, ktory ma nikdy nevidel, by som sa pytal, ako si mam postavit dom.

beskyd

anjelik9, skusim ti to z pohladu chlapa vysvetlit:) na svk (ale najma v BA a jej blizkom okoli) si zenske obvykle myslia ze ked na seba nahadzu cim drahsie handry alebo drahsiu kozmetiku, alebo viac kozmetiky (nehovoriac o plastike), stupaju na cene a ich jedinou ulohou a zmyslom zivota cislo 1 je vybrat si najzabezpecenejsieho dostupneho samca + pripadne nejake bokovky. drviva vacsina z nich vsak nema individualitu ktora by ich odlisovala od ostatnych, su ako cez kopirak. vacsinou bez sarmu, casto nevrle a umele, preafektovane, sliediac koho mozu ako vyuzit a co najmenej dat, cize biznis. trocha lepsie je to v inych mestach, ale myslim ze je otazka casu kym sa to zacne aj tam kazit, aj sa kazi. to je proste mentalita ktora slovenske zeny predurcuje v prvom rade na predmet rozhovorov podgurazenych cudzincov ktori si sem chodia radi vyhodit z kopytka lebo pre nich ste stale lacne a v takom anglicku su na tom ti chlapi urcite horsie co sa zien tyka. riesenie ktore na zaklade mojej zivotnej skusenosti sa javi ako optimalne je obzriet sa do cudziny. za svoj zivot som spoznal par zien z polska a najma lotysska a ked mi po tejto skusenosti niekto povedal ze slovenky su neviem ako naj, len som sa radsej zdvorilostne pousmial:)
.
a k teme, mily norbert, boh ti nepomoze, pomoct si musis sam. ked jej nie si dost dobry tak sa s nou rozid. ale chapem ze je vela slabochov ktori sa potrebuju viazat za kazdu cenu aj ked to bud nema uroven alebo su v pozicii handrovej babky:) kazdemu co jeho jest, ako sa hovori.

uhlie

sansara,

ale v tej dobe, ked zila tvoja babka boli zeny zaujimavejsie a aj vedeli nieco robit, takze sa oplatilo na ne cakat. Dneska je ina doba a zeny si zvykli na to, ze nemusia nic vediet, nic robit a najde sa niekto, kto by mal o ne zaujem. A u nas na SLovensku je naozaj problem najst nejaku inteligentnu, alebo peknu zenu.