Trpím paranoidnou schizofréniou

Príspevok v téme: Trpím paranoidnou schizofréniou
ignác

Trpím paranoidnou schizofréniou, predtým som dlhé bezpríznakové obdobie stredajúce sa s krátkodobím priznákovým ochorením, čiže som bol v akútnej fáze. Teraz už vyše polroka mám tzv. redukovanú akútnu fázu, čiže ochorenie sa chronifikovalo. Neviem sa z toho dosť lieky mám dobré, a užívam ich pravidelne, len mám pocit, že ma takmer každý ohovára a niektorí mi chcú ublížiť.Ani sám vonku nejdem a keď idem s niekym stále som ostražitý. Len mi prosím nedoporučujte nemocnicu, hoci predtým mi pomáhala, na poslednej hospitalizácii mi nepomohla, bol som v kolektíve na oddelení a keď som počul vravu, tak som si myslel, že hovoria o mne. Beriem kvalitné antipsychotické lieky vo zvýšenej dávke, čo mi asi pomáha, aby som sa nedostal do akútnej fázy.

bleee

je super, ze si uvedomujes, ze ide len o tvoje myslienky, nie o skutocnost. Je to dobry predpoklad pre indiv. psychoterapiu. Nepíšeš, či na nejakú už chodíš, takže predpokladám, že nie. Skús vyhľadať takého terapeuta, ktorý pracuje pomocou kognitívno-behaviorálnej psychoterapie. Ponúka pre pacienta pomerne účinný systém práce s myšlienkami.

veronicca

Ignac, asi na tom nie si tak zle a lieky ti funguju, ked svoju interpretaciu (ze sa bavili o tebe) hodnotis ako mozny prejav "podliecenia". Ja by som to spomenula psychiatrovi, ved si pojdes pre lieky.

WSJGJFGFHGF

ahoj Ignac,velmi ma zaujalo tvoje trapenie,chcem sa opytat kolko mas rokov a kedy sa u teba zacala tato choroba objavovat a pricinu,napisal si toho malo aby sme ti mohli pomoct