Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co jest pri chudokrvnosti a nedostatku zeleza?

I.ron

Ja trpím na ulceroznu kolitídu a to je nábeh na chudokrvnosť, asi preto bývam unavený.

Čítal som o pivovarnických kasniciach ktoré vďaka obsahu železa a medi pôsobia proti chudokrvnosti.

Včera som ich vyskúšal a po prvých dávkach akoby do mňa niekto nalial a život a to isté aj po neskoršej dávke.

Ale mohlo to byť aj chýbajucími vitaminmi skupiny "B"

Pri uživani P.K. je ale nutné doplňať vápnik - to riešim mliekom.

www.behame.sk

Helus

Ahojte prave vcera som si kupila na chudokrvnost Psylium plus,na tejto stranke ho odporucali,tak som zvedava,ake pokroky to so mnou stvavi.CHodim pravidelne kazde 3 mesiace na odbery aj Sorbifer Durules beriem a zelezo nemam .norma u zeny v mojom veku je od 120-160,ale ja mam len 90.A to sa liecim uz 14 mesiacov.Apsolvovala som aj kolonoskopiu,gastroskopiu a nic nenasli.

watermelon

bublik: nemusis ostat plna toxinov, je viac sposobov ako robit detox.
najucinnejsi a nejrychlesi je post o vode (to som pisala)
potom mas post na stavach - cerstvych zeleninovych a ovocnych - ten je setrnejsi, pretoze vlastne dodavas telu min a vit. ale je pomalsi.
no a potom zdrava strava (pre mna surova rastlinna) - to je najpomalsi detox a najsetrnejsi. ludia na tejto strave pocituju detoxikacne priznaky podla zanesenia organizmu - cize mesiac alebo aj rok... samozrejme nie kazdy den... ale takto sa telo detoxikuje pomalicky

bublik

no jo, to sa bohuzial neda byt cely den v posteli :-) mam maleho zbojnika doma a musim s nim behat hore dole, prenasat ho sem a tam a starat sa mu o program, take ze varovka alebo nieco, to u mna neprichadza do uvahy lebo tu nikoho nemam... tak asi budem musiet ostat "zatoxikovana" :-) ale mozem povedat ze po mesiaci zdravej stravy (malo chleba, mlieka, cestovin, vela zeleniny, ovocia a tekutin) sa citim inak.

watermelon

bublik:
ked drzis akykolvek druh postu musis byt v uplnom klude. bola si v tom case cely den doma? najlepsie v posteli? tvoje telo musi mat vtedy oddych. nesmie byt ani najmenej zatazovane. inac mu beries energiu. ono vtedy energiu vyuziva na liecenie, ak mu ju beries, tak si mozes len poskodit.
skratka nemozes sa postit a ist do roboty alebo von nakupit.
navyse tie stavy slabosti su detoxikacne priznaky. ked sa postis telo sa detoxikuje. cize mysliet si ze je to nieco zle, je nespravne.
ja si pravidelne davam den postu, zo zaciatku to bolo strasne som aj zvracala, hlava ma bolela, teraz je moje telo cistejsie, naposledy ma len hlava bolela - to je skratka detox

RNG

Ten takzvany vtip s klincami vobec nie je vtip, zelezo z klincov vytvori s jablcnou kyselinou vyborne vstrebatelnu formu zeleza, jablcnan zelezity(maleat), ktora je podstatne lepsia, ako bezne predpisovane oxidy zelezite zeleznate(cierny, cerveny a zlty) v mnohych liekoch, co je vlastne nic ine, nez hrdza.Ta sa velmi slabo vstrebava, hlavne u ludi, ktori su chudokrvni pre zle travenie.Takze hoci clovek spotrebuje okolo 4 mg zeleza denne, ostatne sa recirkuluje, ani davky ako 200 mg hrdze roznych farieb mu nemusi dodat tie potrebne 4 mg.
Ale mnoho ludi nie je chudokrvnych pre nedostatok zeleza, ale ine latky potrebne pri tvorbe cervenychb krviniek, od vitaminov B-6, B-9 a B-12 cez med a zinok a rozne aminokyseliny.

Samozrejme nikomu neradim to jablko s klincami,dnes su na trhu lepsie zdroje zeleza spolu s potrebnymi vitaminmi na absorbciu a budovanie cervenych krviniek, presne davky, klinicky ucinne.Jeden z najleosich je napr Easy Iron od firmy Puritan.com alebo inej odbocky megakoncernu na potravinove doplnky, firmy NBTY
Zelezo v nom je vo forme vazby na aminokyselinu, bis glycinat a su tam aj spominane vitaminy.
Mam to vyskusane aj osobne, na viacerych starsich clenoch rodiny, ktori mali pre zhorsene travenie(vek) silnu chudokrvnost, co za 2 mesiace tento produkt upravil do normalu. Tak rychle som to ani neocakaval, uprimne povediac u ludi nad 80 rokov.
Samozrejme, s viac cervenymi krvinkami sa im vratila aj energia, o ktoru boli nedostatkom kyslika pripraveni.

vevericka

taka ryza(28mg na kg) ma ovela viac ako maliny(10mg na kg) ci slivky(4mg), dobre su na tom sezamove semiacka (100mg), a najlepsie riasy (az 530mg)
obilniny vo vseobecnosti su na tom dobre..
treba, ale nezabudat ze vstrebavanie zeleza ovplyvnuje vela latok..napr caj vstrebavanie znizuje(vdaka taninom)..na druhej strane je dobre zelezo kombinovat s vit C, B6, B12..

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Co jest pri chudokrvnosti a nedostatku zeleza? - Fórum - ZDRAVIE.sk