Co jest pri chudokrvnosti a nedostatku zeleza?

matamata

ja to o tych klicoch poznam od jednej velmi dobrej doktorky a pohybujem, ze by mi trepala bludy...asi vie co hovori...a moj otec to skusal, synteticke zelezo ani uprava stravy mu nepomohli..tak skusil toto a funguje to
to len tusim raz za tyzden to jablko..a nie je pravda ze by to bolo jedovate...az tak vela sa do tela toho nedostane ale je to prirodzenejsie ako syntetika

tak mi vysvetlite ze ako to je mozne ze mu to pomohlo??a viacerym ludom?jedno taketo jablko za tyzden..okrem toho uz ziadne ine lieky na doplnenie zeleza nebral

SladkýChrumi

Pred 2500 rokmi, Hippocrates, "otec medicíny", povedal svojim študentom: "Nech tvoje jedlo je tvoj liek, a tvoj liek je tvoje jedlo".

Babuš

Strukoviny, celozrnné potraviny, pečeň, tmavozelená zelenina...
Pridaj kyselinu listovú a pyridoxin - podporujú krvotvorbu.

SladkyChrmik

Železo je jedovaté, pretože je reaktívne, je to radikál. Určite by som nerozpúšťal klince v jablku. Okrem uvoľnených radikálov železa sa zoxiduje vitamín C a táto jeho zoxidovaná forma je tiež mierne jedovatá. Ale to za organizmus vie redukovať späť.

Chudokrvnosť je spôsobená slabou tvorbou cervenych krviniek napriklad nedostatkom bielkovin a vitaminov v strave, a pripadne aj nicenim existujucich krviniek, napriklad fajcenim cigariet.

Je to vyzivova "choroba". Staci poriadne jest a vylucit skodlive vplyvy ako uvedene fajcenie.

Doktorka na to urcite predpise tobolkove praskove zelezo. To je ako tie zelezne klince v jablku. Ale co mozete ocakavat od doktora? Len somarinu.