Antikoncepcia Minerva

jankaaaaaaaaa

presne preto co sa ti stalo sa nesmie minerva tak dlho uzivat. je to hak s najvyssim obsahom hormonov a po vysadeni telo dostane"sok" ze neprijma take hormonony.. takze keby si ju neuzivala tak dlho, alebo lepsie povedane keby si ju absolutne neuzivala, tak by sa ti nic nestalo. lebo minerva je na liecbu akne a nadmerneho ochlpenie a nie cyst! ked mas cysty, mozes brat aj ovela nizsiu davku hormonov a nie prave tu najvyssiu co sposobuje taketo problemy po dlhodobom uzivani

Nightrovrt

jankaaaaaaa To si odkial nabarala, ze sa nesmie brat dlhsie ako rok? Mne predpisal lekar Minervu ako liecbu na cysty vo vajecnikoch a vyslovene povedal, ze min. 2 roky ju musim brat...

Moja skusenost s Minervou - pocas uzivania bez problemov, len asi po roku a pol som zacala mat problemy so zaludkom a musela som vysadit. Ale to sa mi stalo uz aj 2x predtym, pri inych znackach. Co je horsie, po jej vysadeni mi strasne vypadali vlasy, sice sa vypadavanie uz zastavilo, ale neuveritelne sa mi zhorsila kvalita vlasov, su ako take chumaciky srsti. Skusala som na ne vselico mozne, rozne kury, vitaminy, hennu...ale za polroka sa to nezmenilo. Som z toho uz taka zufala, ze som sa dala ostrihat na kratko a idem si dat znovu predpisat HAK. Po vysadeni predoslych znaciek sa mi to nestalo, len po Minerve. A takisto som vyhadzana na tvari, mam take male vyrazky hlavne na cele, ale aj celkovo. A to som nikdy pretym nemala, vzdy som mala peknu plet a pekne vlasy :((( tak som z toho dost nestastna

jankaaaaaaa

llucy ziadna hak nema ziadne vysusujuce ucinky! sposob akym zabera na akne a mastne vlasy je upplne iny ako to ze by jednoducho vysusovala ...
selly11 po roku uzivania minervy zmen na jeanine, lebo minerva sa nemozze uzivat dlhsie ako rok.. a ty si ju uz viackrat dlhsie uzivala. a jeanine ma taktisto dobry ucinok na plet a vlasy ale moze sa brat dlhodobo, tak vyskusaj :)

selly11

Ahojte.Ja ju beriem uz velmi dlho,par rokov s prestavkami,ale vzdy som musela ju zacat opat brat,kedze moje telo si ani po pol roku nevedelo zvyknut bez nej,pretoze sa mi opat zacalo vyhadzovat neskutocne vela akne,ktore ani po tom pol roku nezmizli a menstruacia si chodila,kedy chcela takze asi tolko..

llucy

Ahoj ja som tu minervu brala kvôli akne jeden mesiac a hned som ju vysadila pre neziaduce ucinky ako hrozne sucho v ustach a v hrdle.zrejme ma velmi vysusujuce ucinky preto moze byt pre niekoho dobra prave na to akne.ale ak ju chces brat len kvôli vypadavaniu vlasov?..to je skoda takto zasahovat do organizmu.to vypadavanie ma niekdo pôvod, mozno problem v zaludku, v krvi alebo podobne.a skusila si uz nejake vitaminy, alebo cokolvek ine na tie vlasy?najprv by som skusila takouto formou, radsej ako minervu.ja dnes beriem treti mesiac diane kvôli akne a som spokojna.

Karina

Ja ju beriem uz tiez vyse 2 rokov, plet sa mi nezlepsila nejako badatelne - stale mam take pupaciky po cele a pri nose ..:) Ale inak som pocitovala neziaduce ucinky ako bolesti hlavy, strata chuti na sex, mykozy a opakujuce sa zapaly... Cela som akokeby opuchla - nepribrala som nejako priamo z tej antikoncepcie, ale trosku sa mi zmenila postava... O par dni vysadzujem (konecne) tak dufam, ze sa vsetko zlepsi...

ja :)

ahoj, ja ju beriem skoro 2 roky a mam s nou dobre skusenosti. mala som hrozne akne, teraz mam tvar ako babika - len sa velmi bojim, ze co sa stane po jej vysadeni, dufam ze sa mi to nevrati. tak isto som mala strasne bolesti pri menstruacii, nebola som schopna v ten den nikde ist, tie tiez vdaka minerve pominuli. nepribrala som z nej nic. co sa tyka vypadavania vlasov, to ti neviem poradit, ale ked to zabralo na to hrozne akne, mozno to zaberie aj na tvoje vlasy. za vyskusanie nic nedas, uvidis a mozno budes tak spokojna ako ja