bolest cysty na vajecniku

Príspevok v téme: bolest cysty na vajecniku
karinka23

Ahojte,
minuly mesiac sa mi pocas ovulacie vytvorila 2 cm cysta na lavom vajecniku,pocas ovulacie sa asi za 4 dni zvacsila na 5cm, zaroven som ale bola na gyn. vysetreni, kde ma hrozne DR postlacala a -neviem asi je to divne, ale az potom ma to fakt rozbolelo a cysta nasledujuce dni prudko narastla.S menzesom sa zas rychlo zmensila a presla uplne aj bolest (citila som ju totiz ako tlaci na mechur a pri pohybe). Sla som vcera na konrolu a DR ma len palpacne vysetrila, v podstate ma to uz nebolelo o nic viac ako druha strana, kontrolne sono vraj spravi az neskor, teraz sa jej ale zdalo ze cystu uz velmi nenahmatala. Problem je, ze ma zas riadne postlacala, a ja dnes zase citim take velmi jemne pulzujuce pichanie tam kde je ta cysta... neviem, je mozne ze sa zase zvacsi lebo ju podrazdila ci co??? Alebo to snad prejde? :( hrozne sa bojim co ak zase narastie s ovulaciou a teraz este toto vysetrenie ma zas rozdrazdilo :(som sa tesila ze bude aspon chvilu zas pokoj. Mate podobne skusenosti?

karinka23

No tak preslo dalsich par dni a ja stale ten vajecnik citim, obcas pri pohybe alebo aj ked len tak sedim, take pulzujuce slabe pichane co prichadza vo "vlnach". Neviem ci je to tym ze zase sa blizi ovulacia...Lezie mi to na nervy priznam sa, viem ze to neni vazne a treba pockat, ze sa mozno strati po dalsom menzese uplne, aj tak teraz nic ine nemozem spravit kedze moj lekar je daleko...ale mate s tymto niekto skusenost, ako ste s tymto otravnym pocitom prezili tych par mesiacov a potom to preslo??

jaLENja

Ak sa nedá zohnať klasický ženský čaj, určite tam majú nejaké bylinky... nájdi si niekde preklad byliniek a zájdi do lekárne si ich kúpiť, napíš si to na lístoček...
Skús alchemilku, rebríček a na podporu si daj aj brusnice, to isto budú mať. Alebo ešte materinu dúšku.
A možno sa to dá objednať cez internet, skús i tuná nájsť príspevky od RNG, on písal o nejakej zahraničnej stránke, kde sa takéto veci dajú objednať...

karinka23

a este som zabudla: tiez si myslim ze je to len trochu abnormalna funkcna cysta, ale DR povedala, ze tie nezvyknu narast do takych rozmerov ze 5x4 cm. Inde na nete som zas nasla ze mozu... tak kto sa uz ma vyznat v tom. Dolezite je aby aspon mizla a nie sa pravidelne zvacsovala s cyklom...

karinka23

Laciqe: dakujem, zistila som, preto som ju pred rokom vysadila.

jaLENja: bohuzial, nie som na slovensku a nieco ako zenske caje sa tu zohnat neda. ale skusam aspon aspon teply obklad ked to boli, aj to je daco.
ono teraz to ani neboli len to potom vysetreni ostalo zas citlivejsie na pohyb a tlak. tak cakam kedy to zas ustupi :(
ale obavam sa, ze to s dalsou ovulaciou zas narastie, tu mam mat uz o tyzden, tak je mozne ze to je zase tym...uvidim po MS.

jaLENja

je to funkčná cysta, tvorí sa ti v určitej fáze cyklu. Samozrejme, že keď ťa doktorka postláča, tak to máš potom citlivé..
Ale neboj sa, skús piť nejaký dobrý ženský čaj a uľaví sa ti spoň trošku.
A hlavne nemaj odhalené bruško, aby si neprechladla.

karinka23

no ja nevravim ze je to z HAK. ale po vysadeni (a raz ju urcite kazdy musi vysadit) nastane hormonalny vykyv. a to uz dobre nie je. takze hak je dvojsecny mec. brat ju navzdy sa neda.

karinka23

jasne, vsak ja som tych hormonalnych vykyvov mala dost (pred rokom som vysadila HAK a v marci som v 2. mesiaci potratila), ...len som uz asi nad tym privelmi rozmyslala tak som dosla k takejto otazke, ako vzdy ked clovek hlada odpoved na nevysvetlitelne veci...

matamata

tak moze to bolet po vysetreni ale ved cysta vznika kvoli zmenam na vajecnikoch a k jej zvacseniu dopomahaju hormony...jasne ked ta postlaca tak ta to moze boliet ale urcite ti to kvoli tomu nerastie