problem s menzes kvoli sportu

Príspevok v téme: problem s menzes kvoli sportu
Shishnuta

Zaujimalo by ma, ci vela sportu neskodi mojmu reproduktivnemu zdraviu. Od zaciatku ako som dostala menzes v 15 rokoch som mala problemy, nepravidelny cyklus. Pol roka nic, potom som chodila na injekcie a sa mi mari, ze po roku sa mi cyklus upravil dvojmesacny interval. Od malicka vela trenujem, okolo 20 hodin do tyzdna vykonnostne sporty. V 17 som nacas prestala. Po 6,5 roku som vysadila antikoncepciu (v decembri), ktoru uz v zaujme nemam brat, odvtedy som mala menzes len raz v januari asi po 45 dnoch. Robim sport aj nadalej, kedze je sucastou mojej prace asi 30 hodin do tyzdna, plus chodim 30km tyzdenne do a z prace. Teraz som mala mesiac dovolenku a pocas nej som mala ovulaciu po troch mesiacoch od predoslej, uz boli aj nejake pocity, ze by mal prist menzes a zase sa to niekde stratilo. Mala som stresy posledny tyzden. Chcela by som vediet, kde si myslite, ze moze byt problem.

Na vyvolavacku neviem, ci chcem ist, lebo je to svinstvo, a v minulosti, ked som chodila, tak sice zaberali, ale ked som prestala chodit, uz zase menzes haproval, takze si myslim, ze to bude takto znovu. Chcela by som tento rok otehotniet, ale neviem, ci to bude vobec mozne, pri tolkej fyzickej zatazi. Mam 26. Dakujem za odpoved