Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyber cudzieho jazyka na gympel

ana_bella

presne tak, anglictina je uplna samozrejmost, ale je rozdiel ucit sa ju v skole a rozpravat nou v US/GB. Ja som ju mala v skole 10 rokov, vyhravala som olympiady a vsetko, a ked som prisla sem (US) tak mi trvalo zvyknut si na prizvuk, hovorovu rec a vsetko. Prakticke vyuzitie a skusenosti su nezaplatitelne. Anglictinu milujem a najradsej by som nou rozpravala do konca zivota:) V US je urcite spanielcina. Na mojej skole je tretina ludi spanielsky hovoriacich. Viem po nemecky, co mi je tu nanic. V severnejsich oblastach US maju na skolach nemcinu, tu kde som ja nie:/ Zaklady spanielciny som vedela ked som prisla, no potom ako som prisla do US sa mi mierne znechutila. STale je to pekny jazyk, myslim ze je to len osobny factor. Typy ludi, ktorych som stretla,,a pod. A hlavne pre mna je to strasne annoying ked sa oni medzi sebou bavia po spanielsky a nevedia poriadne po anglicky. Tolko:) A nemcinu mam rada, je to celkom lahky jazyk..

hassy

no ked uz budes vediet spnielcinu, tak sa lahko naucis aj francuzstinu...takych 70% ak nie viac slovicok su tych istych (len maju iny prizvuk, porp. koncovku, alebo predpodnu) ja viem po fr, a teraz sa ucim po spanielsky a ide to ako po masle :)

lost

Spanielcina ma tu vyhodu, ze ked ju budes vediet, a budes sa chciet naucit aj taliansky, tak to bude velmi lahke, lebo su si udajne velmi podobne :-)

kaktuska

ale ja este neviem kde sa chystam :D mam 15 taketo plany si mozem planovat kolko chcem aj tak sa moze stat vsselico, prave preto hladam zlatu strednu cestu...asi si dam spanielcinu ...citala som o tom dost, je to dost pouzivany jazyk

milusca

Najpraktickejsi je asi nemecky jazyk. Rustina urcite nie, ta sa nezisla ani mojim rodicom, ani manzelovi, ani mojej generacii... V USA by som si vybrala ako druhy jazyk spanielcinu, ale pokial chces ostat v Europe, tak ti je nanic, ak sa nechystas do Spanielska. Francuzstina je takisto zbytocna. Rakusko mas za rohom.

sasskia

jednoznacne rustinu, ta ma buducnost. pokial mas na 1.mieste anglinu, to je super. s nou sa dohovoris vsade vo svete. nemcina uplne zanika a francuzstina? zatial nikde, kde som chodila nou nehovorili. uz aj daleko vo svete sa hovori po rusky. ti zachvilu zaplavia cely svet, uz su vsade, takze tento jazyk je podla mna po anglictine najlepsi.

lost

kaktuska, neni zac :)

este tu je par dobrych detailov:
how-to-learn-any-language.com
"French is an official language of : France, Democratic Republic of the Congo, Canada, Madagascar, Côte d'Ivoire, Cameroon, Burkina Faso, Mali, Senegal, Belgium, Rwanda, Haiti, Switzerland, Burundi, Togo, Central African Republic, Republic of the Congo, Gabon, Comoros, Djibouti, Luxembourg, Guadeloupe, Martinique, Mauritius, Vanuatu, Seychelles.."

how-to-learn-any-language.com
"Spanish is spoken in Spain, Andorra, Argentina, Urugay, Paraguay, Chile, Peru, Ecuador, Bolivia, Venezuela, Equatorial Guinea, Colombia, Puerto-Rico, the Dominican Republic, Cuba, Panama, El Salvador, Honduras, Belize, Costa Rica, Guatemala, Gibraltar, Nicaragua, Mexico and by more than 22 million people in large portions of the United States that were taken from Mexico according to the 'doctrine of manifest destiny'. Spanish is also an official language of the US state of New Mexico and the city of Miami, Florida, has the highest number of Spanish speakers outside Latin America."

kaktuska

dakujem vam velmi pekne najme tebe lost..ano mas pravdu,, mne je teda najblizsia francuzstina ale spanielcina ma takisto oslovuje svojkim sposobom, takze u mna ide tearz uz naozaj skor o to, co je pre mna v bud. lepsie vyuzitelnejsie z toho sirsieho pohladu... KEdo som sa pytala nasej zemepisarky, poevdaala mi, ze spanielcinou sa dohovorim IBA v Spanielsku a v Latinskej Amerike a francuzstinou vo francuzsku, v niektorych castiach belgicka a luxemburska...noo ale naozaj dakujem , pomohli ste mi lepsie sa zorientovat aspon vo svojej hlave :)

lost

Alebo to ber takto - v zivote nic nie je lahke...
Mozem sa zamestnat ako zametac, co je relativne jednoducha praca, ale neprezijem financne...
Alebo sa mozem velmi, ale velmi posnazit, a budem si zit tak ako len chcem...

The choice is yours!

lost

ak ta prvy nebavi, nebude to narocne, odpor je dolezity faktor :)

nebude to narocne malo byt nebude to nenarocne :D

uz len taky priklad:

mne sa nikdy nechcelo ucit po slovnesky, tie super pravidla, nic ma nedokazalo donutit, ani do dnes, i ked je to neprijemne nevediet po slovensky na Slovensku...

ale napr, english - videl som v tom potencional, ktory sa mi teraz extremne NESKUTOCNE odvdacil, ....

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vyber cudzieho jazyka na gympel - Fórum - ZDRAVIE.sk